Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #60 - Aktualizacja Karma Grip do GoPro HERO 7 Black

10
GoProsfera #60 - Aktualizacja Karma Grip do GoPro HERO 7 Black

Pełna kompatybilność kamery HERO 7 Black to dobra wiadomość dla osób posiadających akcesoria z poprzednich modeli HERO 5 Black i HERO 6 Black. Kompatybilne są nie tylko akumulatory, obudowy, ładowarki oraz filtry, ale także cały ekosystem stabilizacyjny Karma. Z racji tego, że produkcja drona została zaprzestana, w dzisiejszym wpisie skupimy się na kompatybilności z gimbalem Karma Grip.

Ważne jest, by zaktualizować sobie zarówno kamerę do wersji oprogramowania V1.51 (tutaj pełny poradnik jak skutecznie to zrobić) oraz stabilizator za pomocą programu GoPro Quik. W przeciwnym wypadku kamera będzie ładowana oraz stabilizowana z Karma Grip, ale nie będzie działać funkcja sterowania kamerą oraz tagowania materiału za pomocą przycisków funkcyjnych na rękojeści stabilizatora. Wersja oprogramowania gimbala w pełni kompatybilna z GoPro HERO 7 Black to V1.80.

Aby zaktualizować gimbal należy:
1. Uruchomić program GoPro Quik,
2. Podpiąć wyłączone urządzenie bez kamery kablem USB-C do komputera.
3. Po rozpoznaniu urządzenia pojawi się komunikat „update available”
4. Nacisnąć przycisk „update””
5. Poczekać na pobranie i transfer plików aktualizacyjnych
6. Po komunikacie „up to date” odpiąć urządzenie i uruchomić z kamerą HERO 7 Black

Na platformach z systemem operacyjnym MacOS zazwyczaj nie ma problemu z wykryciem urządzenia, natomiast na Windows 10 64bit (wymagana wersja dla GoPro Quik) może być konieczne zainstalowanie sterownika z oficjalnej strony Windows. Poniżej film, który pokazuje, jak poprawnie przeprowadzić cały zabieg instalacji sterownika:

źródło: Youtube.com/ForumWiedzy.pl

Komentarze do wpisu (10)

14 listopada 2018

Czy w tym przypadku Karma Grip - za pomocą nieznanych mi ewentualnych nowych rozwiązań dźwiękowych Go Pro 7 - nie zagłusza już dźwięku kamerki ? Zlikwidowany efekt dźwięku jak z puszki ? Czy Go Pro 7 w połączeniu z Gripem Karma daje już możliwość połączenia się z zewnętrznym mikrofonem, poprzez bezprzewodowe lub jakiekolwiek inne możliwości?

20 listopada 2018

A co jesli program ;Quik; nie widzi gripa ?

17 grudnia 2018

Przy próbie instalacji starownika Windows zgłasza bład - Nie można odnaleźć określonego pliku. Jak sobie z tym problemem poradzić?

21 grudnia 2018

Podobnie jak JacekC. Zgłasza mi błąd: Nie można odnaleźć pliku

23 kwietnia 2019

Pisze że nie można odnaleźć pliku. Co zrobić?

1 maja 2019

PODCZAS PRÓBY INSTALACJI STEROWNIKA WINDOWS ZGŁASZA BŁĄD NIE MOŻE ODNALEZĆ OKREŚLONEGO PLIKU JAK ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM

31 sierpnia 2019

Witam, również ten sam problem mam ... błąd sterownika windows, a co gorsze nie dam rady uruchomić gimbala bo pokazuje niski poziom baterii, mimo że ładowałem gimbala ponad dwie godziny i nie dam rady zrobić resetu bo nie mogę go teraz uruchomić...

26 marca 2020

Rewelacja! Kapitalny i prosty sposób. Nigdzie wczesniej nie umialem znalezc rozwiazania. Chyle czola autorowi instruktarzowego filmu ze szczerym podziekowaniem!

24 stycznia 2021

WITAM co jesli nie wyswietla sie komunikat z nowa wersja oprogramowania ?„update available” Program widzi Karme grip ale ie wyswietla wersji do sciagniecia

3 kwietnia 2021

wasz daremny program nie widzi waszego daremnego gimbala. jesteście daremni. pozdrawiam serdecznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl