Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
GoProsfera #20 - Porównanie GoPro HERO 5 i HERO 6 Black 0

Po premierze HERO 6 Black dużo osób zaczęło zadawać sobie pytanie. Czym tak właściwie różni się najnowszy model GoPro HERO 6 od poprzedzającego go HERO 5 Black? Warto dopłacić różnicę w cenie za najnowszy, ulepszony model? Z zewnątrz o rozróżnieniu modeli decydują kosmetyczne różnice. W tym wpisie przedstawię najważniejsze różnice między piątą, a szóstą generacją kamer GoPro.

STABILIZACJA

W GoPro HERO 5 Black stabilizacja była dostępna przy maksymalnej rozdzielczości 2,7K, natomiast HERO 6 Black jest w stanie wystabilizować obraz w rozdzielczości 4K w 30 klatkach/s. Dodatkowo nowa kamera GoPro dostała wsparcie żyroskopu oraz stabilizacji cyfrowej w jeszcze jednej osi, co przekłada się na dużo płynniejszy materiał podczas nagrywania z wysięgnika, ręki, podczas nurkowania, jazdy na motocyklu lub skuterze. Nowa kamera GoPro dużo sprawniej i szybciej eliminuje drgania, dodatkowo dopasowując jej intensywność do naszego użytkowania, a to za sprawą wcześniej wspomnianego żyroskopu.CZAS PRACY

GoPro HERO 5 Black i HERO 6 Black korzysta z tego samego akumulatora o pojemności 1220mAh. Mogłoby się wydawać, że HERO 6 z racji lepszych parametrów nagrywania będzie pracować krócej. Ważna jest jednak optymalizacja procesora obrazu, a GP1 wyróżnia się lepszą wydajnością niż znana nam z HERO 5 Black Ambarella A9SE. W związku z tym czasy pracy przedstawiają się następująco:

- 4K UHD 25FPS - 1h44min HERO 6, 1h37min HERO 5
- 1080p FullHD – 2h25min HERO6, 2h13min HERO 5JAKOŚĆ OBRAZU

Porównując kamery GoPro na tych samych rozdzielczościach można zauważyć różnicę w jakości obrazu, jaki otrzymujemy. W GoPro HERO 6 Black kolory są zdecydowanie bardziej nasycone. To rozwiązanie przypadnie do gustu przy amatorskim wykorzystaniu kamery, dalej jednak mamy ustawienie koloru flat w trybie ProTune skierowanym do bardziej zaawansowanych użytkowników. Obraz z HERO 6 Black jest też ostrzejszy względem poprzedniej HERO 5 Black. Nowa kamera GoPro obsługuje też nowszy kodek wideo H.265, a także wzrósł maksymalny bitrate z 60 do 78mbps, przez co mamy jeszcze więcej przydatnych danych w postprodukcji.DŹWIĘK

GoPro HERO 5 Black nagrywa dźwięk odrobinę głośniej, natomiast pasmo przenoszenia oraz oddanie dźwięku jest bardziej naturalne w HERO 6 Black. Szczególnie porównując dźwięk plusku wody widać realne różnice względem kamer GoPro.Wi-Fi

Kamera GoPro HERO 5 Black obsługuje jedynie transmisję danych z aplikacji po częstotliwości 2,4GHz. Nowe GoPro HERO 6 Black dodatkowo obsługuje pasmo 5GHz, przez co i transmisja na żywo ma mniejsze opóźnienie, jak i sam przesył plików na urządzenie mobilne jest nawet 3-krotnie szybsze.

Szybkość

Z racji zastosowania szybszego procesora w HERO 6 Black, odpala się on odrobinę szybciej, tak samo poprawiono responsywność ekranu dotykowego, którego nawigacja jest teraz dużo szybsza w porównaniu do GoPro HERO 5 Black. Dla niektórych nawet tak małe, sekundowe różnice przy uruchamianiu kamery mogą mieć kluczowe znaczenie przy uzyskaniu pożądanych ujęć.

Podsumowanie

Dla kogo więc są modele GoPro HERO 5 i HERO 6 Black? Jeżeli poszukujesz kamery przede wszystkim pod użytek z gimbalem, HERO 5 Black to solidna propozycja, którą warto rozważyć. Świetna jakość obrazu, oraz większość funkcji znanych z HERO 6 Black zadowolą większość użytkowników. Jeżeli jednak poszukujesz najlepszej kamery sportowej wraz z serią najnowszych rozwiązań, m.in. najlepszą cyfrową stabilizacją obrazu, szybszym WiFi oraz wyższym klatkażem, a także korzystasz z kamery poza gimbalem, to HERO 6 Black sprawdzi się jeszcze lepiej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl