Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #51 - Drony w nieruchomościach

0
Dronosfera #51 - Drony w nieruchomościach

O przydatności dronów w różnych dziedzinach życia, zarówno zawodowych jak i prywatnych, pisałem już kilkukrotnie. Bezzałogowe statki powietrzne pomagają nam w codziennych pracach w zakresie geodezji, rolnictwa, prac budowlanych lub wspomagając służby mundurowe. Praktycznie w każdej dziedzinie życia można wykorzystać drony – wystarczy tylko dobry pomysł i jego realizacja. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się, jak można zastosować tę technologię w przypadku branży nieruchomości.

Drony w nieruchomościach i sprzedaży mieszkań deweloperskich to wygodne narzędzie by pokazać walory obiektu. Tryby autonomiczne w takich dronach jak DJI Phantom 4 Pro i DJI Inspire 2 skutecznie odciążają nawet niedoświadczonych użytkowników, którzy mogą skupić się na pozyskiwaniu najlepszych ujęć – zarówno w formie foto i video.  Tak przeprowadzona forma reklamy realnie istniejącego obiektu skuteczniej zachęca potencjalnego odbiorcę niż katalog ze zdjęciami lub wyrenderowany obiekt 3D. Oczywiście ujęcia z drona to tylko część pracy. Mniejsze konstrukcje jak DJI Spark i DJI Mavic Air mogą także latać w pomieszczeniu, a z racji małych wymiarów i czujników pozycyjnych są niezwykle stabilne pomimo braku GPS w pomieszczeniach. Drony mogą też służyć użytkownikom, którzy pracują nad wyceną nieruchomości i ogólnie pojętą inspekcją. W przypadku budynku z płaskim dachem, którego stanu nie można ocenić z poziomu gruntu, takie uzupełnienie w postaci drona, który może wykryć nieprawidłowości lub uszkodzenia dachu np. hal produkcyjnych jest wręcz nieocenione. Prędkość drona, jego pułap i czas lotu bez najmniejszych problemów pozwalają na szybkie i dokładne zbadanie i ocenę obiektu budowlanego, zapis ewentualnych nieprawidłowości w postaci materiału i jego dalszej analizy.

Dron jest bardzo wszechstronnym narzędziem, wystarczy spojrzeć, do czego może służyć proste rozwiązanie bez modyfikacji, czyli wyjęty z pudełka kopter z kamerą. Jest to nie bez powodu prężnie rozwijająca się gałąź rynku elektronicznego, ponieważ nawet w bardzo niszowych zastosowaniach wielowirnikowce sprawdzają się na tyle dobrze, by odciążać człowieka i pomagać mu w znaczącym stopniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl