Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jak przesyłać pliki z kamery GoPro do systemu Windows 10?

3
Jak przesyłać pliki z kamery GoPro do systemu Windows 10?

Jak przegrać filmy oraz zdjęcia z GoPro na komputery z systemem Windows 10?

Zgrywanie nagrań oraz zdjęć z kamery GoPro może okazać się całkiem sporym problemem, gdy nie wiemy jak poprawnie przejść przez cały proces. Wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników, przygotowaliśmy oto ten poradnik w formie bloga, w którym dokładnie opiszemy proces zrzucania plików z kamery na komputery stacjonarne.

 

Sposób 1 - zgrywanie z karty SD

Pierwszym sposobem aby w szybki sposób zgrać potrzebne nam filmy oraz zdjęcia jest wykorzystanie czytnika kart pamięci microSD. Aby to zrobić, wpierw należy uchylić boczną klapkę kamery i wyjąc kartę pamięci poprzez jej delikatne wciśnięcie, tak aby wyskoczyła z gniazda. Następnie, wyjętą kartę należy zainstalować w odpowiednim czytniku, który finalnie wpinamy do gniazda USB w naszym komputerze. W eksploratorze plików wyświetli się nam nasza karta pamięci w formie dysku, który możemy swobodnie przeglądać i przekopiować potrzebne nam zdjęcia czy nagrania wideo.

 

Sposób 2 - przegrywanie plików poprzez kabel USB

Drugi sposób również wymaga uchylenia bocznej klapki naszej kamery. Tym razem podłączamy dowolny przewód USB-C do gniazda kamery, natomiast jego drugi koniec wpinamy do gniazda USB komputera. Kamera zostanie wykryta przez system jako zwykły dysk zewnętrzny, który jesteśmy w stanie przeglądać i zgrać potrzebne materiały  za pomocą eksploratora plików. Instrukcję krok po kroku przedstawiliśmy również na naszym kanale Youtube.

Sposób 3 - zgrywnie zdjęć i filmów na smartfon

Trzecim, dodatkowym sposobem jest możliwość zgrania plików za pomocą aplikacji GoPro Quik na nasz smartfon. Wpierw musimy zainstalować ową aplikację na telefonie, pozwalając nam tym samym na połączenie go z naszą kamerą. Po zainstalowaniu aplikacji, przechodzimy do ustawień GoPro i wybieramy pozycję "Connections" -> "Wireless Connections" i ustawiamy "On", następnie wracamy do zakładki "Connections" i tym razem wybieramy "Connect Device" -> "GoPro Quik App". Z tak ustawioną kamerą możemy sparować kamerę z telefonem. Na naszym smartfonie otwieramy aplikację GoPro Quik, następnie klikamy przycisk "Yep, I have a GoPro" -> "Pair my GoPro". Po chwili na naszym telefonie pojawi się informacja o jego połączeniu z kamerą. Gdy już nasza kamera została poprawnie sparowana, klikamy w przycisk "View Media" i wybieramy filmy lub zdjęcia które chcemy pobrać. Jeżeli już wcześniej mieliśmy zainstalowaną aplikacje GoPro Quik to po wejściu do aplikacji klikamy ikonę kamery w prawym górnym rogu. Gdy już to zrobimy, wyświetli się nam lista kamer, z którymi już kiedyś się łączyliśmy. Jeżeli na liście nie ma naszej kamery to wybieramy ikonę kamery w prawym górnym rogu -> "Pair my GoPro". Po niedługiej chwili otrzymujemy dostęp do plików zapisanych w pamięci kamery. Wideo na temat jak sparować GoPro z telefonem również znajduje się u nas na kanale pod tym linkiem.

Komentarze do wpisu (3)

31 maja 2022

Dzień Dobry Czy w przypadku Gopro 10 też jest opcja przesyłu plików na komputer za pomocą kabla. Niestety w menu kamery nie mam ustawień USB connections i nie wiem czy technicznie nie ma czy mam stare oprogramowanie. Pozdrawiam

7 czerwca 2022

Cześć Paweł, jak najbardziej jest taka opcja. W przypadku GoPro HERO 10 Black, USB Connections jest już zautomatyzowane i nie trzeba tego ruszać :) Wystarczy podłączyć włączoną kamerę do komputera, a komputer wykryję kamerę jako zwykły dysk zewnętrzny. Sprawdź nasz poradnik na YouTube.

12 sierpnia 2022

Wszystko zrobiłem tak jak trzeba.Wyjałem karte z kamery karta extreme i włożyłem do czytnika kart a następnie do gniazda laptopa.Od tej pory chce tylko formatowanie karty.Jak w komputerze tak i w kamerze.Co zrobić?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl