Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoPro HERO 10 Black Video Performance Modes - Tryby pracy kamery

0
GoPro HERO 10 Black Video Performance Modes - Tryby pracy kamery

GoPro HERO 10 Black – Video Performance Modes

 

Wraz z grudniową aktualizacją w GoPro m.in. pojawił się nowy tryb – Video Performance Mode. Co tryb ten dodaje? Co umożliwia i czy warto z niego korzystać? Tego dowiesz się w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do czytania.

 

 

Jak włączyć Video Performance Modes w GoPro 10

Tryb ten został umieszczony w górnym, wysuwanym menu kamery. Tam, gdzie poprzednio było ustawienie siatki na ekranie, w lewym dolnym rogu. Aby otworzyć wysuwane menu wystarczy przesunąć palec po ekranie z góry do dołu. Domyślnie ustawiony jest tryb Maximum Video Performance, co jest oznaczone żółtą ikoną z błyskawicą w środku. (teraz kolejna odsłona oprogramowania GoPro wyświetla niebieską ikonkę dla trybu Maximum Video Performance)

 

Aby przełączać się między trybami wystarczy dotknąć ikonki w lewym dolnym rogu (będzie ona wyświetlała, w zależności od wybranego ustawienia, błyskawicę, baterię lub trójnóg).

 

 

Aby zmienić tryb wystarczy przesunąć suwakiem na interesującą Cię opcję. Aby zatwierdzić wybór, naciśnij boczny przycisk kamery MODE.

 

Tryby pracy GoPro

 

Maximum Performance Mode

Pierwszym trybem, który jest domyślnie uruchomiony po zaktualizowaniu kamery GoPro HERO10 Black jest tryb Maximum Performance Mode. Tryb ten korzysta w pełni z możliwości kamery, tak aby uzyskać jak najlepszą jakość obrazu i stabilizacji. Domyślnie mamy dostępne 5 presetów: Standard, Activity, Cinematic, Ultra Slow-Mo oraz Basic, które możemy rozszerzyć o dodatkowe presety według swojego uznania. Wszystkie presety można dostosować do swoich potrzeb i zastosowań.

Po włączeniu trybu Maximum Performance Mode, przycisk od zmiany trybu będzie świecić na niebiesko, a w środku tego przycisku wyświetlany będzie piorun.

 

 

Extended Battery Mode

Tryb ten został stworzony po to, aby jak najbardziej jest to możliwe wydłużyć czas pracy kamery. Dostępne są w nim optymalne ustawienia filmowania – rozdzielczość oraz klatkaż do nagrania jak najdłuższego filmu jednocześnie wydłużając czas pracy akumulatora. W tym trybie dostępne są 4 presety: Standard, Activity, Cinematic,  Slow-mo. Wszystkie presety można dostosować do swoich potrzeb, lecz nie ma możliwości dodania kolejnych.

Po wybraniu Extended Battery Mode przycisk od zmiany trybu będzie świecić na żółto, a w środku tego przycisku wyświetlana będzie ikona baterii. W trybie Extended Battery Mode filmowanie jest ograniczone do maksymalnej rozdzielczości 5.3K 30FPS.

 

 

Tripod / Stationary Video

Ostatnim trybem jest tryb do filmowania w bezruchu, bez opływu powietrza, które chłodzi kamerę. W tym trybie ikonka ponownie świeci na żółto, a w środku wyświetla trójnóg. Tripod / Stationary Video Mode został zoptymalizowany do filmowania długich materiałów, przy wysokiej rozdzielczości i klatkażu, podczas kiedy kamera jest nieruchoma, bez opływu jakiegokolwiek powietrza, które by ją schłodziło. GPS oraz stabilizacja HyperSmooth w tym trybie jest wyłączona, ponieważ podczas nagrań statycznych nie jest potrzebna. Do dyspozyjci mamy tylko dwa presety, w których możemy zmienić rozdzielczość pomiędzy 4K120FPS, a 5.3K60FPS oraz ustawienia protune, lecz nie mamy możliwości zmiany kątu widzenia kamery – jest dostępny tylko Wide. Ponadto ponownie nie ma możliwości utworzenia własnych, dodatkowych presetów. Należy bazować na dwóch dostępnych w tym trybie.

 

 

Podsumowanie

Coraz więcej osób korzysta z GoPro nie tylko podczas sportu ale również podczas różnego rodzaju ujęć statycznych takich jak wywiady czy też innego rodzaju spokojne ujęcia, podczas których kamera nie ma naturalnego opływu powietrza, które by ją chłodziło. Ponadto też sporej części osób zależy na jak najdłuższym czasie filmowania, tak aby mieć pewność, że na pewno wszystkie ważne momenty zostały uchwycone. Właśnie dlatego GoPro wprowadziło aktualizację kamery GoPro HERO10 Black, aby mogła ona służyć w jeszcze większej ilości zastosowań. Zaktualizuj swoją kamerę GoPro i sprawdź już teraz co nowego może Twoja kamera GoPro.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl