Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jaki model drona wybrać do nauki latania, czyli latanie dronami FPV

0
Jaki model drona wybrać do nauki latania, czyli latanie dronami FPV

Choć bezzałogowe statki powietrzne od lat wykorzystywane są w nauce, budownictwie, fotografii oraz wielu innych dziedzinach codziennego życia, latanie dronem to również świetna rozrywka. Szczególnie, jeśli na otaczający krajobraz możemy spojrzeć z lotu ptaka. Taką możliwość dają drony DJ FPV. Jak nauczyć się pilotować tego rodzaju pojazdy i jak wybrać dron dla początkujących? Na te i inne pytania dotyczące latania dronami z funkcją FPV odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są i jak działają drony FPV?

Pojawienie się na rynku dronów FPV zrewolucjonizowało branżę bezzałogowych statków powietrznych. Mimo to zasada ich działania jest bardzo prosta. FPV (ang. first person view) to nic innego jak widok z perspektywy członka pokładu. Dzięki temu osoba pilotująca statek z ziemi może podziwiać krajobraz z lotu ptaka za pomocą specjalnych gogli, do których przesyłany jest obraz z kamery. Doskonałą propozycję statków ze wspomnianą opcją oferuje znany producent DJI.

Nie trzeba być doświadczonym znawcą, aby stwierdzić, że taki sposób latania dronami to zupełnie nowe doświadczenie. Możliwość podziwiania obrazów z powietrza, jaką gwarantuje dron DJ FPV, otwiera przed użytkownikami statków bezzałogowych wiele nowych perspektyw w zakresie rozrywki, misji poszukiwawczych, inspekcji technologicznych czy manewrów militarnych.

Jaki dron FPV do nauki latania?

Choć wrażenia i odczucia z pilotowania dronów FPV są nieporównywalne z tradycyjnym pilotażem, ogólne zasady latania dronem tego rodzaju nie odbiegają od standardów pilotowania konwencjonalnych statków. Operator powinien zachować szczególną ostrożność, by uniknąć zniszczenia sprzętu. Zapierające dech w piersiach widoki z lotu ptaka mogą osłabiać naszą czujność, a wówczas nietrudno o kolizję lub wypadek, skutkujące rozbiciem drona lub poważniejszymi konsekwencjami. Mniej doświadczonym operatorom dronów FPV zaleca się ich pilotowanie w pozycji siedzącej, by zniwelować efekt możliwych zawrotów głowy. Nauka latania dronem DJI FPV wbrew pozorom nie jest trudna i już po kilku lotach da się opanować jej podstawowe zasady.

Jak wybrać odpowiedniego drona?

Na nasze doznania w trakcie pilotażu oraz nauki latania dronami wpływać będzie model posiadanego statku, a więc przede wszystkim jego możliwości techniczne. Początkującym adeptom zdecydowanie odradzamy własnoręczne konstrukcje, ponieważ jest to zadanie czasochłonne i wymagajcie szczegółowej wiedzy oraz umiejętności. Nowy dron DJI okazuje się urządzeniem intuicyjnym i stabilnym. Co niezwykle ważne, jego cena nie musi mocno obciążać domowego budżetu. Dron dla początkującego użytkownika powinien być przede wszystkim:

  • łatwy w naprawie – warto wybrać model z dużą dostępnością części zamiennych,
  • atrakcyjny cenowo, by ewentualne rozbicie nie było poważną stratą,
  • prosty w obsłudze i stosunkowo niewielki, by mógł latać zarówno wewnątrz, jak i na otwartej przestrzeni.

Przydatne będą również opinie innych pasjonatów, którzy wskażą mocne i słabsze strony konkretnych modeli.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o najnowszej propozycji marki – dronie DJI AIR 2S, który rozpala wyobraźnię wielu użytkowników od momentu pojawienia się doniesień dotyczących jego specyfikacji. Jeśli jednak zależy nam na omawianej funkcji first person view, warto postawić na perfekcję DJI FPV. Model okaże się doskonałym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero uczą się tego, jak latać dronem.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl