Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Premiera DJI Inspire 3

0
Premiera DJI Inspire 3

Premiera DJI Inspire 3

DJI wypuściło 13 kwietnia 2023 nowy profesjonalny dron do filmowania z powietrza, DJI Inspire 3. Pełnoklatkowy dron kinowy 8K jest wyposażony w wiele potężnych, ekskluzywnych funkcji i niemałą cenę. Linia dronów DJI Inspire jest skierowana do filmowców i domów produkcyjnych. Najnowszy produkt z tej serii, Inspire 3, przenosi kinematografię powietrzną na zupełnie nowy poziom, zapewniając jednocześnie, większe bezpieczeństwo lotu oraz większą precyzję niż kiedykolwiek wcześniej. Zapraszamy do naszego wpisu, w którym dowiesz się o najważniejszych możliwościach nowego drona DJI.

 

DJI Inspire 3 - Nowy design

Inspire 3 został całkowicie przeprojektowany. Kamera FPV, czujniki wizualne, anteny pozycjonujące i gniazdo kart pamięci są płynnie zintegrowane z płatowcem, zapewniając minimalistyczny oraz aerodynamiczny wygląd.

Dzięki tej nowej konstrukcji, gdy podwozie jest opuszczone, gimbal jest w stanie wychylić się pod kątem 80 stopni w górę, co pozwoliłoby operatorom uchwycić uderzająco innowacyjne ujęcia. DJI zaprojektował również nowe, składane śmigła z szybkim montażem, które są łatwe do przechowywania i nie wymagają ponownego montażu przed każdym lotem.

 

DJI Inspire 3 - Czas lotu i prędkość maksymalna

Całkowicie nowe inteligentne baterie TB51 Inspire 3 z możliwością wymiany bez wyłączania drona (dron potrzebuje dwóch do lotu) zapewniają czas lotu do 28 minut, co przekłada się na dużo dłuższy czas od Inspire 2, który możemy poświęcić na uchwycenie idealnego kadru. 
Dron wyposażony jest również w potężny układ napędowy, który pozwala na osiągnięcie prędkości lotu do 94km/h. Prędkość wznoszenia i opadania została ograniczona do 8 m/s, podczas gdy prędkość nurkowania wynosi do 10 m/s.

 

Pełnoklatkowa kamera 8K w Inspire 3

Inspire 3 jest dostarczany z najlżejszą pełnoklatkową kamerą na gimbalu Zenmuse X9-8K Air, która jest wyposażona w najnowszy system przetwarzania obrazu DJI CineCore 3.0. Aparat obsługuje wewnętrzne nagrywanie wideo CinemaDNG do 8K/25 kl./s, a także wideo Apple ProRes RAW 8K/75 kl./s. W trybie wolnym i szybkim (S&Q), X9-8K Air obsługuje wewnętrzne nagrywanie pełnoklatkowego wideo ProRes RAW 4K/120 kl./s bez przycinania, zapewniając bardziej kreatywne opcje edycji.

X9-8K Air obsługuje dual native ISO. Przy pełnej klatce 30 kl./s i mniej oferuje EI 800/4000, obsługując 24 kl./s powszechnie spotykane w produkcjach filmowych oraz 25 kl./s stosowane w produkcjach komercyjnych i telewizyjnych. Powyżej 30 klatek na sekundę dostępny jest tryb EI 320/1600. Zapewnia to niezwykle wyraźny materiał filmowy w scenach o słabym oświetleniu z bogatymi szczegółami. Ponadto kamera obejmuje ponad 14 stopni zakresu dynamicznego, co pozwala uchwycić bogate szczegóły świateł i cieni w złożonych scenariuszach oświetleniowych, takich jak wschody i zachody słońca. Wysoki zakres dynamiczny zapewnia również więcej możliwości późniejszej edycji, zachowując oryginalne kolory nawet po znacznych korektach ekspozycji.

 

Inspire 3 - Dysk SSD

Inspire 3 w zestawie posiada dysk DJI PROSSD 1 TB, oferujący prędkość zapisu do 1100 MB/s i prędkość odczytu do 900 MB/s. Dysk SSD można podłączyć bezpośrednio do komputera za pomocą kabla USB-C, co ułatwia udostępnianie plików i płynną pracę.

 

Precyzyjny lot z wykorzystaniem modułu RTK

Inspire 3 integruje wysoce precyzyjną technologię pozycjonowania RTK, która jest zwykle stosowana w branżach takich jak architektura i geodezja, aby osiągnąć dokładność na poziomie centymetra. RTK nie tylko sprawia, że latanie jest bardziej stabilne, ale także dokładniejsze planowanie trasy lotu, znacznie poprawiając efektywność kreatywną.

Zintegrowany potrójny system GNSS (GPS + Galileo + BeiDou) jest zasilany przez wbudowane dwuwarstwowe ceramiczne anteny RTK, które zapewniają precyzyjne manewry lotu nawet w trudnych warunkach. Co więcej, aktywując sieć RTK lub konfigurując stację mobilną D-RTK 2, użytkownicy mogą osiągnąć bardzo dokładne pozycjonowanie bez montowania dodatkowych modułów. 

 

Nowy tryb Waypoints Pro w Inspire 3

Nowa funkcja Waypoint Pro umożliwia planowanie tras lotu i ujęć z szerokim zakresem niestandardowych ustawień. 

Dostępne tryby:

  • Powtarzalne trasy: Piloci mają pełną kontrolę nad dokładnie powtarzalnymi trasami lotu, zachowując wszystkie ustawione parametry, takie jak wysokość, prędkość, kąt gimbala i ustawienia kamery. Powtarzanie tej samej misji lotniczej pozwala operatorom filmowym bez wysiłku wykonywać trudne pojedyncze ujęcia lub latać w różnych momentach w tym samym miejscu, aby łatwo tworzyć długie upływy czasu (np. to samo miejsce o różnych porach roku).
  • 3D Dolly: nowy dron Inspire 3 może symulować dźwig, kamerę kablową lub wózek, wykraczając daleko poza ograniczenia tych urządzeń. Piloci mogą tworzyć powietrzną ścieżkę ruchu, poruszając się do tyłu i do przodu wzdłuż ścieżki z regulowaną prędkością i pełną kontrolą gimbala w zależności od potrzeb ujęcia.

 

Czujniki wykrywające przeszkody w 360 stopniach

Inspire 3 jest wyposażony w dziewięć czujników wizualnych. Oznacza to, że jego system czujników może wykrywać przeszkody we wszystkich kierunkach i zapewniać kompleksową ochronę podczas lotu. Aby jednak uzyskać większą swobodę twórczą, wykrywanie przeszkód w poziomie, w górę i w dół można niezależnie włączyć lub wyłączyć. Ponadto zakres ostrzegania o przeszkodach można również ustawić ręcznie, aby dostosować go do różnych scenariuszy.

Nawet gdy aktywne unikanie przeszkód jest wyłączone, piloci mogą sprawdzać odległość od przeszkody na wyświetlaczu nawigacyjnym w czasie rzeczywistym i otrzymywać alert dźwiękowy, gdy przeszkoda znajdzie się w ustalonym zasięgu bez wykonywania przez drona automatycznego ruchu omijającego.

 

Zupełnie nowy kontroler DJI RC Plus do Inspire 3

Inspire 3 jest dostarczany z pilotem zdalnego sterowania DJI RC Plus, który ma 7-calowy ekran o wysokiej jasności 1200 nitów, który umożliwia działanie nawet w silnym świetle słonecznym. Wewnętrzna bateria zapewnia do 3,3 godziny pracy i wydłuża się do sześciu godzin z zewnętrzną baterią WB37 wymienianą podczas pracy. Posiada również port wyjściowy HDMI oraz konfigurowalne przyciski i pokrętła z przodu, z tyłu i na górze, które umożliwiają szybką obsługę. Zainstalowana aplikacja DJI Pilot 2 dla Inspire zapewnia szybki czas uruchamiania.

 

DJI Inspire 3 Cena

W tym miejscu robi się już mniej przyjemnie. Najnowszy dron DJI Inspire 3, który stworzony jest stricte dla profesjonalistów oraz domów produkcyjnych obecnie jest dostępny w zestawie, w którym m.in. znajdziemy walizkę transportową na kółkach, drona, aparaturę sterującą, kamerę, 6 szt. akumulatorów, dysk PROSSD 1TB, stację ładującą na kilka akumulatorów i okablowanie. Za tak bogaty zestaw cena detaliczna to ponad 73 tysiące złotych. Trzeba do tego dodać jeszcze koszt obiektywów - nie ma ich w zestawie. Standardowe obiektywy kompatybilne z kamerą drona Inspire 3 zaczynają się od około 7 tysięcy złotych w górę

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl