Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #31 - Lot na uwięzi

0
Dronosfera #31 - Lot na uwięzi

W sieci, na stronie hoverflytech.com pojawiło się bardzo ciekawe, nawet rzekłbym dość rewolucyjne rozwiązanie do drona 3DR SOLO, które może zainteresować osoby które poszukują narzędzia do transmitowania sygnału video z powietrza, a czas lotu drona mocno ogranicza ich możliwości.

Hoverfly udostępnia nam technologię, dzięki której możemy wydłużyć lot SOLO o tyle, ile nam się żywnie podoba. Wszystko za sprawą akumulatora InfiniteFly oraz specjalnego połączenia kablem, który gwarantuje nam zasięg do ok. 50m w promieniu od miejsca startu czyli umieszczenia źródła energii dla drona. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób nagrywających eventy, wydarzenia sportowe,  różnego rodzaju obiekty, które wymagają stałego monitorowania, a na pewno dłuższego niż 15-20 minut, które zapewnia nam bateria w dronie.


Co więcej jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla osób, które na przykład nie chcą robić kursów i zdawać egzaminu, ponieważ w momencie podpięcia drona do przestaje być statkiem bezzałogowym, a rozpatruje się to wtedy w formie lotu na uwięzi. Nie wymaga on dodatkowych uprawnień, oraz lot nie musi być zgłaszany do PAŻP.

Pozostaje jednak kilka znaków zapytania, a mianowicie, jak najlepiej poprowadzić podgląd po HDMI, tak żeby obraz był z jak najmniejszą latencją, oraz czy silniki SOLO są przystosowane do jednostajnej, długiej pracy. Poza tym pomysł wydaje się jak najbardziej udany, ponieważ firma HoverFly posiada już kilka autorskich projektów, w tym własnych UAV latających na uwięzi. Cena póki co wynosi sporo więcej niż sam dron, ponieważ bez VATu i przesyłki koszt waha się w granicach ok. 8000,- za produkt. Natomiast dla osób szukających tego typu rozwiązania to chyba obecnie najlepsza alternatywa.

źródło: hoverflytech.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl