Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoPro HERO 9 i 10 Black - Scheduled Capture - zaplanowanie nagrywania

0
GoPro HERO 9 i 10 Black - Scheduled Capture - zaplanowanie nagrywania

Scheduled Capture - Co to jest? Jak używać?

Scheduled Capture w GoPro HERO 9 i 10 Black to nic innego jak zaplanowanie włączenia nagrywania. Taka opcja jest szczególnie przydatna kiedy chcesz nagrać coś nie będąc przy kamerze. Przykładowo jeśli chcesz nagrać TimeLapse wschodu słońca, a nie lubisz wcześnie wstawać, GoPro może to zrobić za Ciebie! Jak to zrobić? Tego dowiesz się poniżej. Zapraszamy. 

 

 

 

Jak działa Scheduled Capture

Scheduled Capture to zaplanowanie nagrywania, w którym możesz ustawić o której dokładnie godzinie (do 24h w przód) kamera ma się włączyć i co ma nagrać - zwykły film, TimeLapse, czy też inne tryby. Po włączeniu tego trybu, kamera automatycznie uruchomi się, a następnie zacznie filmować w ustawieniach nadanych wcześniej - czyli przykładowo wyłączyłeś/aś kamerę, kiedy było ustawione 4K120FPS, Lens na Wide, a stabilizacja na Boost - w takich też ustawieniach Scheduled Capture będzie pracować. 

Możesz całkowicie wyłączyć kamerę, a ona o konkretnej godzinie uruchomi się, odliczy 3 sekundy, a następnie uruchomi nagrywanie. Możesz również nie wyłączać kamery, a gdy nadejdzie czas kamera również odliczy 3 sekundy, a następnie zacznie nagrywać. Gdy kamera jest uruchomiona, a funkcja Scheduled Capture jest aktywna, w górnej części ekranu wyświetli się niebieska ikona, w środku której pojawi się dokładna godzina, o której kamera zacznie nagrywać oraz długość filmu jaki nagra (o ile opcja Duration została skonfigurowana).

 

Jak włączyć Scheduled Capture w GoPro

Opcja na dzień dzisiejszy jest dostępna tylko w kamerach GoPro HERO 9 i 10 Black!

 

  • Wejdź w ustawienia nagrywania, tam gdzie możesz dostosować rozdzielczość filmu, stabilizację etc., a następnie znajdź opcję Scheduled Capture. Gdy funkcja ta jest wyłączona, wszystkie pozycje wyświetlają się na szaro. 

 

  • Ustaw włącznik na pozycję ON, a następnie wybierz format oraz godzinę, o której kamera ma rozpocząć nagrywanie

 

  • Po ustawieniu odpowiedniej godziny, za pomocą bocznego przycisku, wyjdź do głównego ekranu. Tak powinien wyglądać ekran po prawidłowym uruchomieniu Scheduled Capture

 

Przydatne wskazówki:

  • Upewnij się, że data i godzina w kamerze jest prawidłowo ustawiona
  • Możesz ustawić jak długo kamera ma filmować za pomocą opcji Duration, możesz ręcznie wyłączyć nagrywanie lub pozwolić kamerze filmować aż do końca baterii
  • Kiedy Scheduled Capture jest aktywne, na ekranie kamery zobaczysz niebieską ikonę z godziną, o której kamera zacznie filmować oraz jak długo będzie filmować (jeśli ustawiłeś/aś czas w opcji Duration)
  • Kamera po zakończeniu nagrywania nie wyłączy się automatycznie, przez co jeśli w tym czasie nie będziesz przy kamerze warto ustawić automatyczne wyłączenie się kamery po kilku minutach

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl