Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #31 - mocowanie kamery GoPro na kasku (kamera na kask)

3

Montaż kamery na kasku jest jednym z najpopularniejszych wśród użytkowników. Szerokokątny charakter nagrania oraz gama mocowań pierwszoosobowych sprawiły, że jest to niezwykle wciągający i rzeczywisty sposób nagrania. Za pomocą kamer GoPro HERO rewolucja w rejestracji dyscyplin sportowych takich jak downhill, trial, snowboard, narty lub jazda motocyklowa, nabrała tempa i dzieje się do dziś.

Jak mocować kamerę na kask?

W zestawie z każdą kamerą GoPro HERO znajdziemy dwa jednorazowe mocowania samoprzylepne. Jedno jest płaskie, drugie zakrzywione i to na nim dzisiaj się skupimy. Aby dobrze zamocować kamerę na kasku, musimy znaleźć powierzchnię, do której owe mocowanie będzie przylegać jak największą powierzchnią (optymalnie 80% i więcej). Klej cementowy 3M VHB gwarantuje bardzo dużą odporność na przeciążenia i siły działające na mocowanie, spajając szynę montażową z kaskiem. Aby mocowanie to było jednak efektywne po znalezieniu odpowiedniego miejsca musimy odtłuścić powierzchnię oraz po naklejeniu mocowania poczekać około 2 godziny, aby klej nabrał właściwości.

Kamera na kask GoPro


GoPro Curved & Flat Mounts

Czasem jednak bywa tak, że zmieniamy kask, chcemy przykleić kamerę z boku a nie z przodu kasku i w tym momencie GoPro przygotowało dedykowany zestaw montażowy Curved & Flat Mounts, w którym znajdziemy 3 szt. płaskich mocowań oraz 3 szt. zakrzywionych na kask. Możemy je użyć dla uzyskania zróżnicowanych kadrów, a szyna montażowa pozwala na szybkie przepięcie kamery GoPro między mocowaniami.

mocowania kamery na kask

GoPro Front & Side Mount

GoPro Front & Side Mount to stosunkowo nowy zestaw, w którym poza standardowymi mocowaniami 3M na kask (2 szt.) znajdziemy też podwyższony klips montażowy na czoło kasku lub szczękę, zapewniając pełny zakres ruchu kamerą w tych położeniach, ale także bardzo fajny element montażowy, a mianowicie Ball Joint Buckle. Jest to klips z głowicą obrotową o 360 stopni, co pozwala nam skutecznie wykadrować kamerę, nawet jeżeli szyna montażowa jest przyklejona pod niestandardowym kątem.

kamera na kask

Low Profile Helmet Swivel Mount

W przypadku kamer HERO SessionHERO 5 Session w tym zestawie, tak jak we Front & Side Mount znajdziemy 2 szt. Naklejek 3M z szyną montażową oraz użyteczny klips Ball Joint Buckle.
Dodatkowym elementem dla posiadaczy najmniejszych kamer GoPro jest ramka o niskim profilu, ściśle przylegająca do kasku, zapewniając jeszcze mniejszy opór powietrza podczas jazdy. Z racji budowy kamery, urządzenie możemy obracać w ramce co 90 stopni, zapewniając jeszcze lepsze kadrowanie modelem Session.

kamery na kask

Mocowania na kask są popularne, jednak w dalszym ciągu należy pamiętać, że materiał video im bardziej zróżnicowany tym lepszy. Warto więc przemyśleć, to jak chcemy zamocować kamerę i jakiego typu ujęcia uzyskać, by wprawić w zachwyt znajomych i innych widzów.

Komentarze do wpisu (3)

19 lutego 2018

Wszystko ok ale czy mocowanie kamery na kasku to nie jest proszenie się o problemy (vide niejaki Michał Szumi)?

19 lutego 2018

Panie Januszu już wyjaśniam - o ile nam wiadomo Pan Michael miał niefabryczne mocowanie GoPro - zastosował adapter i śrubę montażową, przewierconą przez kask (zamiast typowej przyklejki 3M), która podczas uderzenia w głowę zadziałała trochę jak pocisk. Nie spotkaliśmy się z sytuacją zagrażającą zdrowiu czy tym bardziej życiu u klientów, którzy prawidłowo mocowali kamery GoPro, z drugiej zaś strony zawsze trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie podczas uprawiania wszelkich aktywności sportowych, tym bardziej tych ekstremalnych. Jeśli zaś chodzi o mocowanie na kask - są to niejako "korzenie" GoPro przy próbie oddania w filmie naszego punktu widzenia - warto jest spróbować, ponieważ efekty są bardzo ciekawe. Pozdrawiamy, Zespół GoHERO.pl

16 maja 2018

A jakie mocowanie jest bardziej wskazane? Na szczęce czy z boku kasku? O kasku motocyklowym mowa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl