Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #175 - GoPro jako kamerka samochodowa - Looping

4
GoProsfera #175 - GoPro jako kamerka samochodowa - Looping

GoPro jako kamera samochodowa

Wideorejestratory to coraz popularniejsza forma zabezpieczenia się na drogach publicznych. Często gdyby nie nagranie ze zdarzenia, mandat otrzymałaby niewłaściwa osoba. Wideorejestratory charakteryzują się nietypowym sposobem pracy – nagrywają materiał w pętli. Dostajemy sporo zapytań od naszych klientów na temat wykorzystywania kamer sportowych GoPro HERO jako kamera samochodowa i tak się składa, że producent umożliwia nam, użytkownikom na wykorzystywanie swoich produktów właśnie w tym celu...

 

 

GoPro Looping – Co to jest?

Gdy nagrywamy materiał w trybie standardowym, kiedy karta pamięci w Twojej kamerze GoPro zostanie w całości zapełniona, stracisz możliwość tworzenia kolejnych materiałów, dopóki nie opróżnisz karty pamięci kamery. W trybie Looping, kiedy karta pamięci Twojego GoPro zostanie zapełniona, kamera zacznie nadpisywać najstarszą część materiału, dzięki czemu możesz dalej nagrywać. GoPro Looping najlepiej sprawdza się w przypadkach kiedy chcesz uchwycić konkretny moment, który może nadejść niespodziewanie. W przypadku standardowego trybu, czekając na konkretny moment może nam się skończyć pamięć w kamerze. Używając trybu looping, możesz nagrywać nawet cały dzień bez obaw o brak miejsca na karcie pamięci, a jak nastąpi moment na, który długo czekałeś/aś, wystarczy zatrzymać nagrywanie, a najważniejszy, ostatni fragment zostanie zapisany.   

Jak uruchomić tryb Looping?

Uruchomienie trybu Looping w GoPro HERO 8 Black wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. GoPro HERO 8 Black posiada tzw. Presety. Dostępne są one po naciśnięciu dużego przycisku w kształcie leżącego zera. Znajdziemy tam domyślnie 4 zestawy ustawień: Standard, Activity, Cinematic oraz Slo-Mo. Aby mieć dostęp do trybu Looping należy dodać kolejny zestaw ustawień za pomocą plusa, który znajduję się na samym dole listy.  Po naciśnięciu plusa pojawi nam się tabelka z różnymi ustawieniami nagrywania, nas interesuje pozycja Mode – po wejściu w tę opcję wybierz tryb Looping, a następnie zatwierdź przyciskiem w prawym górnym rogu. Teraz masz możliwość dostosowania podstawowych parametrów nagrywania takich jak rozdzielczość, kąt widzenia itp. W tym miejscu również możesz dostosować swój interwał – wejdź w zakładkę Interval, a następnie wybierz interesującą Cię wartość (Interwał to czas, po którym kamera ma zacząć nadpisywać najstarszą część nagrania). Po dostosowaniu wszystkich parametrów nagrywania możesz zatwierdzić nowy preset klikając przycisk w prawym górnym rogu. Wyświetli Ci się opcja nazwania presetu, polecam nazwać go „Looping” aby mieć porządek w presetach. Po zatwierdzeniu nazwy Twoja kamera jest gotowa do nagrywania w pętli.

Kiedy używać trybu Looping?

Istnieje wiele przykładów, w których tryb ten jest przydatny. Oto kilka z nich:

  • Kamerka samochodowa

GoPro w trybie Looping działa identycznie jak wideorejestrator – nagrywa non stop w pętli i gdy po godzinnej trasie wydarzy się jakiś incydent, to zamiast całej trasy kamera zapisze tylko ostatnie kilka minut ( w zależności od ustawionego interwału ), które mogą mieć ogromne znaczenie przy na przykład ustaleniu sprawcy incydentu drogowego.

  • Wędkarstwo

Jesteś ze swoim dzieckiem na rybach i chcesz uchwycić moment, kiedy wyławia z wody swoją pierwszą rybę. Wiesz, że może to się wydarzyć w każdym momencie. Nagrywając w trybie standardowym musisz ciągle pilnować ile pozostało miejsca na karcie pamięci, a gdy tej pamięci zabraknie musisz szybko ją opróżnić tak aby nie przegapić tego najważniejszego momentu.

Używając trybu Looping, masz pewność, że nagrasz właśnie ten moment, na który tak długo czekałeś.

  • Piłka nożna

Ciężko trenujesz. Stawiasz sobie cel, że dzisiaj nauczysz się skomplikowanego triku. Nie wiesz, za którym podejściem Ci się to uda, więc stawiasz kamerę na statywie, włączasz tryb Looping i próbujesz. Pierwsza próba, druga, trzecia… GoPro wciąż nagrywa, a miejsca na karcie pamięci nie ubywa. Gdy po n-tej próbie udało Ci się zrobić swój wymarzony trik, wystarczy po prostu wyłączyć nagrywanie, a GoPro zapisze ostatnie kilka minut Twoich prób, w których znajdzie się również ta udana.

Wady?

Tryb Looping posiada kilka mankamentów, z którymi niestety musimy się pogodzić. Oto te najważniejsze:

-Brak zaawansowanych ustawień nagrywania kamery - ProTune

-Jeśli posiadasz na swojej karcie pamięci jakieś ważne pliki, bardzo ważne jest aby przenieść je z pamięci kamery na np. komputer, ponieważ istnieje możliwość, że po włączeniu trybu Looping, kamera nadpisze Twoje stare nagrania. GoPro Looping jest znacznie bezpieczniejsze gdy rozpoczynamy nagrywanie gdy karta pamięci jest pusta, przez co nie ma możliwości przypadkowego nadpisania ważnych nagrań.

-Looping możliwy jest tylko w rozdzielczościach: 4K 25FPS, 1440p 50FPS oraz w 1080p 50FPS lub 100FPS

Które modele obsługują GoPro Looping Mode?

 GoPro MAX
Nie
 GoPro HERO 8 Black Tak
 GoPro HERO 7 Black
Tak
 GoPro HERO 7 Silver
Nie
 GoPro HERO 7 White
Nie
 GoPro Fusion
Nie
 GoPro HERO 6 Black
Tak
 GoPro HERO 2018
Nie
 GoPro HERO 5 Black
Tak
 GoPro HERO 5 Session
Tak
 GoPro HERO+
Nie
 GoPro HERO+ LCD
Tak
 GoPro HERO 4 Black
Tak
 GoPro HERO 4 Silver
Tak
 GoPro HERO 4 Session
Tak
 GoPro HERO 3+ Black
Tak
 GoPro HERO 3+ Silver
Tak
 GoPro HERO 3 White
Tak

 

Komentarze do wpisu (4)

16 października 2020

Ale nie napisales jak zrobic zeby nagrywanie uruchamialo sie razem z pojawieniem napiecia w zapalniczce samochodu inaczej to nie ma sensu

18 stycznia 2021

Mega dzięki

1 czerwca 2021

Witam , właśnie interesuje mnie zasilanie - acc czyli tzw 15- po stacyjce?

6 czerwca 2021

Zna ktoś odpowiedź na pytanie r7szach ? Kamerka samochodowa odpala się razem z samochodem /motocyklem i wyłącza także razem !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl