Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #40 - Vlog z kamery GoPro

0

Zbliża się czas wakacji, dalekich wyjazdów i wspaniałych przeżyć. Nie wszystkie podróże jednak można zostawić bez komentarza – coraz więcej osób poza nagrywaniem materiału, chce wzbogacić je o własne przemyślenia i historię. Szczególnie gdy odwiedzamy nowy kraj, odchodząc od siedzenia w kurorcie, a zwiedzając go wzdłuż i wszerz, pełna relacja nabiera nowego znaczenia. Jeszcze więcej osób traktuje kamery GoPro jako niezwykle poręczny przyrząd do nagrywania codziennych vlogów. Jest to całkowicie zrozumiałe porównując gabaryt lustrzanki do wymiarów małej kamery sportowej. Więcej zastosowań mnoży pytania, jaki najlepszy zestaw wybrać, by zachować komfort użytkowania, świetną jakość obrazu, dźwięku i nie nadwyrężyć portfela. W tym wpisie, poza samą kamerą GoPro HERO 6 Black przyjrzymy się najpopularniejszym akcesoriom do vlogowania za pomocą kamer GoPro.



GoPro HERO 6 Black

Najnowszy, flagowy model kamery GoPro na tle poprzedników wyróżnia się przede wszystkim świetną stabilizacją obrazu, która znacząco poprawi rozedrgany materiał z wakacji i wypadów. Oprócz tego, HERO 6 Black bardzo szybko dostosowuje obraz podczas zmiany warunków oświetleniowych oraz odznacza się najlepszą jakością obrazu wśród kamer sportowych dostępnych na rynku. Dodatkowo komendy głosowe, możliwość geotagowania materiału oraz żywy profil kolorów z dobrym kontrastem uzupełniają możliwości GoPro HERO 6, oddając w ręce użytkownika całkiem potężne narzędzie. Jednak i ono nie da zamierzonych efektów bez odpowiednio dobranych akcesoriów, które nie tylko ułatwią nagrywanie vlogów, ale też poprawią jakość materiału, zarówno audio jak i video.


GoPro Mic Adapter

GoPro Mic Adapter, to absolutna podstawa, by podłączyć zewnętrzny mikrofon do kamery GoPro HERO 6 Black. Zaawansowana i odporna konstrukcja rekompensuje duży rozmiar. Dodatkowo mamy możliwość jednoczesnego podpięcia mikrofonu i zewnętrznego zasilania, co w przypadku starszych generacji (HERO 3, 3+ i 4) było niezwykle problematyczne. Nowy adapter pozwala także zmienić w ustawieniach tryb pracy, zasilając mikrofon lub korzystając z jego zasilania, podbicia o 20dB, a także podpięcia wejścia liniowego, które konwertuje sygnał analogowy (na przykład ze wzmacniacza gitary), do cyfrowego.


Podwójny uchwyt

Rozgałęzienie to pozwala umieścić zarówno kamerę, jak i mikrofon (za pomocą adaptera), na jednym mocowaniu GoPro. W zależności od charakterystyki zbierania dźwięku z mikrofonu możemy zarówno skierować kamerę i mikrofon w inne płaszczyzny – da to ciekawy kadr oraz łatwiejszy dostęp do naszego komentarza – w przypadku ujęć z innych wysokości przyda się także porządny wysięgnik.


Adaptery

Do zamocowania mikrofonu na montażu GoPro potrzebne są dwa adaptery: z mocowania GoPro na gwint 1/4" oraz z gwintu 1/4" na gwint mikrofonowy 3/8". Takie połączenie wynika z braku mocowań bezpośrednich, ale sprawdza się równie pewnie, zabezpieczając mikrofon na montażu oraz dając możliwość swobodnego ustawienia góra-dół.

RODE VideoMicro

Ważne w wyborze mikrofonu do vlogowania jest, by zapewniał jak najlepszą jakość dźwięku, jednocześnie zachowując małe gabaryty. Jest to spowodowane nie tylko późniejszym problemem z transportem podczas podróży, ale także mniejszy mikrofon bez problemu zmieści się na podwójnym mocowaniu obok kamery GoPro. RODE VideoMicro nie tylko odznacza się świetną jakością rejestrowanego audio, ale także pozwala zamocować kamerę w trudno dostępnych miejscach. Charakterystyka kardioidalna pozwala na szeroki zakres i spektrum nagrania dźwięku. Warto jednak pamiętać, że mikrofon ten nie ma swojego zasilania. Wtedy musimy włączyć opcję Powered lub Powered+ w kamerze GoPro, co może skrócić jej nominalny czas pracy.

Dual Charger + dodatkowa bateria

Wtedy bez wątpienia przyda się Dual Charger + dodatkowy akumulator. Zestaw ten nie tylko umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch akumulatorów, ale także wspiera szybkie ładowanie i pozwala na ładowanie akumulatorów kamery po podpięciu do dowolnego zasilania przez USB (maksymalnie 5V, 3A). Więc jeżeli czeka Cię dłuższa wyprawa, bez problemu podepniesz powerbank do ładowarki, prowiant w plecak i gotowe!


Filtr polaryzacyjny

Jeżeli celem Twoich wypraw są miejsca nad wodą lub o dużej ilości słońca – warto wyposażyć się dodatkowo w filtr polaryzacyjny Polar Pro. Spełnia on dwie zasadnicze funkcje, które znacząco poprawią jakość nagrywanego materiału w ww. warunkach. Filtr ten nie tylko podbija nasycenie barw, ale także znacząco redukuje odblaski światła od niemetalicznych powierzchni. Polaryzacja to też często sposób na uatrakcyjnienie materiału, odciążając nas potem przy postprodukcji.


Wysięgnik Sandmarc Black Edition

Monopody Sandmarca od zawsze odznaczały się niezwykłą odpornością na czynniki zewnętrzne, co potwierdza chociażby dożywotnia gwarancja producenta. Ważne jest, że sposób rozkładania pozwala na łatwe czyszczenie wysięgnika po korzystaniu z niego w słonej wodzie, a solidna konstrukcja zniesie większy ciężar jak kamera GoPro plus dodatki, nie tworząc luzów na teleskopie.


Karta pamięci

Odpowiednio dobrana karta pamięci to bezapelacyjnie podstawa bezproblemowej pracy z kamerą, nawet na najbardziej wymagających ustawieniach. Obecnie większość kart posiada klasę 10, ale równie ważna jest przede wszystkim prędkość zapisu (zarówno maksymalna, jak gwarantowana minimalna prędkość), a także rekomendacja danego producenta. Im więcej klatek na sekundę ustawimy, im większą rozdzielczość chcemy zastosować lub korzystamy z trybu ProTune – wszystko to zwiększa ilość zapisywanych danych, warto więc mieć kartę, która nie spowoduje zawieszenia kamery w najmniej odpowiednim momencie.


Removu Case-M

Równie ważnym, co kompletowanie zestawu, jest jego przechowywanie. W tym wypadku świetnie sprawdzi się etui REMOVU Case-M, które nie tylko pozwoli dowolnie zaaranżować wnętrze w zależności od konfiguracji, ale także jest łatwe w czyszczeniu, odporne na zachlapania oraz posiada saszetkę, która pozwoli przypiąć ją do spodni, mieszcząc dodatkowe karty, baterię, smartfona lub inne potrzebne rzeczy.


Gimbal do GoPro

Taka forma stabilizacji coraz częściej jest nieodzowną częścię nagrywania vlogów – wynika to przede wszystkim ze świetnej redukcji drgań. Obecnie gimbale posiadają gamę trybów, ułatwiających kadrowanie, sterowanie zdalne zarówno kamerą GoPro, jak i samym urządzeniem. Warto więc przyjrzeć się propozycjom jak GoPro KARMA Grip lub Feiyu-Tech G6, które dodatkowo mogą zasilać kamerę. Ważne, aby pamiętać, że silniki gimbala pracują dość głośno. Dlatego też popularnym zabiegiem jest synchronizacja ścieżki z zewnętrznego rekordera dźwięku.


Aby stworzyć dobrego jakościowo vloga potrzebny jest dość duży set-up, jednak wszystko da się racjonalnie złożyć, minimalizując gabaryt, a także ułatwiając transport. Ważne jest dobranie sprzętu do własnych potrzeb, założeń kanału i jego formy, tak by wyposażyć się tylko w niezbędne rzeczy, które będą tylko zalegały w plecaku lub etui. Vlog jako forma filmu to przecież prezentacja naszego codziennego życia – warto sprawić, by wszystko było więc dopięte na ostatni guzik.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl