Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dron Autel Robotics EVO Lite+

Dostępność: brak towaru
Cena: 7 199,00 zł 7199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.66667
Producent: Autel Robotics
Kod produktu: 1335-6059A

Opis

Autel Evo Lite+

 

gohero - tekst seo
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero
gohero

 
Dron Autel Robotics EVO Lite+

EVO Lite+ stanowi idealną propozycję dla osób poszukujących świetnego, wszechstronnego oraz wydajnego drona. Autel Robotics zastosowało w urządzeniu 1 calową matrycę CMOS, pozwalając tym samym nagrać wideo w rewelacyjnej jakości 6K/30FPS oraz na zrobienie zdjęć 20MP. Dzięki zastosowaniu tak dużej matrycy oraz inteligentnego algorytmu światła, dron pozwala uchwycić fantastyczne ujęcia nawet w środku nocy. Producent zastosował w dronie 3-osiowy gimbal, zapewniając świetną stabilizacje nagrywanego materiału. Ponadto dron posiada wbudowaną pamięć 6GB. Dostosuj ekspozycję oraz głębię ostrości przy pomocy zmiennej przysłony f2.8~f11.

 

Uchwyć niesamowite zdjęcia z perspektywy lotu ptaka

Dron marki Autel Robotics pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 20MP, co w połączeniu z matryca 1 calową CMOS tworzy niesamowity efekt unikatowych oraz niezwykle szczegółowych zdjęć. Dzięki możliwości dostosowania ISO do maksymalnej wartości 48000 za pomocą trybu nocnego, zrobisz zdjęcia w świetnej jakości nawet po zmroku.

 

Nagraj niesamowite oraz niepowtarzalne filmy

EVO Lite+ posiada możliwość nagrywania w maksymalnej jakości 6K/30FPS, która pozwala na uchwycenie wyrazistych oraz szczegółowych ujęć o kinowym charakterze. Producent wyposażył drona w wiele przydatnych funkcji, które znacząco wpływają na jakość nagrywanych materiałów. Jedną z tych funkcji jest możliwość nagrywania filmów z HDR usprawniając wygląd ekspozycji poprzez zwiększenie zakresu dynamicznego oraz kontrastu. Z kolei funkcja odmłgawiania przyda się podczas odbywania lotu w przymglonych wysokich partiach gór, automatycznie dostosowując opcje nasycenia kolorów w taki sposób, aby nagrania były wyraziste oraz przejrzyste. Funkcja przywrócenia naturalnych kolorów automatycznie równoważąc prześwietlenie oraz niedoświetlenie podczas nagrywania scen o zbyt dużym kontraście, zapewniając bardziej wyrazisty obraz o większej ilości warstw. Dodatkowo dron posiada możliwość dostosowania przysłony w zakresie f2.8~f11, pozwalając dostosować głębię ostrości oraz ekspozycję nagrywanego wideo. Ważnym atutem drona do odnotowania jest z pewnością możliwość 16-krotnego przybliżenia obrazu, szczególnie przydającego się gdy chcemy uchwycić kadr znajdujący się w miejscu do którego nie możemy podlecieć dronem.

 

Zupełnie nowe doświadczenie z pilotażu drona

EVO Lite+ został również wyposażony w innowacyjne rozwiązania jeśli chodzi o sam lot oraz pilotaż drona. Dzięki zastosowaniu technologii Level 7 Wind Resistance nie musisz się martwić o brak ostrości swoich zdjęć lub filmów z powodu przemieszczenia się drona pod wpływem wiatru. System zapewni stabilność jednostki w powietrzu na najwyższym poziomie. Funkcja Dynamic Track 2.1 pozwala urządzeniu śledzić wybraną prze pilota osobę, zwierzę czy nawet pojazd. Natomiast o bezpieczeństwo drona oraz osób postronnych zadba system omijania przeszkód, który dzięki czujnikom umiejscowionym z przodu, tyłu oraz od spodu drona, jest w stanie omijać przeszkody z tych stron. Dzięki zastosowaniu niezwykle wydajnej baterii o pojemności 6175 mAh, czas pracy drona wynosi aż 40 minut, z kolei maksymalny zasięg lotu wynosi do 24 km, pozwalając nagrywać filmy w trudno dostępnych miejscach. 

 

EVO Lite+, a wymagane uprawnienia

Z uwagi na wagę EVO Lite+ wynoszącą 835 g, aby móc legalnie pilotować drona wymagane jest wyrobienie  uprawnienia kategorii min. A1/A3. Ponadto od pilotów dronów wymaga się poczynić uprzednie przygotowania do lotu EVO Lite+. Pierwszym krokiem który musimy zrobić jest rejestracja profilu na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Po założeniu konta, które zajmuje około 2 minut, otrzymamy indywidualny numer pilota oraz operatora. Użytkownik drona ma obowiązek umieścić numer pilota w widocznym miejscu na korpusie urządzenia, co można zrobić poprzez przyklejenie karteczki z wydrukowanym napisem lub napisanie numeru ręcznie markerem. W panelu użytkownika znaleźć możemy informację na temat posiadanych przez nas uprawnień oraz mamy możliwość przystąpienia do uzyskania kwalifikacji A1/A3. Kurs kategorii A1/A3 składa się z dwóch części: teoretycznej oraz egzaminu końcowego wielokrotnego podejścia. Cały kurs jest w pełni darmowy oraz jego wykonanie zajmuje ok. 30 minut. W razie niezdania egzaminu mamy możliwość kolejnego podejścia do jego zdania. Kurs ten jest obligatoryjny, bez niego nie będziemy mogli przystąpić do kursu A2, który pozwoli nam na legalne latanie dronem. Posiadanie kategorii A2 uprawnia nas do latania w odległości 50 m od osób postronnych oraz zabudowań. Jeżeli natomiast chcemy skrócić dystans lotu z 50 m do bezpiecznej odległości szacowanej przez pilota, należy zdać kurs kategorii szczególnej NSTS-01. Aby w ogóle móc wystartować dronem należy zapoznać się z obowiązującą na danym terenie strefą lotów oraz zgłosić lot w specjalnej aplikacji DroneRadar. Aplikacja jest dostępna do pobrania całkowicie za darmo. Aplikacja informuje również pilota o możliwości wykonania lotu w danej strefie za pomocą trzech kolorów:

 • Zielonego - informuje o możliwości wykonania lotu na zadeklarowanej wysokości,
 • Pomarańczowego - informuje o możliwości lotu pod warunkiem uzyskania specjalnej zgody,
 • Czerwonego - informuje o braku możliwości wykonania lotu w danej strefie.

 

Aplikacja Autel Sky

Dzięki dedykowanej aplikacji przygotowanej przez producenta będziesz w stanie w komfortowy sposób kontrolować swoje urządzenie. Z jej poziomu dostosujesz wszelkie najpotrzebniejsze ustawienia urządzenia, ustawisz tryb w jakim dron ma się poruszać czy uruchomisz funkcję śledzenia danego obiektu. Ponadto, aplikacja posiada możliwość edycji nagranych filmów oraz wykonanych zdjęć, dzięki czemu możesz od razu przygotować swoje materiały do udostępnienia ich w mediach społecznościowych.

 

Autel EVO Lite+ vs. DJI Air 2S 

Drony Autel EVO Lite+ oraz DJI Air 2S poza zauważalnymi różnicami w wyglądzie obu dronów, mają wiele innych istotnych różnic. Przede wszystkim maksymalna jakość nagrywanych materiałów jest różna, w EVO Lite+ jest to 6K/30FPS, z kolei w Air 2S maksimum to 5,4K/30FPS. Kolejną dużą różnicą pomiędzy obydwoma urządzeniami jest zaimplementowana przysłona. EVO lite+ został wyposażony w zmienną przysłonę f/2.8~~f11, podczas gdy w Air 2S zastosowano stałą przysłonę f/2.8. Drony te różnią się również pojemnością akumulatorów. Akumulator w dronie Autela posiada pojemność 6125 mAh, co przekłada się na 40 minut maksymalnego czasu pracy na jednym ładowaniu. Dron DJI natomiast posiada akumulator o pojemności 3500 mAh, przekładając się na 31 minut maksymalnego czasu pracy urządzenia. Zasadniczą różnicę stanowi maksymalny zasięg obu tych urządzeń, EVO Lite+ odleci na maksymalną odległość 24 km, natomiast Air 2S na 18,5 km. Różnicą wartą odnotowania jest również masa startowa, która dla Evo Lite+ wynosi 835 g, a dla Air 2S 595 g

 

Evo Lite+ - co w zestawie?

 • Dron wraz z baterią, zestawem śmigieł oraz osłoną gimbala
 • Aparatura sterująca
 • Zasilacz
 • Kabel ładujący USB Typ-C
 • Kabel USB Typ-C
 • Kabel Lightning
 • Kabel micro-USB
 • Zapasowa para śmigieł
 • Instrukcja obsługi

 

EVO Lite+ Premium Bundle

Dron EVO Lite+ dostępny jest w dwóch wersjach zestawów: Standard Bundle oraz Premium Bundle. Zestaw Premium Bundle oferuje więcej akcesoriów niż w wersji Standard Bundle. Warto nadmienić, że drony w obu wersjach zestawowych są takie same, niczym się nie różnią. Zestaw Premium Bundle zawiera:

 • Dron EVO Lite+ wraz z baterią, zestawem śmigieł oraz osłoną gimbala
 • Aparatura sterująca
 • Zasilacz
 • Hub ładujący na 2 akumulatory
 • Zestaw filtrów ND
 • Kabel ładujący USB Typ-C
 • Torba transportowa na ramię
 • Kabel Lightning
 • Kabel microUSB
 • Kabel USB Typ-C
 • 3 dodatkowe pary śmigieł
 • Instrukcja obsługi

Dane techniczne:

Dron:

Waga startowa 835g  
Wymiary (uwzględniając skrzydła) Złożony: 210×123×95mm
Rozłożony: 427×384×95mm
 
Rozstaw osi 368mm  
Maksymalna prędkość wznoszenia 8m/s (sport), 5m/s (normal), 3m/s (stable)  
Maksymalna prędkość opadania 4m/s (sport), 3m/s (normal), 2m/s (stable)  
Maksymalna wysokość lotu 5000m  
Maksymalny czas lotu (w warunkach bezwietrznych) 40min  
Maksymalny czas zawisu (w warunkach bezwietrznych) 38min  
Maksymalny zasięg lotu (w warunkach bezwietrznych) 24km  
Maksymalna odporność na wiatr  Level 7  
Maksymalny kąt przechyłu  33°(movement), 25°(normal), 25°(stable)  
Maksymalna prędkość kątowa 200°(movement), 120°(normal), 60°(stable)  
Temperatura pracy 0°C ~ 40°C  
Częstotliwośc pracy 2.400-2.4835GHz,5.725-5.850GHz,5.150-5.250GHz  
Moc transmisji (EIRP) FCC: ≤30dBm;CE: ≤20dBm  
GNSS GPS, GLONASS, Galileo  
Dokładność zawisu Pionowa:±0.1m (kiedy pozycjonowanie wizyjne jest aktywne), ±0.5m (z pozycjonowaniem GPS); Pozioma:±0.3m (kiedy pozycjonowanie wizyjne jest aktywne), ±1.5m (z pozycjonowaniem GPS);

 

Gimbal:

Zasięg mechaniczny Pitch: -135°~45°
Roll: -45°~45°
Yaw: -90°~90°
Zasięg kontrolowalny Pitch: -90°~ +30°
Yaw: -80°~ +80°
Stabilizacja 3-osiowa
Maksymalna prędkość kontrolna (pitch) 30°/s
Zasięg wibracji kątowych ±0.003°

 

System wykrywania przeszkód:

Przód Zasięg dokładności pomiaru: 0.5~18m
Effective sensing speed:<12m/s
Kąt widzenia: poziomo<70°, pionowo <88°
Tył Zasięg dokładności pomiaru: 0.5~18m
Efektywna prędkość wykrywania<12m/s
Kąt widzenia: poziomo<40°, pionowo <30°
Dół Zasięg dokładności pomiaru: 0.5~22m
Wizualny zasięg zawisu: 0.5~40m
Kąt widzenia: poziomo<40°, pionowo<30°
Środowisko pracy Przód, tył:
Powierzchnia o wyraźnym deseniu oraz adekwatnym oświetleniem (lux>15)
Dół:
Powierzchnia o wyraźnym deseniu oraz adekwatnym oświetleniem (lux> 15);
Wykrywa rozproszoną powierzchnię odbijającą (>20%) (ściany, drzewa, ludzie, itp.)

 

Kamera:

Sensor CMOS: 1 cala
Efektywne piksele: 20MP
Wielkość pikseli: 2.4μm*2.4μm
Soczewka Kąt widzenia: 82°
Równoważna ogniskowa: 29mm
Przysłona: f/2.8 ~ f11
Zakres ostrości:  0.5m ~ ∞
Tryb ostrości: CDAF/MF
Tryb fotografowania Tryb automatyczny (P gear): Jasność ekspozycji możliwa do dostosowania, Migawka/Przysłona nie posiada możliwości dostosowania, ISO automatyczne lub do dostosowania.
Tryb manualny (M gear): ISO/Migawka/Przysłona posiadają możliwość dostosowania, jasnośc ekspozycji posiada możliwość dostosowania..
Priorytet migawki (S file): Migawka/Jasność ekspozycji posiadają możliwość dostosowania, Przysłona automatyczna, ISO automatyczne lub do dostosowania.
Priorytet przysłony (A gear): Przysłona/Jasność ekspozycji z możliwościa dostosowania, Migawka automatyczna, ISO automatyczne lub z możliwościa dostosowania.
Zakres ISO Wideo: ISO100 ~ ISO6400
Zdjęcia: ISO100 ~ ISO6400
Tryb nocny: ISO up to 48000
Prędkość migawki Tryb zdjęć: 1/8000 ~ 8s
Inne tryby: 1/8000 ~ 1/klatek na sekundę
Rozmycie obrazu Rozmycie portretowe transmisji obrazu w czasie rzeczywistym oraz portretowe rozmycie zdjęć
Tryb Defog Wspierany
Zakres przybliżenia Przybliżenie cyfrowe: 1 ~ 16-krotne
Bezstratne przybliżenie: 4K: 1.3-krotnie; 1080p: 3-krotny
Uwaga:
6K: przybliżenie cyfrowe
4K: większe niż 1.3-krotnie cyfrowo, kolejne bezstratne
1080P: więcej niż 3-krotne cyfrowo, kolejne bezstratne
Format zdjęć JPG(8-bit) / DNG (10-bit) / JPG+DNG
Rozdzielczość zdjęć 5472x3648 (3:2)
5472x3076 (16:9)
3840x2160 (16:9)
Tryb robienia zdjęć Pojedyncze zdjęcie
Seria zdjęć: 3/5
Auto exposure bracketing(AEB): 3/5 zdjęcia
Interwał: 2s/3s/4s/5s (domyślnie)/6s/.../60s (DNG minimum 5s)
Obrazowanie HDR: 5472x3648/3840x2160
HyperLight: 5472x3648/3840x2160
Format kodeku wideo H265/H264
Format wideo MP4/MOV(8-bit)
Rozdzielczość wideo 5472x3076 p30/25/24
3840x2160 p60/50/48/30/25/24
2720x1528 p60/50/48/30/25/24
1920x1080 p120/60/50/48/30/25/24
HDR:
3840x2160 p30/25/24
2720x1528 p60/50/48/30/25/24
1920x1080 p60/50/48/30/25/24
Maksymalny bitrate 120Mbps
Timelapse Oryginalny obraz:5472*3076/3840*2160,JPG/DNG
Wideo:5.4K/4K P25
Panorama Pozioma/Pionowa/Szerokokątna/Sferyczna
Oryginalny obraz: 5472*3648, JPG/DNG
Wspierane systemy plików Fat32、exFat
Transfer Wi-Fi 20MB/s

 

Kontroler i transmisja obrazu:

Częstotliwość pracy 2.400-2.4835GHz,5.725-5.850GHz, 5.150-5.250GHz
Maksymalny zasięg transmisji (w terenie niezabudowanym, wolnym od wszelkich zakłóceń) FCC:12km;CE:6km
Temperatura pracy 0°C ~ 40°C
Moc transmisji (EIRP) FCC:≤30dBm;CE:≤20dBm
Pojemność baterii 3930mAh
Maksymalna żywotność baterii ~ 2.5h (when connected to a mobile phone)
~ 3.5h (when not connected to mobile phone)
Rodzaj interfejsu  Typ C
System transmisji Autel SkyLink
Jakość transmisji w czasie rzeczywistym Zasięg transmisji<1km:2.7K 30fps
Zasięg transmisji>1km:1080P 30fps
Bitrate transmisji 90Mbps
Opóźnienie transmisji ≤200ms

 

Ładowarka sieciowa:

Wejście 100-240V/50-60HZ
Wyjście 12.75V⎓5A
Moc znamionowa 63.75W

 

Bateria drona:

Pojemność baterii 6175mAh
Napięcie 11.13V
Maksymalne napięcie ładowania 12.75V
Rodzaj baterii Li-Po 3S
Energia 68.7Wh
Temperatura ładowania 5~45℃
Temperatura pracy -10℃~40℃
Czas ładowania pojedynczej baterii 90min
Maksymalna moc ładowania 78W

 

Aplikacja:

Aplikacja mobilna Autel Sky
Wymagany mobilny system operacyjny iOS 13.0 and above
Android 6.0 and above

 

Pamięć:

Pamięć wbudowana 6GB
Karta SD maksymalne wsparcie kart do 256GB(Wymagana karta klasy minimum U3)

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (30)

22 stycznia 2022

widziałem w jakimś teście wieczorne zdjęcia z evo Lite+ i zbierałem szczękę z ziemi. Zerknijcie sobie na yt bo warto. Dron wydaje się bardzo ciekawy, ja mam tylko uwagę do takiej ciekawostki, że jest większy od Air 2/Air 2s, niewiele mniejszy od Mavic 3 a sporo od nich wszystkich lżejszy :)

22 stycznia 2022

kewlarowe ramiona widzę robią robotę. Czy ktoś już tym latał w Polsce więcej?

22 stycznia 2022

widziałem u Gadget4U zajawkę, że ma do testów tego Lite plus i tego mniejszego 249g Nano plus, także czekamy na recenzję

26 stycznia 2022

miałem okazję porównać obrazek surowy Nano + z Mavic 3 również w nocy. Następnie sprawdziłem różnicę cenową między nimi i zastanawiam się, czy nie lepiej mi zaufać &quot;nowości&quot; bo cenowo mega kusi względem M3. Co z tego, że ten drugi ma teoretycznie większą matrycę jak ja tego na filmie nie widze. Piszę zupełnie serio.

26 stycznia 2022

faktycznie to co można znaleźć w sieci odnośnie Nano plus daje do myślenia. Taki lepszy Air 2S, praktycznie równie dobry co Mavic 3 (tyle że bez dodatkowej kamery) i nadal ciut mniejszy. To ma jakiś sens. Za 8 jest pełny zestaw a nie za 13.5.

26 stycznia 2022

tak tak nano + vs mavic 3

22 lutego 2022

Może się skuszę na tego Lite&#039;a zamiast Air2s. Na papierze wygląda to nieźle, ciekawe jak w praktyce. Testował już ktoś zasięg w tym Autelu? Jestem ciekawy czy te 24 km to bujda czy nie

22 lutego 2022

Jak narazie Lite daje radę, już kilka razy latałem i czas lotu jest nawet za długi bo po jakimś czasie aż się nudzi w powietrzu. 16x zoom też mega przydatny

22 lutego 2022

Fajnie Autel zadbał o kolory filmów i zdjęć, jestem mega zadowolony z jakości, myślę że Air2s pod tym względem z Litem przegrywa. No i ta regulowana przysłona, której nie ma Air, coś pięknego.

22 lutego 2022

Ciekawy sprzęt, chociaż nie wiem czy bym mógł mu zaufać tak jak DJI. Jednak ja bym poczekał aż Autel zacznie to jakoś bardziej wspierać i zobaczymy czy wreszcie DJI będzie miał konkurencje

25 lutego 2022

Obejrzałem kilka porównań Lite+ z Air 2S i wygląda to obiecująco dla Autela. Kolory nagrań w Autelu robią robote.

25 lutego 2022

Fajnie że wreszcie pojawiła się firma dronowa która pozwala wybrać kolor drona, niby pierdoła ale na pewno na plus

25 lutego 2022

Mega że Autel zastosował zmienną przysłonę, dzięki temu Lite+ pomimo swojej ceny konkuruje z AIR 2S

28 lutego 2022

Ten HDR robi tutaj chyba największą robotę, jeśli chodzi o obrazek to bardziej mi się podoba ten w Lite+ niż w Air 2s

28 lutego 2022

Jeśli chodzi o samego drona to sprzęt warty swojej ceny, jedyne co to bym trochę ulepszył kontroler, bo brak miejsca na drążki i kabel trochę wkurzają.

1 marca 2022

Fajną Autel wprowadziło kolorystykę tych dronów, sam mam tego pomarańczowego i wygląda to ciekawiej niż szare drony DJI.

1 marca 2022

Widziałem testy na necie tego lite i jak dla mnie to niezła konkurencja dla innych. Gdyby nie ta cena to bym kupował od razu

1 marca 2022

Z tego co czytałem to ten dron ma niezły zasięg, ciekawe jak to w praktyce wygląda bo pewnie nie jest tak kolorowo

2 marca 2022

Mam i Air 2S i tego Lite+ i Autel definitywnie bije na głowę DJI pod względem zdjęć nocnych

2 marca 2022

Jestem pełen podziwu dla jakości wykonania samego drona. Moim zdaniem ten śliski plastik się lepiej prezentuje niż ten chropowaty w DJI

2 marca 2022

Jedyny minus to wykonanie kontrolera, ogólnie kształt i materiał z którego jest wykonany są w porządku i to bardzo, ale sam uchwyt na telefon myślę że musi być dopracowany. Brak miejsca na schowanie kabla tak jak to jest w DJI też boli.

3 marca 2022

jak z jakością po zmroku? Lepszy od Air 2S? jest tam taka sama matryca niby

3 marca 2022

Na youtube sa porownania i wyglada jakby lite+ mial wiecej szczegolow i mniej szumu w nocnych filmach

3 marca 2022

Zamówiłem go w poniedziałek, a doszedł do mnie już we wtorek. Na razie zapowiada się obiecująco. Miałem poprzdnio mavica 1 pro i postanowilem kupic lite+ zeby sprobwoac czegos nowego.

3 marca 2022

dron wydaje sie spoko. fajna jakosc ale kontroler moim zdaniem lepszy w dji. w lite+ wygodniej sie trzyma w dłoni ale nie ma przewidzianego miejsca na drążki i kabel od telefonu

3 marca 2022

zastanawiam się między DJI Mavic 3 a EVO Lite+. Porównywał ktoś już?

3 marca 2022

Kupiłem, nie żałuje. Lite+ moim zdaniem jest lepszy od air 2s

3 marca 2022

W końcu jakaś sensowna konkurencja dla DJI. Właśnie chciałem kupić do swojej firmy porządnego drona i po premierze Lite+ mam teraz dylemat - czy dać szansę autelowi czy dji

3 marca 2022

te ramiona są serio z kewlaru?

3 marca 2022

chyba prawdziwy kewlar. Szkoda że nano+ nie ma chyba

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl