Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #59 – Live streaming na Facebooka z GoPro HERO 7 Black

1

Minęło już trochę czasu od premiery kamery GoPro HERO 7 BLACK, ale my wciąż nie możemy przestać się zachwycać nad jej nowymi funkcjami. Jedną z nich jest możliwość prowadzenia relacji w czasie rzeczywistym, z ang. live streaming. Jeśli jeszcze do tej pory nie używałeś tej funkcji, albo chcesz się dowiedzieć więcej na jej temat przed zakupem kamery, zapoznamy Cię z jej możliwościami.

 

Jeżeli należysz do tego typu osób, które uwielbiają dzielić się swoimi wspomnieniami na Facebook’u z innymi, możesz zagwarantować im wspólne przeżywanie ważnych dla Ciebie momentów. Często same zdjęcia lub wideo nie wystarczają. Teraz możesz wzbogacić kolekcję swoich nagrań tworząc transmisję na żywo. Proces jest bardzo prosty. Do stworzenia live streaming’u na Facebook’u potrzebujesz jedynie kamery GoPro HERO 7 BLACK oraz smartfona z systemem iOS lub android. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji GoPro, która umożliwia połączenie kamery z telefonem. Najlepiej jeśli cały proces będzie przeprowadzony dzięki połączeniu z siecią WiFi. Zagwarantuje to lepszą jakość, za sprawą stałego łącza. Wykonywanie transmisji możliwe jest także dzięki przyłączeniu się do osobistego Hotspotu, który ma dość silny sygnał.

Transmisja może być przeprowadzona w rozdzielczości 720p. Materiał wcale nie musi zniknąć po jej zakończeniu. Jeśli tylko masz ochotę, możesz go zapisać w wysokiej jakości na karcie microSD.

 

Przeprowadzimy Cię teraz krok po kroku przez proces tworzenia live streaming’u na Facebook’a. Musisz już mieć zainstalowaną aplikację GoPro, inaczej nie będziesz w stanie dostosować ustawień bezpośrednio z kamery.

 

 1. Włącz kamerę GoPro i połącz się z aplikacją GoPro na Twoim telefonie.
 2. Kliknij na środkowy obrazek przedstawiający kamerę.
 3. Zobaczysz na ekranie obraz rzeczywisty ze swojej kamery. Pod spodem znajdują się różne tryby. Przejedź palcem dwa razy w lewo, by przejść do trybu "Live".
 4. Kliknij na „Set Up Live”.
 5. Połącz kamerę z aplikacją Facebook i zaakceptuj warunki, klikając na przycisk "Allow". Następnie kliknij przycisk "Dalej", by się zalogować.
 6. Po zalogowaniu się do Facebook'a, wybierz opcję "Set Up Stream".
 7. Wybierz sieć WiFi lub osobisty Hotspot.
 8. Zdecyduj komu chcesz udostępnić materiał na Facebook’u („Public” – publiczne, „Friends” – znajomym, „Only Me” – tylko dla mnie).
 9. Dodaj swojej relacji tytuł i krótki opis.
 10. Wybierz jakość nagrywanego materiału 480 lub 720 (jeśli wybierzesz format 720, przy słabszym połączeniu automatycznie nagrywanie zacznie odbywać się w 480).
 11. Zdecyduj czy chcesz zapisać materiał na karcie microSD po skończeniu nagrywania.
 12. Kliknij ponownie na „Set Up Live Stream”.
 13. Na ekranie pojawią się porady dotyczące prowadzenia transmisji na żywo:

        - kliknij na "Go Live" albo naciśnij czerwony przycisk nagrywania na kamerze GoPro

        - używając Hotspot upewnij się, że sygnał jest silny

        - podczas nadawania transmisji na żywo możesz ją zawsze podejrzeć na swoim telefonie lub schowaj go do                  kieszeni.

 

To tyle! Mała rada od nas. Pierwszą relację proponujemy przeprowadzić testowo, by zapoznać się z całym etapem. Po takich pierwszych testach czynność ta nie będzie sprawiała już najmniejszego problemu. Warto ustawić wtedy tryb odbiorcy na „Tylko ja”, by nie zaliczyć wpadki przed znajomymi.

 

Teraz nie pozostaje Ci już nic innego, jak tylko chwycić swoją kamerę w dłoń i dzielić się z wybranymi odbiorcami najfajniejszymi chwilami ze swojego życia! Jeśli jeszcze jej nie posiadasz, a udzielasz się na Facebook’owym profilu – to ten moment, by przemyśleć zakup sportowej i lifestyl’owej kamery GoPro HERO 7 BLACK.

Komentarze do wpisu (1)

25 października 2018

Przydatny wpis, ale facebook obecnie nie ma takiego przełożenia jak instagram. Szkoda, że nie ma możliwości streamingu na profilu na IG, bo tam głównie działam. Zuckerberg i tak kupił insta więc dziwne, że od razu nie można tam zrobić live :///

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl