Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jaką kartę pamięci do drona DJI Mini 4 Pro wybrać?

0
Jaką kartę pamięci do drona DJI Mini 4 Pro wybrać?

Jaka karta pamięci do drona DJI Mini 4 Pro będzie najlepsza?

Odpowiedni wybór karty pamięci do drona DJI jest niezwykle istotny z wielu powodów. Podczas pracy z dronem kluczowe role odgrywają m.in. szybkość zapisu, pojemność karty, a także jej trwałość. W niniejszym poradniku wyjaśnimy, na co zwracać uwagę wybierając nośnik danych, aby w pełni wykorzystać możliwości drona. Nieodpowiednie karty pamięci mogą negatywnie wpłynąć na jakość nagrań oraz ograniczyć ilość klatek na sekundę podczas korzystania i nagrywania.

 

 

 

Dlaczego karta pamięci jest tak ważna w urządzeniach DJI Mini 4 Pro? 

Niezależnie od tego czy naszym celem jest wykorzystywanie drona Mini 4 Pro do hobbystycznego robienia zdjęć, czy też zastosowań komercyjnych, będziemy potrzebować miejsca do zapisywania danych. W tym przypadku będą to karty MicroSD. Dlaczego jednak odgrywają one tak ważną rolę w przypadku dronów? 

Mini 4 Pro jest najpotężniejszym, łatwo przenośnym dronem z serii mini produktów DJI. W urządzeniach zastosowano kamerę pozwalającą wykonywać zdjęcia w formacie RAW w rozdzielczości 48 MP. Oprócz tego sprzęt ten jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 4K przy 100 klatkach na sekundę lub w trybie HDR w jakości 4K i 60 FPS. Mimo tak niesamowitych parametrów mankamentem okazuje się stosunkowo niewielka wbudowana pojemność wynosząca zaledwie 2 GB. Chcąc skorzystać z pełni możliwości kompaktowego drona, konieczne będzie nabycie pamięci MicroSD.

 

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kart SD?

Przed zakupem kart SD należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. To szczególnie ważne, gdyż źle wybrany nośnik może być powodem kiepskiej jakości nagrań i zdjęć, a często również wpływać na problemy z ich zapisem czego oczywiście chcemy uniknąć. Oto parametry, którymi powinniśmy kierować się, kupując karty pamięci MicroSD:

  1. Prędkość przesyłania danych 
  2. Pojemność
  3. Kompatybilność formatu z urządzeniem
  4. Marka 
  5. Trwałość

 

Prędkość zapisu i odczytu 

Od tego parametru zależy, jak dana karta będzie w stanie przetwarzać rejestrowane na niej dane. Należy pamiętać, że w przypadku drona DJI Mini 4 Pro prędkość zapisu powinna wynosić co najmniej 30 MB/s. Pozwoli to urządzeniu m.in. swobodnie nagrywać filmy w rozdzielczości do 4K/100 klatek na sekundę bez zakłóceń i utraty klatek.

 

Pojemność

Ultraprzenośny flagowiec DJI jest w stanie obsłużyć nośnik MicroSD o pojemności do 512 GB. Podczas zakupu warto więc zastanowić się nad tym, jak wiele miejsca na karcie będziemy potrzebować. Najpopularniejsze formaty to 64 GB oraz 128 GB. Doskonale sprawdzą się one do nagrywania krótkich filmów oraz hobbystycznego wykonywania zdjęć. Jeżeli jednak naszym zamiarem jest nagrywanie długich materiałów wideo oraz robienie dużej ilości fotografii, lepszym wyborem będzie karta pamięci 256GB, 512GB. 

 

Kompatybilny z urządzeniem format 

Jak już wspomnieliśmy, urządzenie DJI Mini 4 Pro obsługuje karty MicroSD. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez producenta użytkownicy mogą skorzystać z nośników: microSDHC czy też microSDXC. W sprzedaży znajdziemy różne typy kart pamięci. Podczas zakupu należy więc zwrócić uwagę na ten konkretny parametr i sprawdzić, czy wybrana przez nas karta jest zgodna ze standardem używanego przez nas sprzętu. Szczegółowe dane w tym zakresie znajdują się w instrukcji obsługi oraz na oficjalnej stronie producenta. 

 

Marka

Marka odgrywa ważną rolę podczas wybierania nośnika danych, ponieważ ma ogromny wpływ na jego prawidłowe i bezproblemowe działanie. Zaleca się więc korzystanie z produktów renomowanych producentów. Są to chociażby:

Karty pamięci rekomendowane dla modelu Mini 4 Pro znajdują się na oficjalnej stronie internetowej DJI.

Wiodące firmy oferują karty pamięci wyróżniające się wyższą jakością wykonania oraz niezawodnością. Ponadto renomowani producenci zapewniają wsparcie techniczne na wysokim poziomie, które jest niezastąpione w przypadku ewentualnych problemów z działaniem karty. Niemniej jednak należy zachować ostrożność. Na rynku istnieje wiele podróbek popularnych kart pamięci SDXC oraz SDHC - unikaj podejrzanie niskich cen lub nieznanych sprzedawców. Oryginalna karta pamięci to gwarancja lepszej wydajności i ograniczenie ryzyka utraty danych oraz uszkodzeń sprzętu. To argument przemawiający za tym, aby zakupów dokonywać w sprawdzonych punktach sprzedaży. 

 

Trwałość

Jaka karta będzie najlepsza? Oczywiście taka, która zapewni trwałość i bezpieczeństwo zapisanych na niej danych w różnych, często niesprzyjających warunkach. Sklepy oferują wiele modeli, w tym także zapewniające skuteczną ochronę przed zalaniem, wstrząsami czy temperaturą. Karty SD można stosunkowo łatwo uszkodzić, dlatego ważne jest, aby wybrać trwałą kartę.

 

Jaka karta pamięci do drona? Podsumowanie 

Dobra karta pamięci do drona DJI Mini 4 Pro i wielu innych modeli to taka, która gwarantuje minimalną prędkość zapisu dla danego urządzenia, odpowiednią do naszych potrzeb pojemność, a także wysoką jakość wykonania i wytrzymałość na niesprzyjające czynniki zewnętrzne. Dodatkowo każda karta powinna być objęta gwarancją oraz wsparciem technicznym w razie uszkodzenia.

Wszystkie oferowane przez nas karty pamięci spełniają warunki wymagane do prawidłowej współpracy z dronem DJI Mini 4 Pro i innymi dronami czy też kamerami GoPro. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl