Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #47 - Drony w policji

0

Odkąd można sięgnąć pamięcią, rozwój technologii wraz z wymiarem bezpieczeństwa był tematem trudnym. Społeczeństwo mimo tego, że chce być optymalnie chronione, obawia się konsekwencji, jakie niesie za sobą rozwój cywilizacyjny. Tak samo jest w przypadku dronów dla policji, które z jednej strony są postrzegane jako nowe „zabawki” funkcjonariuszy, ale niosą za sobą szereg udogodnień, które płyną z takiego użytku i postaram się je tu przedstawić.

Drony w policji pojawiły się relatywnie niedawno, co z resztą jest wytłumaczalne samym rozwojem branży. Same w sobie są tylko dodatkiem do pracy policjantów, ułatwiając  dostęp do miejsc, których osobista inspekcja mogła by być utrudniona lub niebezpieczna. Taka inspekcja za pomocą drona jest nie tylko skuteczniejsza, ale pozwala na rozbudowaną analizę danych w czasie rzeczywistym – czy to zakres fal widzialnych, podczerwonych czy spektrum temperatury podczas poszukiwań.


Czym więc powinny wyróżniać się takie drony dla policji? Przede wszystkim długim czasem lotu, możliwością zmiany kamer w zależności od typu zadania, prostym interfejsem obsługi, który nie będzie komplikować i konsumować czasu, często bardzo ważnego podczas pracy. Takimi propozycjami na rynku mogą być obecnie: DJI Inspire 2, seria dronów przemysłowych Matrice 200, 210, 210 RTK, a także dron DJI Matrice 600 Pro. Nie tylko są w stanie latać najdłużej ze wszystkich propozycji na rynku, ale można do nich podłączyć kamery konwencjonalne w najwyższej dostępnej jakości, kamery z zoomem jak Zenmuse Z30 albo kamery termowizyjne jak Zenmuse XT.


Prosta obsługa na jeden lub dwa kontrolery RC wraz ze zdalną obsługą poprzez urządzenia mobilne znacznie ułatwia obsługę, a same drony dla policji pomimo sporych gabarytów powinny być  lekkie i składane, co ułatwia transport i takimi cechami wyróżniają się ww. konstrukcje.

Tak więc reasumując, drony w policji są i będą, ponieważ jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla  funkcjonariuszy, narzędzie, które pozwala skrócić czas, zwiększyć mobilność i bezpieczeństwo. Niezależnie, czy jest to walka z kradzieżą, zabezpieczaniem imprez masowych, inspekcja miejsca zbrodni – drony sprawdzają się na tyle dobrze, że można liczyć na dalszą ekspansję w ich zastosowaniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl