Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dynamiczny wskaźnik poziomu naładowania baterii GoPro

1
Dynamiczny wskaźnik poziomu naładowania baterii GoPro

Dynamiczny wskaźnik poziomu naładowania baterii GoPro 

Nie każdy o tym wie, a to bardzo przydatna funkcja - dynamiczny wskaźnik poziomu naładowania baterii GoPro to specjalny algorytm, który pokaże Ci obecny stan naładowania baterii. Taką funkcję na dzień dzisiejszy posiada jedynie najnowsze GoPro HERO10 Black. Jak funkcja działa w praktyce? Tego dowiesz się w dzisiejszym blogu. Zapraszamy!

 

 

Dynamiczna zmiana wyświetlanego poziomu naładowania baterii

HERO10 Black wyświetla poziom naładowania akumulatora nieco inaczej niż inne kamery GoPro HERO / Session / Fusion / MAX. Zamiast wyświetlać stałą wartość procentową, która jest taka sama w różnych trybach / ustawieniach nagrywania, wartość ta zmienia się w zależności od używanego trybu / ustawienia nagrywania. Ma to na celu trafniej odzwierciedlić faktyczny czas nagrywania, jaki może zapewnić bateria kamery GoPro HERO 10 Black. 

Sposób działa wskaźnika możesz łatwo sprawdzić na swojej kamerze. W pierwszej kolejności upewnij się, czy Twoja kamera ma najnowsze oprogramowanie, następnie spójrz na poziom naładowania baterii. Załóżmy, że masz 50% przy ustawieniach 1080p 30FPS. Teraz ustaw 5.3K w 60 FPS. Co zauważyłeś/aś? Poziom naładowania w ułamku sekundy drastycznie spadł najprawdopodobniej do okolic 20-30%. Dzieje się tak, ponieważ ten tryb wideo o wysokiej wydajności i rozdzielczości wymaga więcej energii od kamery, co skutkuje skróceniem czasu pracy na baterii. Jeśli teraz zmienisz z powrotem z 5.3K na 1080p, procent baterii wzrośnie, ponieważ ten tryb wymaga znacznie mniej energii, co skutkuje dłuższym czasem pracy kamery na jednym naładowaniu. 

 

 

Jak wydłużyć czas pracy kamery

Jak już jesteśmy w temacie wskaźnika poziomu naładowania baterii, który dynamicznie dopasowuje się do używanych ustawień - jak możemy wydłużyć czas pracy kamery. Sposobów jest kilka, jedne mniej drugie bardziej skuteczne. Najpopularniejszym z nich jest zmniejszenie rozdzielczości i klatażu do minimum jednocześnie wyłączając dodatkowe funkcje takie jak GPS, WiFi oraz funkcje głosowe. To sprawi, że GoPro HERO 10 powinno pracować nieprzerwanie do około 2 godzin. Co jeśli jednak potrzebujemy nagrać coś dłuższego w wyższej rozdzielczości? W tym przypadku z pomocą przychodzi do nas możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania, które zaopatrzy kamerę w niezbędną energię potrzebną do nieprzerwanej pracy. Przy tym rozwiązaniu, kamera będzie nieprzerwanie pracować dopóki nie skończy się nam zewnętrzne źródło zasilania, lub karta pamięci zostanie zapełniona w 100%. W naszej ofercie znajdziesz kompatybilne z kamerami GoPro ładowarki i powerbanki, które bez problemu zapewnią nieprzerwaną pracę Twojej kamery. 

 

 

Podsumowanie

Obecnie najnowsza kamera GoPro HERO 10 Black jako jedyna w ofercie posiada dynamiczny wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Umożliwia on bardziej precyzyjne odzwierciedlenie na jak długi czas nagrywania pozwoli bateria z obecnym poziomem naładowania. Poziom naładowania będzie odpowiednio zmieniać się wraz z wyborem konkretnych trybów oraz ustawień nagrywania. Przykładowo przy rozdzielczości 5.3K 60FPS poziom naładowania będzie niższy niż w przypadku 1080P 30FPS.

Czas nagrywania możemy w bardzo prosty sposób wydłużyć wybierając niższą rozdzielczość i klatkaż filmowania, wyłączając funkcje typu GPS, WiFi, funkcje głosowe oraz ewentualnie podłączając kamerę do zewnętrznego źródła zasilania, którym może być zwykła ładowarka lub powerbank. 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

19 marca 2022

Bardzo ciekawy artykuł ale przytoczę moją historię. Kilka dni temu zamówiłem GOPRO 10 z Oficjalnego sklepu. Zauważyłem podczas pracy dziwne zachowanie kamery. Jeszcze nie wiedziałem że to dynamiczne wskazanie poziomu. Podczas pray w trybie TIMELAPSE kamera pokazywała 20 procent, VIDEO 1 procent, PHOTO 20 %. Wszystko byłoby spoko ale mimo 20 procent w trybie TIMELAPS kamera po nie całej minucie pracy wyświetlała komunikat słabej baterii i się wyłączała. Napisałem w tej sprawie do Supportu GOPRO, skończyło się na decyzji o wymianie kamery na nową. Dostałem darmową etykietę dla kuriera. Czekam właśnie na nowy egzemplarz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl