Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Nurkowanie z GoPro. Niezbędne akcesoria

0
Nurkowanie z GoPro. Niezbędne akcesoria

Nurkowanie z GoPro. Niezbędne akcesoria

Podwodny krajobraz przyciąga swoją niezwykłością. Na dodatek jest trudno dostępny dla większości ludzi, więc tym bardziej zyskuje na uroku. To naturalne, że każdy amator nurkowania chce uchwycić swoje przeżycia na zdjęciach bądź zapisie wideo. Do tego niezbędna jest kamera GoPro do nurkowania. Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika, aby dowiedzieć się, co należy zabrać ze sobą w podwodną podróż.

 

 

 

 

Obudowa wodoodporna do GoPro – absolutna podstawa

Nie można zacząć nurkowania z kamerką bez zadbania o tak podstawową rzecz, jak wodoszczelna obudowa. To dzięki niej można zejść z rejestratorem na głębokość kilkudziesięciu metrów. Najlepsze obudowy wodoodporne do GoPro pozwalają na osiągnięcie nawet 150 m głębokości. Przy tak zaawansowanych modelach należy spodziewać się jednak dość dużej ceny. Wynika to z jakości materiałów oraz samej konstrukcji obudowy, która pozwala zejść z kamerką tak nisko. Dla prawdziwych miłośników podwodnych przygód zrobienie zdjęcia na głębokości 150 metrów jest jednak bezcenne.

Wszystkie kamery GoPro od 5 wzwyż cechują się wodoszczelnością. Należy więc spodziewać się, że GoPro Hero 10 będzie kontynuować tę tradycję. Niemniej standardowa wodoodporność wystarczy zaledwie na zanurkowanie do kilku metrów. Dlatego kamera GoPro do nurkowania w wersji 5, 6, 7 czy 10 wymaga dodatkowej ochrony. Warto o tym pamiętać przed wypłynięciem na głębokie wody.

Parująca obudowa wodoszczelna GoPro – co z nią zrobić?

Im niżej poziomu morza, tym zimniejsza staje się woda. Tymczasem praca kamerki zawsze generuje pewną ilość ciepła. Zgodnie z prawami fizyki należy spodziewać się wystąpienia zjawiska parowania. Jeśli chodzi o GoPro nurkowanie staje się wtedy dużo mniej przyjemne. Dochodzi nawet do sytuacji, w których nagranie jest bezużyteczne ze względu na zerową widoczność.

Na szczęście rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy dodać do obudowy pochłaniacz wilgoci. To niewielkie urządzenie, które skutecznie zapobiega parowaniu. Z pewnością przyda się wszystkim, którzy chcą wykorzystać GoPro do nurkowania na głębokości przekraczającej kilkadziesiąt metrów. Na mniejszych dystansach nie musi występować zjawisko parowania, ale i tak warto mieć przy sobie pochłaniacz wilgoci. Jak głosi znane przysłowie: przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej zainwestować w niedrogie urządzenie, aby nie martwić się jakością przygotowywanego nagrania.

Profesjonalne filtry do GoPro

Warunki na powierzchni ziemi oraz pod wodą są zmienne i nie zawsze sprzyjają kręceniu naprawdę ciekawych ujęć w wysokiej jakości. Brak odpowiedniego światła czy, wręcz przeciwnie, zbyt duże naświetlenie to jedne z najczęściej występujących problemów. Ich skutecznym rozwiązaniem są filtry do GoPro o różnych kolorach. Dzięki nim można skorygować naświetlenie, a nawet przeciwdziałać intensywnemu nasyceniu wody jedną barwą. W typowym zestawie znajdują się trzy filtry:

1) Pomarańczowy, który ogranicza nasycenie barwami ze spektrum zieleni, błękitu oraz fioletu.

2) Czerwony do poprawy balansu bieli. Dodatkowo zmniejsza intensywność zieleni i błękitu.

3) Magneta przeznaczony do wytłumienia zieleni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl