Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoPro zawiesza się - Co zrobić?

1
GoPro zawiesza się - Co zrobić?

Powodów, dlaczego kamera GoPro zawiesza się jest kilka. Często tego typu problem da się wyeliminować nie wychodząc z domu. Wiemy jak bardzo uciążliwe są problemy z kamerami, szczególnie kiedy mamy bardzo ważne wydarzenie do nagrania, a nasza kamera odmawia posłuszeństwa, dlatego też postanowiliśmy podzielić się z Państwem sposobami, które mogą pomóc w poprawie działaniu kamery. Oto dwa główne powody dlaczego kamera GoPro się zawiesza, wraz z ich rozwiązaniem. Zapraszamy!

 

 

 

 

Jakich kamer dotyczy ten wpis?

 • GoPro HERO9 Black
 • GoPro MAX
 • GoPro HERO8 Black
 • GoPro HERO7 White / Silver / Black
 • GoPro HERO6 Black
 • GoPro HERO5 Black / Session
 • GoPro HERO4 Black
 • GoPro HERO Session + HERO4 Session
 • HERO+ LCD
 • HERO+
 • HERO (2018)
 • HERO (2014)
 • HERO3 / 3+
 • HD HERO2
 • HD HERO Original

 

Stare oprogramowanie

Przeważnie szybkim sposobem, aby wyeliminować problem zawieszania się kamery GoPro jest aktualizacja oprogramowania. Można ją wykonać na dwa sposoby: poprzez aplikacje mobilną GoPro Quik lub manualnie z wykorzystaniem karty pamięci oraz komputera. Druga opcja jest znacznie lepsza, ponieważ mamy pewność, że oprogramowanie kamery zostanie zainstalowane prawidłowo. W przypadku aktualizacji poprzez aplikacje, czasami zdarza się, że telefon w tle potrafi samoczynnie rozłączyć się z kamerą, przez co system kamery nie zostanie zainstalowany poprawnie, co może skutkować różnymi problemami z kamerą, dlatego też w dzisiejszym wpisie skupimy się na lepszym sposobie wgrania oprogramowania do kamery GoPro.

 

Aby zaktualizować kamerę manualnie należy:

 • Sformatować kartę pamięci w kamerze (jeśli jest to możliwe)
 • Z wykorzystaniem dowolnego czytnika kart pamięci, podłączyć ją do komputera
 • Na główny folder karty pamięci wgrać folder UPDATE dostępny do pobrania na stronie producenta

 

Pełny poradnik krok po kroku w postaci filmu poniżej:

Zbyt wolna lub uszkodzona karta pamięci

Drugim najczęstszym powodem problemów z kamerami GoPro jest nieprawidłowa lub uszkodzona karta pamięci. Kamery GoPro do poprawnego działania potrzebują szybkich kart pamięci klasy U3. Jeśli karta jest zbyt wolna, nie nadąża ona zapisywać informacje, które wysyła jej kamery, co skutkuje zawieszaniem się kamery, błędnie zapisywanymi plikami lub komunikatem SD ERROR. Aby sprawdzić czy nasza karta jest powodem zawieszania się kamery, wyciągnij kartę z kamery i sprawdź czy praca kamery się poprawiła. Jeśli masz taką możliwość, możesz również sprawdzić zachowanie kamery na innej, rekomendowanej przez producenta karcie pamięci.

Jeśli po wyjęciu karty kamera zaczęła pracować prawidłowo i nie zawiesza się, mamy znak, że to właśnie ona była przyczyną problemów i należy ją wymienić. Rekomendowanymi kartami pamięci są karty firmy Sandisk – modele Extreme lub Extreme Pro. Wszystkie karty z naszej oferty są w 100% kompatybilne z każdą kamerą GoPro.

Zwróć również uwagę, gdzie zakupiłeś/aś swoją kartę. Rekomendowane karty bardzo często są podrabiane i sprzedawane po dużo niższej cenie na różnego rodzaju portalach aukcyjnych. Pomimo tego, że wyglądają łudząco podobnie do oryginalnych, ich parametry techniczne mają się nijak do oryginału, przez co nasza kamera może nie mieć możliwości poprawnego zapisu plików, a co za tym idzie zacznie się zawieszać.

 

Co, jeśli żaden sposób nie pomógł?

Jeśli wspomniane wyżej porady nie pomogły, pozostaje niestety reklamacja całej kamery u swojego sprzedawcy. Ważne jest, że kamery GoPro zakupione w Polsce posiadają 24-miesięczną gwarancję producenta realizowaną na podstawie dowodu zakupu (paragon lub faktura), więc konieczne jest dostarczenie produktu właśnie z takim dokumentem. Bez niego reklamacja może nie zostać przyjęta przez sprzedawcę.

 

Jak zapobiegać nieprawidłowemu działaniu kamery?

Tak jak wcześniej już wspomnieliśmy, najczęstszą przyczyną problemów z kamerami GoPro jest stare oprogramowanie lub nieprawidłowa / uszkodzona karta pamięci.

Korzystając z GoPro staraj się na bieżąco kontrolować, czy oprogramowanie kamery jest aktualne oraz czy kamera pracuje na rekomendowanej, odpowiednio szybkiej karcie pamięci. Ponadto bardzo ważne jest, aby za każdym razem, gdy zaczynamy nagrywać kamerą GoPro sformatować kartę w kamerze. Aby to zrobić wystarczy wejść w zakładkę Preferences, Reset, a następnie wybrać opcję format SD Card.

Komentarze do wpisu (1)

1 września 2022

Czy ktoś ma problem z gopro hero 6 black? zawiesza się, wysłałem do serwisu, niestety podobno jest to model z linii z wadą płyty głównej, zasilania. Kamera jest po gwarancji. GoPro tym się nie chwali, ale ponoć swego czasu odbywała się bezdyskusyjna wymiana wadliwego sprzętu. Co z kamerą, która ujawniła swoje wady po gwarancji? Skoro wiecie, że jest to wada ukryta leżąca po stronie GoPro? Czy jest nada szansa na wymianę kamery?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl