Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

DJI Phantom 4 Advanced

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 4 699,00 zł 4699.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

DJI zaprezentowała nowego drona w rodzinie Phantomów. Phantom 4 Advanced to rewolucja względem modelu Phantom 4, a wszystko za sprawą jeszcze lepszej kamery 20MP, z matrycą 1" Sony CMOS 4K60FPS!

 


KAMERA

Użyta w DJI Phantom 4 Advanced kamera wyposażona została w 1" matrycę Sony CMOS o rozdzielczości 20mpix, co gwarantuje jeszcze lepszą jakość nagrań, teraz w 4K w aż 60 klatkach/s. Nowa kamera umożliwia nie tylko nagrywanie w rozdzielczości 4K w 60fps, ale też FullHD w 120fps (bitrate 100mbps). Filmy mogą być zapisywane  zarówno w kodeku H.264 (4K 60fps) jaki i H.265 (4K 30fps).  Dodatkowo kamera została wyposażona w mechaniczny spust migawki, co skutecznie eliminuje efekt "rolling shutter" podczas dynamicznych ujęć.OBUDOWA

Phantom 4 Advanced waży niemal tyle samo co Phantom 4,  pomimo zwiększonej ilości modułów w środku. Wszystko to dzięki zastosowaniu stopu magnezu i tytanu  do wykonania korpusu drona. Sztywność samej ramy została  zwiększona, przez co DJI Phantom 4 Advanced jest dużo wytrzymalszy na uderzenia.CZAS LOTU

Powiększony akumulator, który znajdziesz w zestawie z dronem posiada pojemność 5870mAh i umożliwia aż 30 minut lotu! Dodatkowo poziom naładowania baterii możesz na bieżąco  monitorować z pozycji aplikacji DJI GO. Zaawansowane,  wbudowane zarządzanie poziomem naładowania akumulatora  chroni go przed przeładowaniem oraz  rozładowaniem krytycznym. Jeżeli nie będziemy używać  baterii przez dłuższy czas, automatycznie rozładują się do  kilkudziesięciu procent, dając gwarancję bezpieczeństwa podczas transportu.STABILNOŚĆ

W dronie DJI Phantom 4 Advanced podwojono kompas oraz IMU zapewniając pełną redundancję podczas lotu. Pomiary z tych modułów są cały czas porównywane i monitorowane w czasie lotu. Jeżeli rozbieżność jest zbyt duża, dron przechodzi w tryb ATTI (ręczny tryb kontroli drona).

 

Wielbiciele najnowszych technologii od dawna interesują się dronami. Potencjał urządzeń wykorzystują zarówno profesjonalne firmy poszukujące skutecznych form reklamy, jak i amatorzy. Do pierwszej grupy zaliczają się m.in. obiekty turystyczne typu campingi, które mogą zaprezentować swoje atuty dzięki ujęciom z góry, a do drugiej – np. miłośnicy podróżowania, którzy przy pomocy sprzętu mogą stworzyć wyjątkową pamiątkę z wyjazdu. Niewielkie, lekkie i zwrotne urządzenia dają wiele możliwości do robienia zdjęć i filmów z zupełnie innej perspektywy. Taki właśnie jest Phantom 4 Advanced chińskiej firmy DJI, udoskonalona odsłona modelu Phantom 4.

DJI Phantom 4 Advanced – lepszy, lżejszy młodszy brat

Wersja Advanced to kombinacja dwóch modeli, standardowego Phantom 4 oraz Phantom 4 Pro. Od Pro odróżnia ją m.in. brak pasma 5,8 GHz i bocznych oraz tylnych sensorów. Z kolei w porównaniu do Phantom 4 cechuje się dużo większą wytrzymałością na uderzenia, do czego przyczyniło się zwiększenie sztywności ramy. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w prawie czterokrotnie większy sensor (w Phantom 4 – 1/2.3 cala). Ma prawie taką samą wagę co poprzednik, mimo że zamieszczono w nim więcej modułów. Brak znaczącej różnicy w ciężarze to efekt użycia lżejszych komponentów do budowy korpusu drona – stopu tytanu i magnezu.

Nowy członek rodziny DJI otrzymał 1" matrycę Sony CMOS o rozdzielczości 20mpix, która zapewnia najwyższą jakość nagrań. Technologia umożliwia robienie zdjęć seryjnych w 14 klatkach, kręcenie filmów w 4k/60fps oraz FullHD w 120fps, a także kodowanie H.264 4K w 60 klatkach i H.265 w 30 klatkach. Niezależnie od opcji prędkość zapisu wynosi 100 Mb/s.

Najważniejsze funkcje Phantom 4 Advanced

W najnowszym projekcie chińskiej marki zwiększono kontrast oraz maksymalne ISO (do 12800). Na uwagę zasługuje optyka F2.8 o ogniskowej 24mm, złożona z 8 elementów, w tym 2 asferycznych. Ponadto do kamery dodano mechaniczny spust migawki, dzięki czemu dynamicznym ujęciom nie towarzyszy już tzw. rolling shutter, czyli zakrzywienie obrazu

Dron posiada kilka przydatnych funkcji, w tym:

- Fly with Tap – umożliwia lot do celu zaznaczonego na ekranie smartfona lub tabletu z pominięciem przeszkód znajdujących się na trasie. Po włączeniu trybu autonomicznego powrotu do domu urządzenie nie będzie poruszać się po linii prostej, a omijając po drodze wszystkie bariery.

- Active Track – śledzenie celu. Po wybraniu obiektu, który się przemieszcza, dron zacznie podążać jego śladem. Podobnie jak Fly with Tap, tryb pozwala na włączenie systemu unikania przeszkód.

- Draw – poruszanie się zgodnie z trasą narysowaną na ekranie (lot po punktach). Funkcja wybierana przez osoby, które chcą skupić swoją uwagę na nagrywaniu otoczenia, bez konieczności kontroli wysokości, jaką utrzymuje urządzenie. Operator drona może wybrać tryb Standard, w którym maszyna przemierza ustaloną trasę z taką samą prędkością, a kamera jest skierowana do przodu, albo Free, w którym Phantom przemieszcza się, gdy otrzymuje polecenie, a kamerę można obracać w różne strony.

- Gesture – ułatwia robienie selfie, umożliwiając wykonanie ujęcia kilkoma gestami (bez trzymania aparatury do sterowania).

- TapFly – w tym trybie wystarczy zaznaczyć kierunek na ekranie, aby dron udał się we wskazaną stronę. Trasa może być płynnie modyfikowana poprzez naciskanie ekranu. Dodatkowo podczas migracji urządzenia operator reguluje ustawienia gimbala i obraca platformą bez ingerowania w kierunek lotu Phantoma.

Aplikacja DJI GO – wszystko pod kotrolą

Do zestawu z DJI Phantom 4 Advanced dołączono powiększony akumulator. Jego pojemność (5870mAh) pozwala na pół godziny nieprzerwanego lotu, a dzięki aplikacji DJI GO operator na bieżąco monitoruje poziom naładowania baterii 4S. Analizie podlegają też dane z dwóch kompasów i dwóch modułów IMU, gwarantujących bezpieczeństwo w trakcie lotu drona. Jeśli pomiar wykaże zbyt dużą rozbieżność, Phantom przechodzi w ręczny tryb kontroli (ATTI).

Maksymalna prędkość maszyny wynosi 72 km/h. Przed niebezpieczeństwami na trasie urządzenia ostrzegają sensory umieszczone na spodzie i z przodu. Minimalne rozmiary bariery to 500 pikseli. System ostrzegania daje szanse szybkiej reakcji drona – ominięcia przeszkody lub zatrzymania się.

Wspomniana aplikacja DJI GO aktualizuje się podczas lotu, ułatwiając obsługę wszystkich systemów. Zoptymalizowana do długich kursów, pozwala m.in. na transmisję na żywo w mediach społecznościowych.

Jak widać, najnowszy dron od DJI to urządzenie nowoczesne, wielofunkcyjne, a przy tym bardzo intuicyjne w obsłudze. Sprawdzi się jako narzędzie pracy oraz sprzęt dla hobbystów.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl