Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #5 - Dron na Święta? Czemu nie!

0
Dronosfera #5 - Dron na Święta? Czemu nie!

Tak jak wspominałem kilkukrotnie i starałem się uczulać, operowanie dronem to fajna zabawa ale i duża odpowiedzialność. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia  i całkiem możliwe, że czytasz ten blog przy okazji szukania prezentów. Najbardziej frapującym problemem przy wyborze pierwszego drona jest przede wszystkim jego specyfikacja i pojawiające się pytanie „od czego zacząć?”. W dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć pewną metodykę, jaką należy przyjąć podczas wyboru koptera.

Konstrukcje na poziomie DJI Phantoma 3, Inspire 1 czy 3DR Solo są na pewno interesujące, ale wymagają od użytkownika sporej wiedzy na temat operowania, regulacji prawnych i obostrzeń, mimo wszystkich trybów automatycznych i zabezpieczeń, które te maszyny oferują. Nie zapominajmy, że w przypadku lotów ww. kopterami operujemy w powietrzu sporym ciężarem, który przy błędzie może spowodować spore straty finansowe i narażenie czyjegoś zdrowia. Poza tymi argumentami, platformy gotowe do lotu skierowane są przede wszystkim do osób, które cenią przede wszystkim jakość nagrywanego obrazu i podgląd na żywo podczas lotu.

 
Bez wątpienia fajną i niedrogą alternatywą są mniejsze drony np. quadrakopter niemieckiej firmy ACME Q420 Cruiser, służące przede wszystkim do nauki latania. Nawet dołączona kamera jest kwestią marginalną, ewentualnie może służyć jako dodatek do rejestracji naszych poczynań w powietrzu. Zasada jest prosta, im droższy dron tym łatwiej nim latać, ponieważ znajduje się w nim więcej modułów wspomagających lot. Prościej jednak nauczyć się na trochę bardziej wymagającym sprzęcie, który nawet podczas upadku nie wyrządzi szkód lub sam się nie popsuje. Trenować można zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniu. Po przejściu na droższą i bardziej rozbudowaną platformę latanie będzie po prostu prostsze i bardziej intuicyjne, jednocześnie będziemy czuli się pewniej, nie stresując się o wypadek.

W miarę rozwoju naszych umiejętności  związanych nie tylko z operowaniem, ale także znajomością prawa lotniczego, meteorologii, możemy przechodzić na coraz bardziej zaawansowane platformy.
Należy cały czas pamiętać, że powyżej 150m pułapu, obowiązuje nas prawo lotnicze, które bardzo surowo podchodzi do jakichkolwiek zgłoszonych incydentów. Najciężej sterować podczas zmiany orientacji drona, o czym jednak część operatorów przekonuje się już na otwartej przestrzeni, na większym pułapie. Dzięki tym wskazówkom możemy już na starcie podnieść swoje kompetencje w operowaniu dronem, co zaprocentuje pewnością i przede wszystkim bezpieczeństwem podczas lotów, zarówno nas jak i osób postronnych. Mały dron jest świetnym pierwszym krokiem do rozpoczęcia prawdziwej przygody, która na pewno spowoduje uśmiech osoby obdarowanej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl