Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #48 - Najciekawsze mocowania GoPro

0

Nikogo nie dziwią obecnie takie mocowania do kamer GoPro jak szelki na klatkę, uprząż na głowę, mocowanie do rurek, wysięgnik czy przyssawka. W tym wpisie jednak przyjrzymy się najciekawszym i najdziwniejszym akcesoriom do GoPro jakie powstały.

  1. GoPro Sportsman Mount

Jest to mocowanie przeznaczone do wszelkiego rodzaju broni – myśliwskiej, łuków klasycznych i bloczkowych, strzelb i karabinów strzeleckich. Dzięki mocowania za pomocą imadła skutecznie można przymocować montaż do broni o szerokim zakresie średnicy, zarówno na lufie, regulowanej kolbie, nad blokiem gazowym lub do ramion łuku. Poza przeznaczeniem strzeleckim, które w Polsce jest mniej popularne niż w Stanach Zjednoczonych, GoPro Sportsman Mount świetnie sprawdzi się podczas gier paintballa, airsoftowych lub rekonstrukcji paramilitarnych.

  1. GoPro Fetch

Mocowanie kamery GoPro na psa, to jedno z tych rozwiązań, które bez wątpienia wzbudza uśmiech na twarzy osób, które pierwszy raz słyszą o takim akcesorium. Warto jednak wspomnieć, że jest to nieocenione rozwiązanie do analizy zachowania psa podczas treningu np. psów policyjnych lub w ośrodkach agility. Oprócz tego to świetny sposób na pozyskanie nietuzinkowych ujęć, szczególnie przez miłośników zwierząt i osób nagrywających vlogi ze swoimi pupilami. Szeroki zakres regulacji powoduje, że mocowanie jest komfortowe zarówno dla niedużego psiaka jak i większych podopiecznych.

  1. GoPro Bite Mount

Mocowanie kamery do ust to rozwiązanie skierowane głównie w stronę osób uprawiających sporty na powierzchni wody, odciążając ich ręce i dając swobodę połączoną z poprawioną stabilizacją. Taki sposób trzymania kamery bowiem najskuteczniej redukuje drgania, a także najwierniej odwzorowuje wysokość sylwetki podczas nagrywania na szerokim kącie widzenia. W zestawie znajdziesz także gąbkę wypornościową, która uchroni kamerę przed zatonięciem. Świetna propozycja dla surferów, wakeboarderów i windsurferów.

  1. Polar Pro Dome Port

Ta dziwnie wyglądająca kopuła to genialne rozwiązanie do ujęć split jednocześnie nad i pod powierzchnią wody. Odsunięcie wody od soczewki kamery i zmiana refrakcji światła powoduje, że obraz pod wodą nie jest nienaturalnie powiększony, zapewniając takie niezapomniane ujęcia jak poniżej. Warto wspomnieć, że podczas nurkowania z dome portem, pełne zanurzenie pozwala na poszerzenie kąta widzenia o około 20% zwiększając nasze możliwości podczas nagrywania.

  1. Brunton All Night

Urządzenie to jest dedykowane do starszych modeli HERO 3+ i HERO 4, natomiast jest to na tyle niespotykane rozwiązanie, że warto umieścić je na tej liście. Brunton zastosował pojemny powerbank połączony z oświetleniem o zmiennej mocy, co nie tylko wydłuża czas pracy kamery na akumulatorze, ale pozwala na nagrywanie w warunkach do tej pory niedostępnych. Całość po podłączeniu do kamery z obudową jest szczelna do 40 metrów, a 400 lumenów mocy zapewni skuteczne doświetlenie w mało komfortowych warunkach.

Akcesoria do GoPro to nie tylko znane wszystkim mocowania POV lub wysięgniki, ale także cała gama oryginalnych i produkowanych przez firmy zewnętrzne rozwiązań, które pozwalają na użycie kamery, tam gdzie było to wcześniej niemożliwe. Z zaciekawieniem więc obserwujemy rynek, czekając na to czym mogą zaskoczyć nas producenci.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl