Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

DJI Osmo Pocket 2 vs DJI Pocket

0
DJI Osmo Pocket vs DJI Pocket 2

DJI Osmo Pocket vs DJI Pocket 2

W drugiej połowie października 2020 roku DJI zaprezentował odświeżoną wersje kieszonkowej kamery z wbudowanym, 3-osiowym gimbalem DJI Osmo Pocket – DJI Pocket 2. Jakie są różnice? Czy warto dopłacić do nowszego modelu? Dowiesz się tego w dzisiejszym wpisie.

 

 

 

Budowa

To co na pierwszy rzut oka zauważymy to sama konstrukcja kamery. Ta nieznacząco się różni od poprzedniej generacji kamery. Pomimo tego, że Pocket 2 jest minimalnie większy, dalej mamy do czynienia z kompaktowych rozmiarów kamerą z wbudowanym, 3-osiowym gimbalem, który jak żadna inna kamera tego pokroju wystabilizuje nam nagrania.

Warto wspomnieć, że w nowym DJI Pocket 2 producent dodał do standardowego zestawu mały, wygodny joystick do sterowania gimbalem, który w każdej chwili możemy zdjąć. Dzięki niemu sterowanie kamerą a co za tym idzie kadrowanie ujęć staje się dużo łatwiejsze niż w poprzedniej generacji DJI Osmo Pocket.

Najlepiej widocznym detalem, dzięki któremu w prosty sposób rozróżnimy wymienione wyżej generacje kamery DJI to czerwona ramka osłony obiektywu w Pocket 2. To działanie w żadnym stopniu nie wpływa na działanie samego urządzenia, lecz takie detale cieszą najbardziej.

 kamera w DJI Osmo Pocket vs DJI Pocket 2

Kamera w DJI Osmo Pocket vs DJI Pocket 2

W tej, najważniejszej dziedzinie znajdziemy sporo więcej różnic. Przede wszystkim nowy DJI Osmo Pocket 2 otrzymał większą matrycę. Pierwsza generacja posiadała sensor o wielkości 1/2.3” CMOS o rozdzielczości 12MP, dwójka 1/1.7” CMOS 64MP. Ten ruch wraz z również nowym, jaśniejszym obiektywem f/1.8 sprawi, że druga generacja powinna lepiej sobie poradzić w ciemniejszych warunkach.
Znaczącą różnice też można zauważyć w samym kącie widzenia obu kamer. W pierwszej generacji mieliśmy do czynienia z kątem widzenia FOV 80 stopni, co było ekwiwalentem 26mm. W nowym produkcie DJI zwiększył kąt widzenia aż do FOV 93 stopni, co jest ekwiwalentem 20mm.

Rozdzielczość nagrań nie zmieniła się. Dalej mamy do dyspozycji maksymalnie 4K w 60 klatkach na sekundę, lecz istotną zmianą jest możliwość nagrywania w rozdzielczości FullHD 1080p w 240 klatkach na sekundę co daje nam możliwość aż 8-krotnego spowolnienia materiału. Warto wspomnieć, że aby nagranie w slow-motion było dobrej jakości, należy zadbać o przyzwoite doświetlenie nagrywanego obiektu.

To co również warte jest uwagi to zupełnie nowy tryb: Video HDR, który był niedostępny w pierwszej generacji. Opcja ta jest dostępna tylko w rozdzielczościach: FullHD oraz 2.7K do 30 klatek na sekundę.

Dźwięk

Nowy Pocket 2 został wyposażony w ulepszony system audio o nazwie: DJI Matrix Stereo. W kamerze znajdziemy aż 4 mikrofony zapewniające wysokiej jakości dźwięk stereo. Kamera automatycznie wykrywa, w po której stronie ma nagrywać, dzięki czemu płynnie przełącza się między mikrofonami tak, aby za każdym razem audio było najlepszej jakości. DJI Matrix Stereo również posiada opcję Audio Zoom, dzięki której wraz ze zwiększeniem przybliżenia obrazu, lepiej słyszymy dźwięk wydawany przez nagrywany obiekt.

Użytkownik również ma możliwość wyboru, z których mikrofonów chce nagrywać dźwięk. Do wyboru mamy: tylko przedni mikrofon, przedni + tylny oraz wszystkie 4 mikrofony jednocześnie.

Śledzenie

W nowym DJI Pocket 2 użytkownicy mają możliwość skorzystania z bardzo przydatnej funkcji jaką jest ActiveTrack 3.0. Funkcja ta to nic innego jak śledzenie danego obiektu, który możemy dowolnie zdefiniować. Dzięki tej opcji możesz w bardzo prosty sposób nagrać siebie bez pomocy osób trzecich, równocześnie mając pewność, że cały czas będziemy w środku kadru.

 DJI Osmo Pocket vs DJI Pocket 2

Co w zestawie?

DJI Osmo Pocket widniało tylko w jednej, standardowej wersji, w której poza samą kamerą mogliśmy znaleźć proste etui, dwa adaptery do podłączenia telefonu oraz kabel do ładowania urządzenia.

W Pocket 2 wygląda to już dużo lepiej. Zacznijmy od tego, że od teraz mamy do wyboru dwa zestawy:

-standardowy, który zawiera kamerę, joystick do sterowania gimbalem, etui, adapter do zamontowania kamery na statywie, smycz, dwa adaptery do podłączenia telefonu oraz kabel do ładowania

-rozszerzony zestaw Creator Combo, który poza wszystkimi akcesoriami ze standardowego zestawu posiada m.in. trójnóg, bezprzewodowy mikrofon wraz z osłoną przeciwwietrzną, uchwyt „Do-it all handle” oraz szerokokątną soczewkę na kamerę.

Nie da się nie zauważyć, że zestaw DJI Pocket 2 Creator Combo jest bardzo atrakcyjny, ponieważ dzięki niemu mamy już spore pole do manewru przy naszych produkcjach, dosłownie każdy element tego zestawu przyda się do zwiększenia jakości nagrywanych materiałów.

Podsumowanie DJI Osmo Pocket vs DJI Pocket 2

Nowe DJI Pocket 2 to świetna kamera zarówno dla amatorów jak i osób, które wymagają nieco więcej od swojego sprzętu. Wysoka jakość nagrań 4K60FPS oraz zdjęcia w maksymalnie 64MP w 100% sprawdzi się na wakacyjnych wyjazdach, na których chcesz nagrać jak najwięcej szczegółów. 3-osiowy gimbal perfekcyjnie wypoziomuje oraz wystabilizuje Twoje nagrania, dzięki czemu będą dużo przyjemniejsze w odbiorze. Dodatkowe akcesoria, które znajdziesz w zestawie z pewnością ułatwią sterowanie kamerą, a co za tym idzie kadrowanie. Dzięki większemu kątowi widzenia kamery oraz dodatkowych akcesoriom z pewnością uchwycisz w kadrze wszystko co Cię interesuje.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl