Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #82 - Aktualizacja kamer GoPro HERO 7

0
GoProsfera #82 - Aktualizacja kamer GoPro HERO 7

W tym wpisie znajdziesz poradnik, jak zaktualizować swoją kamerę HERO 7 Black, Silver i White. Masz już powiadomienie o nowym oprogramowaniu, a nie wiesz jak to bezpiecznie przeprowadzić?

Aktualizację można przeprowadzić na trzy różne sposoby – manualnie poprzez kartę pamięci, przez aplikację GoPro App na telefonie oraz poprzez program GoPro Quik na Windows 10 oraz macOS. Co potrzeba w każdym z tych przypadków do przeprowadzenia upgrade'u?

Przede wszystkim:
- akumulatora naładowanego w minimum 70%
- kartę pamięci włożoną do urządzenia.

  1. Aktualizacja przez GoPro App

W momencie sparowania kamery i podłączenia jej do aplikacji, jeżeli zostaną spełnione ww. warunki program od razu poinformuje nas o nowszej wersi oprogramowania. Wystarczy być w zasięgu sieci Wi-Fi (dla szybszego pobrania aktualizacji) oraz wybrać „UPDATE”. Telefon wtedy rozłączy się z kamerą i połączy z Wi-Fi, pobierze paczkę plików aktualizacyjnych, a następnie przetransferuje je do Twojej kamery GoPro HERO 7. Potem nastąpi instalacja na kamerze, która trwa zazwyczaj kilka minut, reset kamery i jest ona gotowa do użytku, z najnowszym softem na pokładzie.

  1. Aktualizacja przez GoPro Quik

Tutaj wygląda to bardzo podobnie, jednak nie odbywa się bezprzewodowo. Kamerę podpinamy kablem USB na USB-C, który otrzymujemy w zestawie z kamerą do komputera lub laptopa i uruchamiamy program GoPro Quik. Wykryta kamera wyświetli możliwość aktualizacji. Wybieramy „update” i komputer pobierze aktualizację, przetransferuje ją do kamery i zainstaluje automatycznie, dokładnie tak samo jak w przypadku GoPro App.

  1. Manualna aktualizacja przez kartę pamięci

  • przy użyciu czytnika kart microSD (może to być czytnik USB lub SD) podpinamy kartę do komputera, która wyświetli się jako dysk zewnętrzny,
  • ze strony gopro.com/help wybieramy poniżej zakładkę PRODUCT UPDATES, następnie wybieramy nasz model (HERO 7 Black, Silver lub White, a następnie klikamy na "Update your camera manually",
  • wpisujemy numer seryjny kamery (znajduje się on pod klapką baterii lub w menu PREFERENCES, ABOUT THIS GOPRO),
  • pobieramy aktualizację w formie paczki w formacie .zip,
  • rozpakowujemy ją i kopiujemy do utworzonego na karcie folderu UPDATE - folder nie może być schowany w innych folderze,
  • wkładamy kartę do kamery GoPro HERO 7 i włączamy ją
  • aktualizacja rozpocznie się automatycznie i może potrwać kilka minut.

Warto pamiętać, że ostatni sposób, mimo że najbardziej skomplikowany zapewnia największą pewność powodzenia aktualizacji, ponieważ pobrane już pliki nie będą narażone na zerwanie połączenia internetowego. Dzięki temu też, taka aktualizacja offline jest polecanym sposobem wgrania nowego oprogramowania do naszej kamery.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl