Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #38 - Współpraca DJI z Microsoft

0
GoProsfera #38 - Współpraca DJI z Microsoft

Do tej pory GoProsfera była poświęcona w dużej mierze poradnikom, jak korzystać z kamer GoPro HERO i FUSION, ale w naszej ofercie mamy też drony i akcesoria DJI – niekwestionowanego lidera rynku. Tym słowem wstępu postaram się wyjaśnić, dlaczego dzisiejszy wpis będzie traktował o czymś zupełnie innym, a mianowicie rozpoczęciu współpracy między firmami DJI i Microsoft. Z jednej strony mamy młodego chińskiego tygrysa, bo firma ma zaledwie 12 lat, patrząc po globalnym sukcesie jaki odniosła marka. Z drugiej strony mamy jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży komputerowej, które spopularyzowało i wprowadziło na masową skalę technologię informacyjną do naszych domów.


Czym więc może skutkować taki obrót polityki giganta z Shenzhen? Przecież od wielu lat firma ta była ukierunkowana na mocną współpracę w konkurentem Microsofta – Apple. Od zbliżonej polityki sprzedaży, sposobów prezentacji dronów, propagowania rozwiązań Apple do współpracy (rekomendacje iMovie i Final Cut X na opakowaniach DJI Spark) po możliwość kupna produktów DJI w Apple Store. Sam mocno się zdziwiłem, ponieważ żadne znaki na niebie nie wskazywały tego obrotu spraw. Ale już do rzeczy, jaki to może mieć wpływ na rynek dronów, który rozwija się coraz prężniej pomimo regulacji prawnych i zabezpieczeń?

DJI oddało Microsoftowi dostęp SDK (Software Development Kit), dzięki czemu programiści mają do dyspozycji cały potencjał drona. Wcześniej było to mocno ograniczone, a braki w oprogramowaniu nadrabiały zewnętrzne aplikacje (odpowiednio płatne) jak Litchi App. Teraz połączenie sił ma dać jeszcze więcej korzyści, ponieważ Microsoft próbuje znaleźć kolejne zastosowanie dla zespołu sztucznej inteligencji Azure IoT Edge, a to może skutkować samouczącymi się dronami, platformami analizującymi obecne położenie i wybieranie niezaprogramowanych rozwiązań całkowicie autonomicznie. Wszystko to dzięki natywnym aplikacjom Microsofta do produktów chińskiej firm.Póki co należy spodziewać się ciężkiej pracy obu zespołów raczej w dziedzinie przemysłowej, jak podłączenie i obsługa kamer multispektralnych, przesyłanie danych do chmury obliczeniowej Azure, analiza obiektów w czasie rzeczywistym pod aplikacjami Windows 10. Z czasem może skutkować to rozwinięciem i wykorzystaniem tych technologii w mniejszych dronach komercyjnych jak DJI Mavic Air, Mavic Pro, Phantom 4 czy pokazany dosłownie chwilę temu, nowy Phantom 4 Pro V2.0.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl