Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Kamera DJI Action 2 (Osmo Action 2) - Premiera

0
Kamera DJI Action 2 (Osmo Action 2) - Premiera

Premiera DJI Action 2 (Osmo Action 2)

Długo wyczekiwana kamera DJI Action 2 (Osmo Action) jest już z nami! Gigant w świecie dronów nie odpuścił rynku kamer i zaprezentował swój nowy model kamery lifestylowej, do turystyki i również dla ludzi aktywnych. Szukałeś/aś kamery dla siebie? Sprawdź, czy nowy DJI Action 2 jest strzałem w dziesiątkę! 

 

 

Całkiem nowa konstrukcja DJI Action 2

Jak dobrze wiemy, starsza kamera Osmo Action pierwszej generacji cechowała się standardową, dosyć nudną już konstrukcją znaną z praktycznie każdej kamery sportowej. Urządzenie było kształtu prostopadłościanu, na którym umieszczono obiektyw i dwa ekrany. Teraz większość producentów dąży do minimalizacji urządzeń, zachowując przy tym ich parametry pracy. Nie inaczej jest z nowym DJI Osmo Action 2. Mamy teraz do czynienia ze znacznie mniejsząlżejszą, modularną kamerą, która idealnie nada się podczas codziennych zastosowań takich jak bieganie, relacje z wydarzeń lub wakacyjne wyjazdy. DJI Action 2 występuje w dwóch wersjach: DJI Action 2 Power Combo oraz DJI Action 2 Dual-Screen Combo. Wersje te różnią się miedzy sobą modułem dodawanym do kamery - w przypadku tańszego Power Combo mamy do dyspozycji moduł z powiększoną baterią o pojemności 1300 mAh i akcesoria w postaci magnetycznej zawieszki na szyję, mocowaniem magnetycznym oraz przewodem zasilającym. W przypadku droższego DJI Action 2 Dual-Screen Combo, poza samą kamerą mamy moduł z dodatkowym wyświetlaczem, który również posiada wbudowany akumulator o pojemności 1300 mAh. Poza ekranem, producent do zestawu Dual-Screen Combo dodaje uchwyt magnetyczny z głowicą kulową oraz pozostałe dodatki z zestawu Power Combo. Wszystkie moduły oraz oryginalne uchwyty są montowane za pomocą silnych, magnetycznych blokad. Całość trzyma się pewnie, dzięki czemu też zapewnia kamerze pyło i wodoodporność do 10 metrów głębokości, co można rozszerzyć aż do 60 metrów za pomocą dodatkowej obudowy wodoszczelnej, dostępnej do zakupu oddzielnie. Dodatkowo z kamery można korzystać z odpiętym modułem, dzięki czemu kamera staje się dwukrotnie mniejsza. Taka opcja idealnie sprawdzi się dla osób, które potrzebują jak najmniejszej i jak najlżejszej kamery, którą można zamontować w dowolnym miejscu

 kamera DJI Action 2 - konstrukcja

 

Nowa jakość DJI Action 2

Nowa kamera to też zupełnie nowa jakość nagrywania i robienia zdjęć. Dzięki całkowicie nowej technologii, nowa kamera DJI nagrywa w nie 4K 30FPS, nie w 4K 60FPS, a w aż 4K 120FPS! Jest to ogromny przeskok względem poprzednika, co daje możliwość filmowania w wysokiej rozdzielczości przy ogromnej ilości klatek na sekundę, dając możliwość użytkownikom uchwycenie nagrania w aż 4-krotnym zwolnionym tempie zachowując przy tym rozdzielczość 4K! Nowy obiektyw w DJI Action 2 to też nowe pole widzenia. Kamera za sprawą zmienionej soczewki rejestruje obraz przy maksymalnym kącie widzenia 155 stopni, dając tym możliwość ustawienia idealnego kadru i perspektywy. Ponadto teraz nową kamerą DJI możesz nagrywać super dynamiczne ujęcia. Funkcja HorizonSteady wraz z nowym algorytmem stabilizacji DJI zadbają o to, aby Twoje ujęcia były niesamowicie płynne i stabilne. Już nie musisz nosić ze sobą dużego, nieporęcznego i ciężkiego gimbala, aby zarejestrować stabilne nagranie. Nowy DJI Action 2 zrobi to za Ciebie!

Kamera również posiada tryb zdjęć. Te dzięki matrycy o wielkości 1/1.7" CMOS są wykonywane w rozdzielczości 12 MP. Dodatkowo mamy dostępne różne funkcję rejestracji obrazu takie jak: Slow-Motion (zwolnione tempo maksymalnie 8-krotne w rozdzielczości 1080p) oraz tryby Timelapse w każdej rozdzielczości. Maksymalny bitrate kamery podczas filmowania jest na poziomie 130 Mb/s co oznacza świetnej jakości materiały z ogromną ilością szczegółów w każdym aspekcie. 

 kamera DJI Action 2 - nowa jakość

 

Osłona obiektywu

W tym miejscu DJI również wykonał kilka ruchów, dzięki czemu kamera otrzymała dodatkowe możliwości takie jak magnetyczne mocowanie różnego rodzaju nakładek lub filtrów na obiektyw. Taki system mocowania umożliwia bezproblemowe zamontowanie obiektywu macro od DJI (dostępny do zakupu oddzielnie), lub dodatkowe filtry ND / Polaryzacyjne / do nurkowania zewnętrznych producentów. 

Niestety ze względu na taki ruch ze strony producenta, nowy DJI Action 2 stracił bardzo przydatną funkcjonalność względem swojego poprzednika - wymienna osłona obiektyw. W DJI Action 2 niestety nie mamy możliwości wymiany obiektywu, przez co każde jego ewentualne uszkodzenie będzie wiązało się z wizytą w serwisie DJI. 

 kamera DJI Action 2 - osłona obiektywu

 

Akcesoria DJI Action 2

Chiński gigant w świecie dronów i kamer całe szczęście nie wprowadził swojego autorskiego systemu mocowania, co sprawia, że praktycznie każdy uchwyt do kamer sportowych takich jak GoPro będzie do niego pasować. Bez problemu znajdziesz idealny dla siebie wysięgnik, uchwyt na rower, na głowę, klatkę piersiową, a nawet psa! Dodatkowo za pomocą dowolnego adaptera na gwint 1/4", bez problemu zamontujesz kamerę na dowolnym statywie fotograficznym, który jest wyposażony w standardową śrubę z gwintem fotograficznym 1/4". Ponadto sam producent w zestawie z kamerą postanowił dodać kilka przydatnych akcesoriów montażowych takich jak zawieszka magnetyczna na szyje, mocowanie magnetyczne, a w zestawie Dual-Screen Combo dodatkowo uchwyt magnetyczny z przegubem kulowym

akcesoria do kamery DJI Action 2

 

Stabilizacja RockSteady 2.0 w Action 2

Nowa kamera to też nowe algorytmy stabilizacji nagrania. Nie inaczej jest w tym przypadku. Poza zmianami konstrukcyjnymi, DJI postanowił ulepszyć również jakość filmowania wprowadzając kolejną odsłonę algorytmu RockSteady, który ma za zadanie idealnie wystabilizować Twoje materiały z Osmo Action 2. Bez problemu możesz filmować nawet dynamiczne nagrania z różnego rodzaju aktywności fizycznych, a specjalny algorytm wystabilizuje go za Ciebie, tak abyś miał/a gotowy film do oglądania lub udostępnienia na Twoich ulubionych social mediach. Wystarczy włączyć kamerę, wybrać rozdzielczość i nagrywać. Nic prostszego. Ponadto w DJI Action 2 zastosowano funkcję blokady horyzontu nazwaną HorizonSteady. Funkcja ta działa wyłącznie przy rozdzielczości 1080p. Zapewni Ci idealnie wystabilizowany horyzont na nagraniu, nawet jeśli poprzez emocje w danej chwili zapomniałeś/aś trzymać równo kamerę. 

 Nowa kamera DJI Action 2 - stabilizacja

 

DJI Action 2 - idealna kamera dla Vlogerów

Jak już wiecie, nowa kamera DJI jest dostępna w dwóch zestawach. Jeden z nich idealnie spisze się dla osób, chcących rozpocząć lub kontynuować przygodę z Vlogami, relacjami na Instagramie czy trendami na Tik Toku. Mowa tu oczywiście o zestawie Dual-Screen Combo. Dzięki niemu masz możliwość podglądu na żywo co kamera widzi, kiedy jest na Ciebie skierowana. To jest super przydatny szczegół, który w prosty sposób ułatwi Ci prawidłowe wykadrowanie kamery podczas nagrywania swojej osoby. Moduł z zestawu Dual-Screen Combo został wyposażony w wysokiej jakości ekran OLED, 4-mikrofonowy system MATRIX stereo oraz czas pracy na jednym naładowaniu sięgający nawet 160 minut!

 kamera DJI Action 2 dla vlogerów

 

Niesamowicie wytrzymała

Nowa kamera DJI Osmo Action 2 wyróżnia się niespotykaną wytrzymałością na różnego rodzaju upadki, uderzenia i zalania. Tego typu sytuacje nie stanowią dla niej najmniejszego zagrożenia. Obiektyw oraz wyświetlacz dotykowy kamery został wykonany z super wytrzymałego szkła Gorilla Glass, które jest odporne na zarysowania oraz innego rodzaju uszkodzenia. Cała kamera jest również pyłoszczelna i wodoodporna do 10 metrów głębokości. Dodatkowo jeśli chcesz pływać z kamerą głębiej, oddzielna obudowa umożliwia nagrywanie pod wodą na głębokości nawet do 60 metrów

 kamera DJI Action 2 - nagrywanie pod wodą

Dodatkowe funkcje DJI Action 2

Jest bardzo dużo użytkowników, którzy chcą w prosty sposób urozmaicić swoje nagranie. DJI przewidział takie sytuację, przez co przygotował dla swoich użytkowników coś specjalnego! Kamera DJI Action 2 oferuje kilka, prostych w użyciu i kreatywnych funkcji, które sprawnie pomogą Ci uzyskać ciekawe efekty. Za pomocą opcji Timelapse bez problemu możesz urozmaicić swój film poprzez dodanie ujęć w przyspieszonym tempie - szczególnie przydatne jeśli chcesz pokazać podróż lub postęp jakichś prac. Możesz również zrobić na odwrót i spowolnić czas! Nagraj spektakularne ujęcia skoków do wody w nawet 8-krotnym Slow Motion. Kamera dzięki swoim podzespołom oferuje nagrywanie w zwolnionym tempie w ogromnych rozdzielczościach. Teraz w 4K możesz maksymalnie spowolnić film 4-krotnie, w 2.7K również 4-krotnie, a w 1080p aż 8-krotnie! Dodatkowo kamera pozwala szybko i wygodnie przełączać się między zbliżeniami a nagrywaniem z odległości - funkcja Digital Zoom w znacznym stopniu urozmaici Twoje nagrania. 

Sam obraz z kamery nawet w najwyższej możliwej jakości to nie wszystko. Ważny jest również dźwięk, który w Action 2 również nie został pominięty. Zestaw DJI Action 2 Dual-Screen Combo posiada moduł ekranu, który został też wyposażony w 4-mikrofonowy system audio MATRIX Stereo, który w połączeniu z funkcjami takimi jak Audio Zoom, czy Kierunkowe Audio umożliwia nagrywającemu uchwycenie jeszcze ciekawszych ujęć, zachowując przy tym krystalicznie czysty, naturalny i doskonale odwzorowany dźwięk. Dzięki takim rozwiązaniom bez problemu nagrasz Vloga lub relacje ze swoich przygód w najlepszej jakości, zarówno wideo jak i audio, tak abyś miał/a pewność, że Twoi widzowie usłyszą każde Twoje słowo!

 

Prosta aplikacja do edycji i obsługi DJI Action 2

Nagranie materiału to nie wszystko. Trzeba go też zmontować, tak aby zaciekawić swoich odbiorców. Dzięki aplikacji do DJI Action 2 DJI Mimo, to nigdy nie było takie proste! Aplikacja ta, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS jak i Androidem, pozwala na sprawne i wygodne montowanie filmów, które następnie można szybko udostępnić na Twoich mediach społecznościowych. Jeśli jednak nie masz czasu lub ochoty na zmontowanie Twojego filmu, wypróbuj Edytor AI, który w mgnieniu oka wybierze najciekawsze fragmenty Twojego filmu, a następnie w ciekawy sposób uzupełni je o muzykę i efektowne, płynne przejścia. 

 

Kamera do drona FPV

Nowa kamera DJI Action 2 za sprawą swoich minimalnych rozmiarów idealnie sprawdzi się podczas latania dronami FPV. Kamera bez zamontowanego modułu jest wielkości małego prostopadłościanu o wymiarach: 39 x 39 x 22.3 mm, dzięki czemu kamera generuje dużo mniejszy opór powietrza podczas latania dronem, łatwiej ją zamontować, a masa zaledwie 56 g nie obciąży mocno drona, przez co dron będzie w dalszym ciągu super zwinny i szybki. Ponadto Action 2 bez podpiętego żadnego modułu wykorzystuje swoją pamięć wbudowaną o wielkości 32 GB, dzięki czemu już nie musisz się martwić, że zapomniałeś/aś swojej karty pamięci - nowa kamera DJI ma pamięć wbudowaną, dzięki czemu już nigdy nie stracisz możliwości uchwycenia spektakularnych ujęć. Jeśli jednak postanowisz korzystać z kamer wraz z podpiętym jakimkolwiek modułem (Moduł z akumulatorem lub moduł z ekranem), masz możliwość podłączenia do urządzenia karty pamięci microSD o pojemności do 256GB, co z pewnością starczy na wiele godzin nagrywania w wysokich rozdzielczościach. 

kamera DJI Action 2 do drona FPV 

Wysięgnik z pilotem do kamery DJI Action 2

DJI zrobił coś, czego oczekiwali użytkownicy kamer konkurencji, wraz z premierą swojej nowej kamery zaprezentowali wysięgnik ze statywem, który otrzymał wbudowany pilot do zdalnego sterowania kamera! Jest to coś czego brakuje w kamerach konkurencji typu GoPro, lub chociażby w starszym modelu Osmo Action pierwszej generacji. Tam aby zrobić zdjęcie z wysięgnika trzeba było kombinować na różne sposoby takie jak: komendy głosowe, oddzielny pilot do zdalnego sterowania lub połączony smartfon z kamerą. Teraz Action 2 ma do dyspozycji wysięgnik z wbudowanym pilotem, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się jak zrobić wspólne zdjęcie z rodziną. Dodatkowo w wysięgniku zastosowano trójnóg, który umożliwi wygodne ustawienie kamery w dowolnym miejscu. Wysięgnik sprzedawany oddzielnie.

Wysięgnik z pilotem do kamery DJI Action 2

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl