Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Porównanie DJI Mavic 3 Pro vs Mavic 3 vs Mavic 3 Classic

0
DJI Mavic 3 Pro vs Mavic 3 vs Mavic 3 Classic - Porównanie

Porównanie DJI Mavic 3 Pro vs Mavic 3 vs Mavic 3 Classic

Jeśli szukasz profesjonalnego drona z doskonałą jakością kamery, DJI Mavic 3 Pro, DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Classic to trzy spośród najlepszych opcji na rynku. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru statku powietrznego odpowiedniego dla siebie. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy specyfikacje każdego z tych dronów i porównamy je ze sobą.

 

 

 

DJI Mavic 3 Pro - Najwyższa jakość obrazu

DJI Mavic 3 Pro to najnowszy model z serii DJI Mavic. Jest to absolutny flagowiec firmy DJI, który oferuje najwyższą jakość obrazu i najnowsze technologie. Największą zaletą DJI Mavic 3 Pro jest kamera Hasselblad z matrycą o rozmiarze 4/3" CMOS. Ma ona do zaoferowania 20-megapikselowy sensor, który zapewnia bardzo dobre efekty nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

DJI Mavic 3 Pro to również dron z serii, którego kamera jest w stanie zablokować stabilizator gimbala. To oznacza, że transportowanie wyłączonego drona staje się bezpieczniejsze i nie ma potrzeby martwić się o jego uszkodzenie. 

Jedną z nowości w DJI Mavic 3 Pro jest kamera teleobiektywu o ogniskowej 70 mm. Oferuje ona większą kompresję i pozwala na uzyskanie ciekawych efektów filmowych. Trzecią z kamer dostępnych do dyspozycji użytkownika jest telekamera 1/2" CMOS 166mm.

DJI Mavic 3 Pro ma również dostęp do różnych trybów filmowych, takich jak Hasselblad Natural Colour Solution (HNCS), D-Log, D-Log M, HLG i Normal, które pomagają uzyskać doskonałą jakość obrazu.

 

DJI Mavic 3 - Dobra jakość obrazu i stabilność lotu

DJI Mavic 3 to kolejna wersja popularnej serii DJI Mavic. Dron ten posiada na wyposażeniu dwie kamery - Hasselblad o rozmiarze matrycy 4/3" CMOS i teleobiektyw o ogniskowej 162 mm. Kamera Hasselblad to sensor 20 megapixelowy, natomiast teleobiektyw oferuje 12-megapikselowe sensor. DJI Mavic 3 ma również możliwość zablokowania stabilizatora gimbala, co pozwala na lepsze zabezpieczenie kamery i gimbala w trakcie transportu drona.

Jedną z ciekawszych cech DJI Mavic 3 jest funkcja Hyperlapse, która pozwala na tworzenie dynamicznych filmów time-lapse. DJI Mavic 3 oferuje również różne tryby filmowe, w tym Hasselblad Natural Color Solution (HNCS), D-Log, D-Log M, HLG czy też tryb Normalny.

 

 

DJI Mavic 3 Classic - Najtańszy dron z serii

DJI Mavic 3 Classic to najtańsza opcja w serii DJI Mavic. Dron ten posiada tylko jedną kamerę, Hasselblad z matrycą w rozmiarze 4/3" CMOS, która oferuje 20-megapikselowy sensor.

Niestety, DJI Mavic 3 Classic nie posiada funkcji blokady stabilizatora gimbala, co może wpłynąć na bezpieczeństwo i podatność na uszkodzenia w trakcie transportowania drona.

Jedną z zalet DJI Mavic 3 Classic jest to, że osiąga on podobną jakość obrazu co DJI Mavic 3 Pro, ale za znacznie niższą cenę. DJI Mavic 3 Classic posiada również możliwość korzystania z różnych trybów filmowych, podobnie jak i w Mavic'u 3 - tj. Hasselblad Natural Color Solution (HNCS), D-Log, D-Log M, HLG oraz tryb Normalny.

 

 

Porównanie specyfikacji DJI Mavic 3 Pro, DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Classic

Dla większej czytelności oraz dla ułatwienia w porównywaniu poniżej umieszczamy tabelę z porównaniem kamer konkretnych modeli dronów:

Specyfikacja DJI Mavic 3 Pro DJI Mavic 3 DJI Mavic 3 Classic
Kamera(y)

Hasselblad 4/3" CMOS

Średnia telekamera 1/1,3" 70mm

Telekamera 1/2" CMOS 166mm

Hasselblad 4/3" CMOS

Telekamera 1/2" CMOS 162mm

Hasselblad 4/3" CMOS
Sensor kamer:

Kamera Hasselblad: 20 MP

Średnia telekamera: 48 MP / 12 MP

Telekamera: 12 MP

Kamera Hasselblad: 20 MP

Telekamera: 12 MP

20 MP
Blokada stabilizatora gimbala: Tak Tak Nie
Tryby filmowe:

Kamera Hasselblad: Hasselblad Natural Color Solution (HNCS)/D-Log/D-Log M/HLG/Normalny

Średnia telekamera: D-Log M/HLG/Normalny

Telekamera: Normalny

Kamera Hasselblad: Hasselblad Natural Color Solution (HNCS)/D-Log/D-Log M/HLG/Normalny

Telekamera: Normalny

Kamera Hasselblad: Hasselblad Natural Color Solution (HNCS)/D-Log/D-Log M/HLG/Normalny

 

 

Rozmiary, waga i sterowanie

Ważnym czynnikiem przed wyborem drona bywają również jego gabaryty. Dużo użytkowników przywiązuję dużą wagę do tych czynników chociażby z uwagi na łatwość w transporcie czy też na ilość dodatkowego sprzętu potrzebnego do rozpoczęcia lotu (np. telefon który należy przymocować do kontrolera RC-N1).

Poniżej tabela z bezpośrednim porównaniem dronów DJI Mavic 3 Pro, DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Classic w tej kategorii:

Specyfikacja DJI Mavic 3 Pro DJI Mavic 3 DJI Mavic 3 Classic
Waga:

958 gram

 895 gram

895 gram
Wymiary:
Złożony (bez śmigieł): 231,1 × 98 × 95,4 mm (dł. × szer. × wys.)

Rozłożony (bez śmigieł): 347,5 × 290,8 × 107,7 mm (dł. × szer. × wys.)
Złożony (bez śmigieł): 221 × 96,3 × 90,3 mm (dł. × szer. × wys.)

Rozłożony (bez śmigieł): 347,5 × 283 × 107,7 mm (dł. × szer. × wys.)
Złożony (bez śmigieł) 221 × 96,3 × 90,3 mm (dł. × szer. × wys.)

Rozłożony (bez śmigieł) 347,5 × 283 × 107,7 mm (dł. × szer. × wys.)
Sterowanie: DJI RC DJI RC-N1 DJI RC-N1

 

Jak możemy zauważyć różnice są tak naprawdę niewielkie, a kilka gram więcej w Mavic'u 3 Pro wynika z dodatkowej telekamery. Ważniejszą różnicą w tym przypadku będzie DJI RC w komplecie z najnowszym dronem DJI. Dla wielu może okazać się to dużym ułatwieniem gdyż kontroler zawiera wbudowany wyświetlacz HD o przekątnej 5,5 cala co eliminuje potrzebę podpinania telefonu do kontrolera DJI RC-N1 jak to było w przypadku poprzedników wersji Pro czyli Mavic'a 3 oraz Mavic'a 3 Classic (w wersji Classic za kontroler DJI RC trzeba dodatkowo dopłacić).

 

Podsumowanie - główne różnice i ulepszenia

Każdy z omawianych dronów posiada jednakową kamerę główną, którą jest oczywiście Hasselblad 4/3 cala CMOS. Dla Mavic'a 3 Classic jest to jedyna kamera, którą może się posłużyć. Idąc półkę wyżej natrafiamy na Mavic'a 3, który poza główną kamerą ma również do dyspozycji telekamerę o ogniskowej 162 mm 1/2 cala CMOS. Zdecydowany lider wśród Mavic'ów czyli Mavic 3 Pro natomiast oferuję kamerę Hasselblad, ulepszoną telekamerę 1/2 cala 166 mm oraz dodatkową - trzecią już kamerę czyli średnią telekamerę 1/1,3 cala 70 mm.

Cała seria Mavic obsługuje różne tryby kolorów takie jak Hasselblad Natural Color Solution (HNCS), D-Log, D-Log M, HLG czy tryb normalny. Tryby pomagają w zachowaniu szczegółów obrazu i upraszczają gradację kolorów podczas post-produkcji.

Przed wyborem odpowiedniego drona na pewno każdy musi zadać sobie kilka ważnych pytań - czy skorzystam ze wszystkich dodatkowych funkcji drona, jaki mam budżet, na czym mi zależy podczas nagrywania? Jeżeli nas budżet jest ograniczony to Mavic 3 Classic może się okazać dobrym rozwiązaniem. ponieważ posiada on świetną kamerę Hasselblad jak w wersji Pro, jeśli jednak uważamy telekamerę(y) za niezbędnik to lepszym wyborem będą wyższe modele. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl