Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Do czego użyć GoPro HERO 11 Black Mini

0
Do czego użyć GoPro HERO 11 Black Mini

Do czego użyć GoPro HERO 11 Black Mini

Coroczna premiera GoPro przyniosła w tym roku małą niespodziankę. Zamiast standardowej kamery z serii HERO, zaprezentowano również wersję "Mini". Jest to super ciekawa propozycja dla osób oczekujących najlepszej jakości filmów w urządzeniu o niespełna połowę mniejszym niż standardowe GoPro HERO 11 Black. Do czego można użyć GoPro HERO 11 Black Mini? Tego dowiesz się w dzisiejszym wpisie, serdecznie zapraszamy!

Premiera GoPro HERO 11 Black Mini

Schemat jest prosty, GoPro 11 Mini to nic innego jak mniejszy odpowiednik GoPro HERO 11 Black, które jest z pewnych względów nieco okrojony z (dla niektórych) niepotrzebnych opcji. Mini jest węższe jak patrzysz z góry, ale też nieco wyższe i głębsze od zwykłej jedenastki. Oczywiście sumarycznie Mini jest mniejsze, ale nie jest to tak duża różnica jak w przypadku GoPro Session i GoPro HERO 4. Jednak podobnie jak w tamtym przypadku, tutaj głównym kompromisem jest brak wyświetlaczy LCD. Są one w tym przypadku zastąpione jednym, małym wyświetlaczem, który pokazuje status samej kamery oraz podstawowe ustawienia. To o czym też warto wspomnieć to brak wymiennej baterii w Mini. Więc jeśli te rozwiązania nie przeszkadzają Ci, warto ją rozważyć, bo jest znacznie tańsza niż HERO 11 Black.

 

Zdjęcia i filmy w GoPro HERO 11 Black Mini

Pomimo tego, że kamera GoPro 11 Mini nie posiada sama w sobie trybu robienia zdjęć, możemy je wykonać za pomocą aplikacji GoPro Quik oraz nagranego filmu. Wystarczy wyciągnąć interesującą nas klatkę z filmu i to wszystko. Z racji na brak ekranu podglądowego, takie rozwiązanie jest całkowicie zrozumiałe. 

W przypadku filmów, kamera posiada zarówno standardowy tryb wideo, który pozwala nagrywać w tej samej jakości co zwykłe GoPro HERO 11 Black oraz dużo trybów TimeWarp

 

Bateria w GoPro HERO 11 Black Mini

Ważną cechą kamery GoPro 11 Mini jest jej bateria. Jest o akumulator o pojemności 1500 mAh, który został wykonany w technologii Enduro, czyli w tej samej technologii jak w bateriach GoPro HERO 11 Black. Pomimo mniejszej pojemności, czas pracy jest porównywalny do standardowej GoPro 11. A to oczywiście za sprawą dużo mniejszej ilości funkcji oraz braku ekranów LCD. Ponadto, aby jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość kamery na wszelkiego rodzaju działania zewnętrzne, upadki, kamienie itp. GoPro 11 Mini posiada wzmocnioną obudowę, która jest bardzo wytrzymała na czynniki zewnętrzne. To niestety niesie ze sobą pewien skutek - brak wymiennej baterii. Niestety GoPro HERO 11 Black Mini nie posiada wymiennego akumulatora, przez co jeśli ten się rozładuje, w pierwszej kolejności musimy go naładować, a dopiero później ponownie nagrywać. W przypadku standardowej wersji możemy wyposażyć się w niezliczoną ilość takich baterii i w prosty i szybki sposób je wymieniać. 

 

Do czego można wykorzystać GoPro HERO 11 Black Mini

Z racji na niewielkie rozmiary kamery, zastosowań do GoPro 11 Mini może być na prawdę wiele. Możemy ją wykorzystać do wszelkiego rodzaju sportów takich jak bieganie, jazda na rowerze czy też cokolwiek innego. Ponadto dzięki zastosowaniu w kamerze baterii wykonanej w technologii Enduro, świetnie się ona nada również do sportów zimowych takich jak jazda na nartach, desce snowboardowej i wiele innych. 

Z racji na brak możliwości robienia zdjęć, jeśli poszukujesz kamery do tego właśnie celu, może nie być to najlepszy pomysł. Jednak jeśli szukasz sprzętu stricte do filmowania zarówno sportów jak i też Twoich wyjazdów wakacyjnych, a dodatkowe funkcje, takie jak np. Scheduled Capture, czy też GoPro Webcam są Ci zbędne, rozważ zakup GoPro HERO 11 Black Mini. 

Małą, a zarazem bardzo wytrzymałą konstrukcję kamery GoPro HERO 11 Black Mini z pewnością docenią motocykliści, którzy planują zakup kamery do zamontowania na kask. Za sprawą jej małej konstrukcji, generuje zauważalnie mniejszy opór powietrza podczas jazdy oraz przede wszystkim jest dużo bardziej wytrzymała na wszelkiego rodzaju kamienie, czy też owady, które mogą uderzyć w kamerę przy dużej prędkości. Ponadto sama osłona obiektywu jest wymienna, przez nawet jeśli zostanie uszkodzona, w prosty sposób można ją wymienić bez użycia narzędzi. 

Niższą masę oraz mniejsze opory powietrza również przyciągną uwagę osób, które zajmują się lataniem dronami FPV. Dzięki miniaturyzacji, w dalszym ciągu mamy najlepszą możliwą jakość oraz stabilizację w GoPro, którą możemy zamontować na szybkim dronie, a ten w dalszym ciągu będzie szybki i zwrotny, pomimo zamontowanej kamery. Tak samo jak w przypadku z motocyklistami, kamery umieszczone na dronach FPV są bardzo narażone na uszkodzenia spowodowane rozbiciem drona, dlatego też i tutaj wkracza wzmocniona konstrukcja oraz wymienna osłona obiektywu

 

Podsumowanie - czy warto kupić GoPro HERO 11 Black Mini

Dla kogo jest nowe GoPro HERO 11 Black Mini? Jeśli szukasz tańszej wersji topowej kamery GoPro, która jakością filmów nie odbiega od jej standardowej wersji, potrzebujesz czegoś małego, lekkiego i wytrzymałego - rozważ GoPro HERO 11 Black Mini. Jest to świetna kamera, która za sprawą mniejszej ilości funkcji znacznie szybciej działa, nie wiesza się, filmuje w najwyższej możliwej jakości i świetnie stabilizuje obraz. Jeśli jednak planujesz robić dużo zdjęć kamerą, chcesz mieć dostęp do manualnych ustawień nagrywania oraz dodatkowe funkcje, HERO 11 Black będzie świetnym wyborem. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl