Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #117 - 13-latek z GoPro i sprawa zaginięcia

0
GoProsfera #117 - 13-latek z GoPro i sprawa zaginięcia

Co może zrobić 13-latek z kamerą GoPro? Jak się okazuje, odpowiednio dużo, by rozwiązać zagadkę zabójstwa sprzed 27 lat. Młody Kanadyjczyk Max Werenka współpracując z policją konną przyczynił się do rozwikłania zaginięcia kobiety.

Max Werenka podczas żeglugi łódką po jeziorze Griffin zauważył wrak samochodu, o czym poinformował swoich rodziców. Według ich wiedzy miało być to jednak auto, które w 2009 roku wjechało do jeziora. W momencie, gdy chcieli zgłosić to policji, usłyszeli, że tamten wypadek został odnotowany i auto z 2009 roku zostało dawno wyciągnięte.

Wtedy okazało się, że sprawa wraku na dnie wymaga przyjrzenia się. Policja przyjeżdżając na miejsce trafiła akurat na takie warunki atmosferyczne, że padające promienie słońca całkowicie uniemożliwiały prawidłowe namierzenie i identyfikację samochodu. Wtedy z pomocą przyszedł młody Max Werenka, który zaproponował, że zanurkuje ze swoją kamerą GoPro i nagra film, który będzie materiałem dowodowym dla policji. Dokładnie nagrał szczegóły samochodu i trzy dni później policja wyciągnęła wrak wraz z ciałem Janet Farris na brzeg.

Według szczegółów dawnego śledztwa kobieta w 1992 roku udała się na ślub do Alberty i ślad po niej zaginął. Kanadyjska Policja Konna podziękowała młodemu człowiekowi za pomoc i poświęcenie przy rozwikłaniu zapomnianego już śledztwa.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl