Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Porównanie gimbali DJI Ronin SC vs DJI RSC 2

0
Porównanie gimbali DJI Ronin SC vs DJI RSC 2

Porównanie gimbali DJI RSC 2 vs DJI Ronin SC 

Interesują Ci profesjonalne gimbale DJI, ale nie wiesz, który wybrać? A może po prostu ciekawi Cię różnice między jednymi z najpopularniejszych gimbali obecnie na rynku? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym porównaniem DJI RSC 2 vs DJI Ronin-SC. W tym porównaniu zapoznasz się z najlepszymi cechami obydwu produktów, co znacząco pomoże Ci w wyborze tego idealnego dla Ciebie. Zapraszamy!

 

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Design / Konstrukcja

Pomimo bardzo podobnego wyglądu DJI RSC 2 w stosunku do DJI Ronin-SC, możemy zauważyć kilka istotnych różnic porównując je obok siebie. Dwoma najbardziej zauważalnymi różnicami w designie w DJI RSC 2 to przede wszystkim długo wyczekiwana możliwość złożenia całego gimbala, co znacząco ułatwia jego transport i przechowywanie oraz dodano nowy 1-calowy ekran OLED. Ogólny design DJI RSC 2 został ulepszony względem Ronin-SC, co sprawia go bardziej przyjaznym i wygodnym w obsłudze.

 

DJI RSC 2: Składana konstrukcja z sześcioma konfiguracjami

DJI RSC 2 po raz pierwszy wprowadza składaną konstrukcję do linii gimbali Ronin i może być skonfigurowany na sześć różnych sposobów: pionowo, podwieszanie, na teczkę, na latarkę, portretowo i do przechowywania. Konfiguracje nie tylko pozwalają na bardziej wszechstronne scenariusze fotografowania i kreatywne kąty, ale także sprawiają, że urządzenie jest bardziej kompaktowe, co ułatwia przechowywanie i transport. To duże ulepszenie DJI RSC 2, idealne dla indywidualnych twórców treści, którzy potrzebują lekkiego i przenośnego gimbala.

 

DJI RSC 2: Wbudowany ekran OLED 1"

Kolejną wyróżniającą się nową funkcją DJI RSC 2 jest 1-calowy ekran OLED, za pomocą którego można sterować funkcjami i parametrami urządzenia oraz zamontowanej kamery. Oznacza to, że użytkownicy nie są już ograniczeni do korzystania z aplikacji Ronin na swoich telefonach komórkowych, jednocześnie próbując filmować za pomocą gimbala. Ekran OLED usprawnia całe doświadczenie związane z filmowaniem.

 

DJI RSC 2: Bardziej ergonomiczny

Subtelne ulepszenia w konstrukcji oznaczają, że DJI RSC 2 jest bardziej ergonomiczny i wygodny w użyciu niż DJI Ronin-SC. Ulepszenia te obejmują blokady osi i śruby kamery z pierścieniem D-Ring do szybkiej konfiguracji bez użycia narzędzi oraz regulację lokalizacji przycisków, aby były bardziej dostępne podczas pracy.

 

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Maksymalna obsługiwana waga urządzenia

DJI Ronin-SC w momencie wprowadzenia na rynek miał masę 1,1 kg i maksymalną przetestowaną ładowność 2 kg. Podczas gdy waga DJI RSC 2 wzrosła nieznacznie do 1,2 kg, maksymalna przetestowana ładowność wzrosła aż do 3 kg umożliwiając korzystanie z większych, bardziej zaawansowanych i profesjonalnych konfiguracji, takich jak Panasonic S1H z obiektywem 24-70 mm.

  

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Stabilizacja

Stabilizacja jest z pewnością najważniejszą cechą produktów DJI Ronin, ponieważ jest podstawą gimbala, umożliwiając użytkownikom uzyskanie płynnego materiału filmowego w celu uzyskania profesjonalnych rezultatów. I chociaż 3-osiowa stabilizacja była głównym kluczem do tego, DJI przeszło również długą drogę dzięki dodatkowej technologii. DJI RSC 2 zawiera nowy algorytm stabilizacji Titan, oferujący znaczne ulepszenia w porównaniu do Ronina-SC.

 

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Funkcje

Do tej pory omówiliśmy cechy zewnętrzne takie jak zmiana konstrukcji gimbala, dodanie ekranu OLED, większej ładowności oraz lepszej stabilizacji, ale nic nie wspomnieliśmy o nowych funkcjach. Czas to zmienić! Poniżej zapoznasz się z największymi zmianami w funkcjach gimbali

 

DJI RSC 2: ActiveTrack 3.0

DJI RSC 2 posiada zaawansowaną technologię śledzenia DJI ActiveTrack 3.0. Jest to jedna z najbardziej dopracowanych technologii marki DJI, wykorzystująca zaawansowane algorytmy dla jeszcze precyzyjniejszego śledzenia. Jeśli planujesz filmowanie szybkich i dynamicznych akcji, DJI RSC 2 jest najlepszym wyborem. 

 

DJI RSC 2: RavenEye 

Nowy system transmisji obrazu RavenEye w DJI RSC 2 zapewnia operatorom uproszczony sposób zdalnego podglądu kamery i kontroli parametrów. Ten system transmituje wideo 1080p, umożliwia regulację parametrów gimbala, a nawet zmianę ustawień kamery z odległości do 200 m z opóźnieniem wynoszącym zaledwie 60 ms. RavenEye umożliwia również korzystanie z ActiveTrack 3.0 bezpośrednio z sygnału z kamery, bez konieczności używania smartfona.

 

DJI RSC 2: Szybki obrót do trybu pionowego

DJI RSC 2 wprowadza nową funkcję, która umożliwia operatorom natychmiastowe przejście do trybu portretowego. Jest to ogromna korzyść dla osób pracujących nad treściami w mediach społecznościowych i innymi kreatywnymi aplikacjami, które wymagają wykonywania zdjęć portretowych.

 

DJI RSC 2: Dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu

Akumulator DJI RSC 2 ma maksymalny czas pracy 14 godzin i obsługuje szybkie ładowanie. To trzygodzinna poprawa w porównaniu z 11-godzinnym czasem pracy Ronina-SC.

 

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Akcesoria

DJI RSC 2: Kompatybilny ze standardem NATO

DJI RSC 2 nie ma portu RSA, jest jednak kompatybilny z NATO, otwierając go na wszechświat akcesoriów innych firm oraz wszechstronne możliwości obsługi i montażu. DJI Ronin-SC ma port RSA, ale nie ma NATO, co jest ważnym czynnikiem do rozważenia dla twórców treści, którzy szukają swobody w dostosowywaniu swoich setup'ów.

 

DJI RSC 2: Lekka torba transportowa

DJI RSC 2 jest dostarczany z ulepszonym opakowaniem, dając użytkownikom mniejszą, lekką walizkę. Ta przeprojektowana walizka posiada bryzgoszczelną obudowę z dedykowanymi przegrodami na wszystkie części RSC 2 i jest wystarczająco mała, aby zabrać ją ze sobą wszędzie.

 

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Kompatybilność

Oba produkty gimbala DJI są kompatybilne z szeroką gamą kamer. Pełna lista kompatybilnych aparatów jest dostępna tutaj.

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Specyfikacja

Porównajmy specyfikację DJI RSC 2 z Roninem-SC. W poniższej tabeli możesz uzyskać bezpośrednie porównanie niektórych kluczowych parametrów DJI RSC 2 względem DJI Ronin-SC.

  DJI RSC 2 DJI Ronin-SC
Waga: 1.2 kg 1.1 kg
Przetestowana obsługiwana waga kamery: 3 kg 2 kg
Wymiary: Tryb przechowywania: 260×210×75 mm (łącznie z uchwytem)
Na stojąco: 400×185×175 mm (łącznie z uchwytem i bez rozszerzonego uchwytu/statywu)
Tryb przechowywania: 220×200×75 mm (łącznie z uchwytem)
Na stojąco: 370×165×150 mm (łącznie z uchwytem i bez rozszerzonego uchwytu/statywu)
Czas pracy baterii: 14 godzin 11 godzin

 

DJI RSC 2 vs Ronin-SC - Który wybrać?

DJI Ronin-SC to wciąż jeden z najlepszych przenośnych gimbali do kamer na rynku. Jednak dzięki imponującym ulepszeniom w DJI RSC 2, takim jak składana konstrukcja, 1-calowy ekran OLED i dodanym technologiom stabilizacji, takim jak algorytm stabilizacji Titan i tryb SuperSmooth, DJI RSC 2 przenosi ręczne tworzenie treści na inny poziom. Jeśli szukasz zaawansowanego gimbala do filmowania, który jest niezwykle wszechstronny, przenośny i zapewnia niesamowite rezultaty, DJI RSC 2 to znaczące ulepszenie w porównaniu do oryginalnego DJI Ronin-SC, który dalej jest dobry.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl