Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

5 Funkcji drona o których nie miałeś/aś pojęcia

0
5 Funkcji drona o których nie miałeś/aś pojęcia

Pilotowanie bezzałogowych statków powietrznych już dawno nie sprowadza się jedynie do wznoszenia drona na odpowiednią wysokość i wykonywania przelotów połączonych z fotografowaniem lub nagrywaniem wideo. Współczesne modele oferują wiele funkcji, z których często nawet ich właściciele nie zdają sobie sprawy. Jakie funkcje powinien mieć dron i na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, by dowiedzieć się, w jakie funkcjonalności producenci wyposażają dziś tworzone przez siebie bezzałogowce.

 

 

Drony z funkcją śledzenia

Jedną z nieoczywistych, a jednocześnie najbardziej powszechnych funkcji współczesnych bezzałogowców, jest opcja śledzenia ActiveTrack. W największym skrócie aplikacja do sterowania statkiem pozwala wybrać obiekt, który ma być śledzony przez naszego drona. Funkcje śledzenia w dronach mogą okazać się niezwykle przydatne w momencie, gdy zależy nam na ciągłym nagrywaniu poruszającego się obiektu. Co ciekawe, statek nie musi wyłącznie biernie podążać za monitorowanym przez siebie celem – w zależności od modelu drona, może go wyprzedzać, orbitować dookoła, zbliżać się do niego lub utrzymywać określoną odległość.

 

Bezzałogowce z funkcją auto powrotu

Kolejną ciekawą opcją, w którą wyposażone będą m.in. dostępne w sprzedaży od maja drony DJI Mini 3 Pro, jest auto powrót - RTH. Taka funkcjonalność pozwala na wykonanie nieprzerwanego lotu w jednym kierunku, a następnie powrót tą samą trasą. Możliwości oferowane przez drony z auto powrotem powszechnie wykorzystuje się w profesjonalnej fotografii eventowej, architektonicznej, a także przy wielu innych zastosowaniach, gdzie istotne jest uzyskanie odpowiednio szerokiej, atrakcyjnej perspektywy.

Warto dodać, że niektóre wyposażone w tę funkcjonalność bezzałogowce, potrafią wznieść się w niebo nawet na 6000 metrów, co czyni je statkami chętnie wykorzystywanymi zarówno przez pasjonatów, jak i profesjonalistów.

 

Sterowanie dronem za pomocą smartfona

W czasach, kiedy praktycznie wszystko da się zrobić za pomocą odpowiednie aplikacji na telefon, również pilotowanie drona smartfonem nie powinno dziwić absolutnie nikogo. Jak nietrudno się domyślać, statek sterowany komórką nie wymaga dodatkowego urządzenia, aby w efektywny i bezpieczny sposób eksplorować przestrzeń powietrzną. Wspomniany wcześniej auto powrót oraz pilotowanie smartfonem to 2 funkcje nowoczesnych dronów zdalnie sterowanych, znacznie ułatwiające wykonywanie przelotów rekreacyjnych, sportowych, ale również komercyjnych.

 

Drony, które możesz kontrolować ruchem dłoni

Jedną z najciekawszych funkcji, w które posiadały niektóre zdalnie sterowane bezzałogowce, jest kontrola za pomocą ruchu dłonią. Które drony mają sterowanie gestami? Kilka lat temu DJI zaprezentował drona DJI Spark, który takie właśnie sterowanie posiadał. Niestety jednak okazało się, że było ono dosyć niedoskonałe, a tradycyjne sterowanie za pomocą drążków jest znacznie dokładniejsze i bezpieczniejsze.

 

Quickshots, czyli krótkie i kreatywne ujęcia

Nowoczesne drony z kamerą oferują szereg zaawansowanych funkcjonalności, dzięki którym robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów wideo nie tylko stają się prostsze, ale sprawiają znacznie więcej frajdy. Przykładem funkcji, na którą warto zwrócić uwagę, jest z pewnością możliwość wykonania krótkich filmów w ciekawych momentach. W funkcję Quickshots wyposażone są m.in. profesjonalne drony firmy DJI. To w zasadzie grupa funkcji, umożliwiająca nagrywanie 10-sekundowych materiałów wideo w trakcie specjalnych przelotów.

Dron może np.:

– okrążyć obiekt, różnicując pułap lotu,

– lecieć do tyłu i wznosić się z zablokowaną kamerą,

– wznosić się i obniżać pułap ruchem spiralnym,

– latać do przodu i do tyłu, robiąc wiele zdjęć, z których powstaje wideo,

– używać dodatkowych, automatycznych trybów.

Nagrany w ten sposób materiał wideo z pewnością stanie się znacznie atrakcyjniejszy dla odbiorcy, a kreatywne, ciekawe ujęcia pozwolą w pełni wykorzystać potencjał drona wyposażonego w zaawansowane funkcje wideo.

 

DJI Mini 3 Pro – dron, który ma wszystko, czego potrzebujesz

Jeśli poszukujesz nowoczesnego, uniwersalnego bezzałogowca, który oprócz wszystkich wyżej wymienionych funkcji zaoferuje znacznie więcej, dron DJI Mini 3 Pro jest właśnie dla Ciebie. Jego rozbudowana funkcjonalność, w połączeniu z pojemnym akumulatorem gwarantującym do 47 minut lotu oraz zaawansowanymi funkcjami foto/video z pewnością przypadnie do gustu każdemu amatorowi latania.

Premiera drona DJI Mini 3 Pro jeszcze w maju. Miłośników trzeciej generacji DJI Mavic z pewnością ucieszą nie tylko omówione tu najciekawsze funkcje dronów, ale także fakt, że producent przewiduje kilka wariantów DJI Mini. Dzięki temu każdy, kto szuka funkcjonalnego BSP za rozsądne pieniądze, znajdzie wersję dla siebie. Warto już teraz zapoznać się ze specyfikacją maszyny i sprawdzić, jakie nowinki i ciekawe funkcje znajdą się na pokładzie nowego profesjonalnego drona firmy DJI.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl