Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Czy warto robić upgrade Mavica Air 2 na rzecz Air 2S?

0
DJI Air 2S cena

Dzisiaj, tj. 15.04.2021 światło ujrzał najnowszy dron od DJI – Air 2S. Co nowego wnosi i czy warto zmienić poprzedniego Mavica Air 2 na jego następcę DJI Air 2S? O tym w dzisiejszym blogu. Zapraszamy

 

Czy warto robić upgrade Mavica Air 2 na rzecz Air 2S?

W tym przypadku ciężko stwierdzić czy warto. Wszystko zależy czego oczekujesz od drona, czy zależy Ci na 1-calowej matrycy, większej ilości czujników wykrywających przeszkody, a może na module ADS-B, który wykrywa informacje na temat lotów samolotów i helikopterów załogowych w pobliżu, a następnie wysyła stosowną informację do operatora drona?

Jeśli nie miałbym żadnego drona, bez zastanowienia kupiłbym DJI Air 2S, jeśli jednak miałbym już jego poprzednika DJI Mavic Air 2, to musiałbym się zastanowić, czy jestem w stanie wykorzystać potencjał 1-calowej matrycy oraz możliwości filmowania w ogromnej rozdzielczości 5.4K. Trzeba wziąć też pod uwagę, czy posiadamy odpowiedniej klasy sprzęt, który będzie w stanie odtworzyć materiały z tego drona. Często spotykamy się z przypadkami osób, które kupują wysokiej klasy sprzęt foto/wideo, ale ich komputery lub telewizory są zbyt słabe, przez co nie byli w stanie wykorzystać pełnego potencjału urządzenia.

 

 

DJI Air 2S czy Mavic 3 Pro?

Nie ukrywam, jest to bardzo ciężkie pytanie, szczególnie przez to, że do tej pory nic szczególnego nie wiemy na temat nadchodzącego zastępcy DJI Mavic 2 Pro. Pewne jednak jest to, że trzeba się przygotować na dużo wyższą cenę Mavica 3 Pro. Jest to jednak sprzęt jeszcze wyższej klasy niż Air 2, na co musimy zwrócić uwagę. Też nasuwa się pytanie, skoro DJI Air 2S posiada już tak duże możliwości, to co może nowego wnieść Mavic 3? Jeszcze większą matrycę? Wymienne obiektywy? Na tę chwilę są to tylko spekulacje.
Jeśli cena DJI Air 2S jest dla Ciebie wysoka, nie czekałbym na Mavica 3, ponieważ tak jak już pisałem, jego cena będzie jeszcze wyższa. W tym przypadku warto pozostać przy Air 2S, a nawet jeśli jest zbyt drogi, to chwilę poczekać, aby uzbierać wymaganą kwotę. Jeśli jednak nie śpieszy Ci się z zakupem drona, a budżet nie ma większego znaczenia, myślę, że warto poczekać na premierę DJI Mavic 3 Pro, nawet jeśli premiera będzie dopiero w przyszłym roku. Kto wie, może zastępca DJI Mavic 2 Pro wprowadzi rewolucję, której właśnie potrzebujesz.

 

DJI Mavic 2 Pro czy Air 2S?

Tutaj ponownie spotykamy się z pytaniem czy masz już jakiegoś drona. Jeśli nie i zastanawiasz się pomiędzy tymi dwoma modelami, możesz śmiało pójść w tańszego, nowszego drona, nawet w wersji Combo. Otrzymamy dużo bogatszy zestaw w niższej cenie, a z bardzo podobnymi parametrami. W obu modelach mamy do czynienia z 1-calową matrycą i kamerą o rozdzielczości 4K. Zaletą Air 2S jest na pewno filmowanie w 4K 60FPS i w 5.4K w 30FPS. Też należy brać pod uwagę dostępność części zamienny typu zapasowe śmigła lub baterię. DJI Mavic 2 Pro jest już starym, 3-letnim dronem, do którego lada moment może zabraknąć części zamiennych.

Jeśli jednak posiadasz DJI Mavic 2 Pro, to nie przesiadałbym się na Aira 2S. M2P to wciąż bardzo dobrej klasy dron z ogromnymi możliwościami. Jeśli nie potrzebujesz lżejszego, mniejszego drona i nie potrzebujesz 4K 60FPS lub 5.4K 30FPS, to pozostań przy Mavicu 2 Pro.

 

Czy opłaca się zestaw Combo?

Kilka razy wspomniałem na temat zestawu Fly More Combo, ale ani razu nie wytłumaczyłem czym on tak naprawdę jest. Zestaw standardowy i Combo różnią się jedynie akcesoriami. Drony są identyczne. Tańsza opcja w zestawie posiada jedynie drona, kontroler, jeden akumulator i zapasowe śmigła. W przypadku Combo jest już znacznie ciekawiej. W pudełku znajdziemy poza dronem i kontrolerem 3 akumulatory, HUB do ładowania ich, torbę transportową, więcej zapasowych śmigieł, adapter do power banka, zestaw filtrów ND (ND4/ND8/ND16/ND32) i kilka innych drobiazgów. Czy zatem opłaca się dopłacić do wspomnianego zestawu? Myślę, że tak. Od zawsze zestawy Combo w DJI cechowały się przede wszystkim niższą ceną niż jakbyśmy mieli go kompletować oddzielnie. Przykładowo dokupując do zestawu standardowego same 2 baterię, aby mieć łącznie 3, dopłacamy około 1060zł. Więc pozostaje nam około 350zł na dokupienie reszty. Sam zestaw filtrów ND do drona często potrafi być droższy od tego co nam został, a nie wspominam jeszcze o dodatkowych śmigłach, torbie transportowej, HUBie i paru innych akcesoriów z zestawu Combo.

 

Podsumowanie

Nowy DJI Air 2S to dobrze wyceniony dron. Biorąc pod uwagę jego możliwość zamknięte w tak małej konstrukcji – mowa tu przede wszystkim o kamerze z 1-calową matrycą, czujnikami wykrywającymi przeszkody z 4 kierunków i chociażby moduł ADS-B znany z dużo wyższej klasy dronów typu DJI Matrice. Zapraszamy na naszą stronę w celu zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi wspomnianych produktów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl