Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #144 - Aktualizacja DJI Mavic Mini

0
GoProsfera #144 - Aktualizacji DJI Mavic Mini

Niektórzy mogą czuć się zawiedzeni faktem, że Mavic Mini dalej oferuje tryb automatyczny dla nagrań i pół-automatyczny dla zdjęć (de facto użytkownik ma władzę nad ISO, czasem migawki i blokadą ekspozycji). Oczywiście większość osób, do których skierowana jest ta oferta DJI nie będzie potrzebowała profesjonalnych narzędzi do aero fotografii i filmowania. Z racji na uproszczenie aplikacji, musiało nastąpić kilka kompromisów, które teraz realnie są eliminowane przez aktualizację do wersji v1.04.

Co nowego?

Przede wszystkim nie wystartujemy dronem, jeżeli zapisze za mało satelitów przy starcie. To bardzo kluczowy moment, by jak najdokładniej zapamiętać miejsce powrotu drona. Dzięki tym obostrzeniom ze stron DJI Fly sam start oznacza znacznie bardziej precyzyjne pozycjonowanie drona podczas lotu, a więc jego stabilność.

Kalibracja

Kolejną zmianą jest komunikat o konieczności kalibracji kompasu, który znajduje się w dronie. Jeżeli często podróżujesz z dronem, to jest to kluczowa procedura do określenia kierunku lotu drona. Trwa to dosłownie chwilę, a jest kolejnym zabezpieczeniem drona podczas lotu. Szczególnie jeżeli dron ma styczność z metalowymi obiektami, może to powodować interferencje na kompasie, który jest elektroniczny. W tym miejscu warto przypomnieć, że żadnym dronem nie można startować z metalowych powierzchni, ponieważ powoduje to dekalibrację kompasu i bardzo niestabilny lot, dlatego też startowanie z maski lub dachu auta, balkonu z metalowymi poręczami lub betonowej drogi ze zbrojeniem ma kluczowy wpływ i nie polecamy uruchamiania drona w takim środowisku.

Strefy dozwolone

Nowością po aktualizacji będzie także funkcja Geo Zones, która nie pozwoli na uruchomienie drona w strefach kontrolowanych jak ścieżki podejścia samolotów, strefy wojskowe lub wykluczone z lotów strefy prywatne jak P21 Warszawa II należąca do Służby Ochrony Państwa. Oczywiście może to celować w liberalne zapędy niektórych operatorów, ale należy pamiętać, że dron ten jest skierowany głównie do osób początkujących, które nie są biegle zaznajomione ze wszystkimi strefami występującymi w przestrzeni powietrznej. Nieznajomość prawa szkodzi i osobiście uważam, że to dobry krok w celu ochrony użytkownika przed bolesną grzywną lub sprawą w sądzie za naruszenie przestrzeni powietrznej.

Jak przeprowadzić aktualizację?

Można zrobić to na dwa sposoby – aktualizacja Mavic Mini może opierać się o aplikację DJI Fly, gdzie pośrednikiem do pobrania i instalacji jest nasz smartfon (warto podpiąć się pod sieć WiFi, zamiast korzystać z danych komórkowych) lub poprzez podpięcie drona po kablu do komputera i wykorzystanie programu DJI Assistant 2. Aktualizacja może przywrócić część ustawień fabrycznych, więc jeżeli korzystasz już z Mavica Mini i masz swoje preferowane ustawienia, polecam zrobić zrzuty ekranu, żeby w szybki sposób zapisać sobie parametry od nowa.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl