Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jaki gimbal do GoPro? Nasz poradnik

1
Jaki gimbal do GoPro? Nasz poradnik

Jaki gimbal do GoPro? Nasz poradnik

Utrzymanie stabilności nagrywanego obrazu to gwarancja stworzenia wysokiej jakości filmu, który będzie się przyjemnie oglądać. Niestety podczas jazdy na rowerze czy wykonywania różnego rodzaju sportów ciężko o odpowiednią stabilizację kamery bez profesjonalnej pomocy. Gimbal do GoPro oraz smartfona w zupełności rozwiązuje ten problem. Szeroka oferta może jednak sprawić trochę kłopotów przy wyborze właściwego modelu. Dlatego w niniejszym poradniku przyjrzymy się najciekawszym rozwiązaniom w tej kwestii.

 

 

Która marka gimbali do kamery jest najlepsza?

Tylko nieliczni producenci zapewniają dostęp do produktów, które nie pozostawiają nic do życzenia. A co najbardziej liczy się w gimbalach do GoPro i smartfona? Przede wszystkim trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne (dość często spotykane), funkcjonalnością (np. automatycznym przesuwaniem się kamery w kierunku wyznaczonego celu) oraz długim czasem pracy (ok. kilkunastu godzin) oraz niewielką wagą. Oto marki, które spełniają powyższe wymagania:

– Removu,

– Zhiyun,

– Feiyu-Tech,

– GoPro.

Wybór modelu pochodzącego od któregokolwiek z wymienionych producentów z pewnością się opłaci. Profesjonalny gimbal do kamery spełni wszelkie oczekiwania w zakresie wytrzymałości i stabilności obrazu.

Jak wybrać gimbal do GoPro i smartfon?

Oczywiście sama marka nie odpowiada za wszystko. Równie ważne jest dobranie gimbala na podstawie jego przeznaczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każdy gimbal GoPro znajdzie swoje zastosowanie w dowolnej kamerze. Co decyduje o kompatybilności?

Czynników jest kilka, a wśród nich znajduje się:

1) Maksymalny udźwig modelu. Producent zawsze informuje, czy gimbal do kamer sportowych jest w stanie utrzymać urządzenie. Zbyt ciężka kamera lub smartfon spowoduje, że nagranie nie będzie stabilne. Na dodatek istnieje ryzyko wypadnięcia sprzętu ze stabilizatora. Osoby dbające o swoją własność nie powinny ignorować tego czynnika.

2) Wymiary modelu. Urządzenia nagrywające mają różne rozmiary. Wybór zbyt małego gimbala ręcznego w oczywisty sposób utrudni – a w większości przypadków uniemożliwi – korzystanie z niego.

3) Przeznaczenie modelu. Gimbale do smartfona i GoPro różnią się od siebie. Zdarza się, że któryś z produktów nie pomieści telefonu, ale doskonale poradzi sobie z kamerką. Z kolei gimbale zaprojektowane z myślą o smartfonach zazwyczaj dostosowują się do niemal każdej kamery. Więcej informacji można znaleźć na opakowaniu konkretnego produktu.

Nie można przy tym zapomnieć o funkcjonalności gimbali. Wiele z nich umożliwia aktywowanie dodatkowych opcji za pomocą przeznaczonych do tego aplikacji bądź wbudowanych przycisków. Tak specjalistycznie zaprojektowany gimbal ręczny może pasować nawet tylko do jednego modelu kamerki czy smarftona.

Na sam koniec warto też sprawdzić kompatybilność danego produktu z wersjami kamer. Zazwyczaj nowsze stabilizatory pasują do kilku poprzednich edycji urządzenia nagrywającego. Tak więc np. gimbal do GoPro Hero 8 z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie współpracować z GoPro Hero 6 oraz 7. Należy więc spodziewać się, że stabilizator do GoPro Hero 10 również będzie działać na podobnej zasadzie.

Komentarze do wpisu (1)

4 lipca 2022

Witam Posiadam go pro 9 blacka i chce kupic gimbal . Interesują mnie dwa modele : 1 - INKEE FALCON PLUS 2- HOHEM ISTEADY PRO 4 KTÓRY LEPSZY WASZYM ZDANIEM ?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl