Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jaki model drona wybrać dla dziecka?

0
Jaki model drona wybrać dla dziecka?

Dron stanowi świetny pomysł na prezent dla dziecka, ponieważ pozwala połączyć rozrywkę z nauką i rozwijaniem niezwykle przyszłościowej pasji. Ze względu na mnogość dostępnych na rynku urządzeń, jego wybór nie należy jednak do zadań najprostszych. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając dron dla chłopca lub dziewczynki? O tym poniżej. UWAGA - proponowane modele dronów są do użytku tylko w towarzystwie osób dorosłych, przy zachowaniu szczególnej ostrożności oraz z zachowaniem wszelkich obowiązujących przepisów w danym kraju.

Drony dla dzieci – kwestie bezpieczeństwa i najważniejsze parametry

Zdalnie sterowany statek powietrzny nawet przy niewielkich rozmiarach może stwarzać realne zagrożenie dla dziecka i jego otoczenia. Właśnie dlatego tak ważny okazuje się przemyślany wybór. Stojąc przed tego typu decyzją, warto upewnić się, czy urządzenie:

  • ma bezpieczną konstrukcję – należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość zastosowanej osłony śmigieł,
  • jest proste w obsłudze i zostało wyposażone w funkcję ułatwiające sterowanie dronem początkującym pilotom,
  • nie jest zbyt duże i ciężkie, co znacząco zwiększałoby skalę zagrożenia w przypadku utraty kontroli na urządzeniem.

Ponadto warto wziąć pod uwagę również na jakość wykonania produktu, jego wyposażenie dodatkowe oraz rodzaj zastosowanej w dronie baterii. Czas zabawy powinien być możliwe jak najdłuższy, przy zachowaniu niewielkiego ciężaru całości. W ocenie ogólnej jakości sprzętu pomocne będą przede wszystkim opinie innych klientów, ponieważ co do zasady są one obiektywne.

Dron dla dzieci a optymalna cena

Istotnym aspektem wyboru, jeśli chodzi o dron dla początkujących, jest także jego cena. Z pozoru może się wydawać, ze im będzie ona niższa, tym mniejsze ryzyko w przypadku uszkodzenia sprzętu. Jest to poniekąd prawda, jednak jak we wszystkim, tak również i tutaj należy odnaleźć złoty środek. Urządzenie bardzo tanie będzie bowiem zazwyczaj niskiej jakości, a ponadto mało atrakcyjne dla dziecka i pozbawione ważnych zabezpieczeń. Funkcje, takie jak dodatkowa stabilizacja czy mechanizm natychmiastowego zatrzymania, w przypadku niedoświadczonych pilotów okazują się niezwykle pomocne i zmniejszają ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Modele idealne dla najmłodszych

Doskonale dostosowany do obsługi przez najmłodszych jest dron DJI Mini 2 o kompaktowej, lekkiej formie. Zapewnia wysoką jakość nagrań oraz szeroki zasięg obsługi. Model oferuje także świetny stosunek ceny do jakości i jest jedną z najtańszych propozycji od chińskiego producenta.

Jedną z ciekawych opcji, które można polecić na dobry początek jest także DJI AIR 2S. Ze względu na to, że jest najświeższą obecnie propozycją od wspomnianego producenta, wzbudza olbrzymie zainteresowanie klientów. Jeżeli chodzi o funkcje istotne w kontekście pilotażu realizowanego przez dzieci lub osoby początkujące, nowy dron DJI odznacza się m.in. wykorzystywaniem systemu ADS-B, który umożliwia wykrywanie i ostrzeganie przed ruchem pobliskich samolotów.

Dron z kamerą dla dzieci – niezapomniane wrażenia z lotu dzięki funkcji FPV

Na koniec warto przyjrzeć się jeszcze jednej funkcji, którą oferuje m.in. wspomniana wcześniej marka DJ. FPV to opcja, która pozwala na uzyskanie podglądu na żywo z kamery zamontowanej w ramach modelu, co przekłada się na wrażenie fizycznej obecności pilota na jego pokładzie. Dron DJ FPV świetnie sprawdzi się nie tylko do lotów akrobacyjnych, wyścigowych czy filmowych. Rozwiązanie to docenią również, a może przede wszystkim właśnie dzieci, nastawione na aspekty stricte rozrywkowe, dzięki którym poczują się jak prawdziwi piloci.

 

Drony DJI od producenta - sprawdź ofertę!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl