Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Akumulatory do GoPro. Oryginały czy tańsze zamienniki?

1
Akumulatory do GoPro. Oryginały czy tańsze zamienniki?

Akumulatory do GoPro. Oryginały czy tańsze zamienniki?

Każdy użytkownik kamery sportowej prędzej czy później orientuje się, że korzystanie z tego sprzętu z tylko jedną baterią jest bardzo niekomfortowe. Akumulatory GoPro podczas nagrywania i fotografowania w wysokiej rozdzielczości szybko się wyczerpują. Kamer tego typu zazwyczaj używamy w miejscach, w których brakuje możliwości szybkiego podładowania baterii. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest dodatkowy akumulator do GoPro. Odpowiadamy na pytanie: czy warto wybrać oryginały, czy tańsze zamienniki?

 

 

 

Zamiennik baterii do GoPro – czy jest bezpieczny?

Zanim jeszcze przyjrzymy się zaletom i wadom zamiennych akumulatorów do kamer sportowych, warto podkreślić, że nie każdy model GoPro obsługuje te same baterie. Wraz z wprowadzaniem na rynek kolejnych wersji kamery, zmieniały się również rodzaje akumulatorów. Nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru czy typu dla wszystkich modeli. Nowa kamera GoPro HERO 10 będzie kompatybilna z zupełnie innymi bateriami, niż starsze urządzenia popularnego producenta.

Wracając jednak do zamienników – wiele osób zastanawia się, czy akumulatory, które nie pochodzą bezpośrednio od producenta kamer, są bezpieczne dla tego typu urządzeń. Zazwyczaj dobrej jakości zamiennik nie będzie powodował żadnych problemów lub ograniczeń w pracy GoPro. Aby jednak zminimalizować ryzyko zakupu wadliwego produktu, warto wybierać sprawdzone sklepy, które dostarczają asortyment zaufanych marek.

Wadą zamienników będzie przede wszystkim krótszy czas pracy oraz gorsza żywotność baterii, choć ta również zależy od sposobu użytkowania tego akcesorium. Największą zaletą akumulatorów, które pochodzą od innych producentów, jest oczywiście niższa cena – np. zamienna bateria GoPro 9 może być nawet kilkadziesiąt złotych tańsza od oryginału.

Oryginalne baterie GoPro – jakie są ich najważniejsze zalety?

W przypadku akumulatorów, które pochodzą od producenta kamery GoPro, wyższa cena wiąże się z lepszą jakością. Oryginalna bateria nie tylko pozwoli na dłuższą pracę na jednym ładowaniu, ale także dłużej zachowa swoją żywotność. W przypadku takich akumulatorów nie ma żadnych problemów czy ograniczeń w użytkowaniu urządzenia. Wystarczy umieścić baterię w kamerze i rozpocząć nagrywanie. Zaletą oryginałów może być również czas ładowania – zwykle jest on po prostu krótszy, niż w zamiennikach. Wśród wad wymienia się najczęściej dość wysokie ceny, ale tak jak wspomnieliśmy, wiążą się one z jakością i niezawodnością.

Oryginał czy zamiennik – jaka bateria do GoPro 7 i innych modeli?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dla niektórych użytkowników ważne będzie posiadanie kilku wymiennych baterii do GoPro – wtedy znaczenie może mieć cena, a ona w przypadku zamienników jest niższa. Dla innych właścicieli popularnych kamer liczyć będzie się maksymalny czas pracy na jednym akumulatorze oraz sprawdzona niezawodność. W takiej sytuacji osoby te wybiorą pewnie oryginał. Jednak bez względu na to, które dodatkowe akumulatory do GoPro zakupimy, warto pamiętać o kilku prostych zasadach ich użytkowania – m.in.: nie zostawiać na słońcu, a także unikać przeładowywania i całkowitego rozładowywania. Dzięki temu efektywnie wydłużymy żywotność każdej baterii.

Komentarze do wpisu (1)

30 listopada 2021

Instrukcja obslugi do Hero 10 ( str 128) mówi "używanie akumulatora innego producenta może znacznie ograniczyć wydajność kamery, unieważnić gwarancję i spowodowac pożar.... Czy kamera zapisuje komunikację z akumuatorem, tak , że serwis to może zobaczyć? Pozdrawiam Goprowiczów ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl