Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Mini dron czym jest i dlaczego warto kupić go dziecku

0
Mini dron czym jest i dlaczego warto kupić go dziecku

Bezzałogowe urządzenia latające, zwane powszechnie dronami, jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyły się wyłącznie ze sprzętem wojskowym. Rozwój technologii oraz postępująca miniaturyzacja sprawiły, że tego rodzaju maszyny są dostępne niemal dla wszystkich. Oczywiście mowa o mniej zaawansowanym sprzęcie, którym najczęściej posługujemy się do robienia zdjęć lub filmowania z lotu ptaka. Oprócz profesjonalnych urządzeń do użytku komercyjnego wyróżnia się też stosunkowo nowy produkt, jakim są drony dla dzieci. Czym różnią się od innych modeli? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

 

 

Czym wyróżnia się dron dla dzieci?

Produkty należące do tej kategorii mają przede wszystkim mniejsze, kompaktowe rozmiary, a co za tym idzie – wagę, dzięki czemu nawet młodsze dzieci mogą je z łatwością przenosić. Ponadto są łatwiejsze w obsłudze. Sterowanie nimi odbywa się za pomocą intuicyjnego pada, lub nawet aplikacji na smartfonie czy tablecie. Ponieważ największe trudności w obsłudze drona sprawia sam start i lądowanie, modele tego rodzaju wyposażono w funkcję automatycznego wykonywania tych procesów. Dzięki temu użytkownik sprawuje kontrolę nad dronem jedynie wtedy, gdy już znajduje się on w powietrzu i nie musi wykonywać skomplikowanych czynności, by powrócić nim do punktu startu. To idealne rozwiązanie dla młodych osób zaczynających swoją przygodę z dronami. Nie ma potrzeby rzucać ich od razu na głęboką wodę. Trzeba też pamiętać, że zgodnie z obowiązującym obecnie prawem, obsługa dronów ważących 250 lub więcej gram, wymaga odbycia szkolenia i zdania egzaminu. Mini dron o mniejszej wadze uznawany jest za zabawkę, którą może się bawić każdy.

 

Dlaczego drony dla dzieci to dobry prezent?

Drony to bardzo interesująca propozycja na prezent dla najmłodszych, ponieważ zapewniają nie tylko świetną rozrywkę, ale mają także ogromne walory edukacyjne. Podczas zabawy dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, wyobraźnię i umiejętności, przede wszystkim zdolności motoryczne czy koncentrację. Ponadto, jeśli wybierzemy model z kamerą, w którą są wyposażone np. mini drony DJI, dziecko zyska możliwość lepszego poznawania świata, a także robienia ciekawych zdjęć i filmów z lotu ptaka. Warto dodać, że taka umiejętność jest dziś bardzo pożądana i może się przydać w przyszłym życiu zawodowym. Operator drona to dobrze opłacany zawód, a już dzięki zabawie tymi najprostszymi modelami będzie w przyszłości łatwiej opanować obsługę bardziej skomplikowanych urządzeń. Zakup drona dla dziecka to dobry pomysł także z tego powodu, że zachęci je do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

 

Jaki dron dla dzieci wybrać?

Odwiedzając sklep z dronami DJI oraz innych czołowych producentów, możesz poczuć się przytłoczony ilością dostępnych modeli, z których każdy ma inne właściwości i funkcje. Czym kierować się podczas wyboru? Na pewno duże znaczenie ma wiek dziecka. Dla tych najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będą typowo zabawkowe modele, nadające się do użytku domowego. Dzięki bardzo małym rozmiarom i wadze nie powinny narobić szkód. Wraz z większą dojrzałością, przychodzącą najczęściej między siódmym a dziesiątym rokiem życia, można brać pod uwagę nieco większy dron dla dziecka z kamerą oraz innymi przydatnymi funkcjami podczas zabawy na zewnątrz.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj sterowania. Jeśli odbywa się za pomocą aplikacji, będzie łatwiej je opanować. Jednak nauka obsługi pada, pomoże w nabyciu przydatnej umiejętności. Poza tym pady w dronach dla dzieci nie są bardzo skomplikowane i zwykle można się nimi posługiwać w sposób intuicyjny. Ponieważ start i lądowanie w takich modelach zwykle odbywają się automatycznie, sterowanie sprowadza się praktycznie do ustalania kierunku lotu.

Na pewno powinniśmy pomyśleć też o bezpieczeństwie, dlatego w grę wchodzą raczej tylko konstrukcje z osłoniętymi śmigłami i na tyle małej wadze, by nie zrobiły krzywdy, gdy na kogoś spadną. Mini dron dla dzieci z trochę wyższej półki cenowej może być wyposażony w funkcje stabilizacji lotu czy wykrywania przeszkód, a także w całkiem dobrej jakości kamerkę.

 

Jaki dron dla młodzieży?

Jeżeli kupujemy drona w prezencie dla odpowiedzialnego nastolatka, możemy postawić nawet na najbardziej zaawansowane modele o wadze do 250 gram. Do najlepszych obecnie dostępnych produktów tego typu, należy dron DJI Mini 3 Pro. To kompaktowa konstrukcja, która po złożeniu śmigieł zmieści się nawet do kieszeni bluzy. Jak na tak małe rozmiary oferuje naprawdę niezwykłe możliwości. Kamera o rozdzielczości 48 MP pozwala na nagrywanie wideo w 4K, a zasięg przesyłu danych na żywo wynosi od trzech do dwunastu kilometrów, w zależności od jakości transmisji. Maksymalny dystans lotu wynosi 18 km, a wysokości – 4 km n.p.m. Wydajna bateria starczy do 34 minut lotu. W porównaniu z wcześniejszymi modelami uwagę zwraca bardziej aerodynamiczny kształt. Drony DJI Mini 3 Pro wyposażone są także w funkcję śledzenia, czyli automatycznego podążania za obiektem, a także w czujnik wykrywania przeszkód. Nie jest to zatem zwykła zabawka, choć niewątpliwie dostarczy wiele rozrywki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl