Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #35 - nowa kamera GoPro HERO

0

Właśnie zaprezentowano najnowszy model kamery GoPro. Kamera HERO charakteryzuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości, a także oferuje możliwości znane z wyższych modeli. Wydaje się to całkowicie zrozumiałym podejściem, jeżeli mówimy o wyparciu kamer HERO Session i HERO 5 Session. Co takiego ma w sobie nowy model GoPro?Przede wszystkim wzorem flagowych modeli znajdziemy wymienny akumulator oraz dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2". Zapewni to dłuższy czas pracy oraz lepszą nawigację po menu kontekstowym w porównaniu do kamer Session, gdzie obsługa kamery odbywała się za pomocą dwóch przycisków i ekranu monochromatycznego.

Kamera GoPro HERO posiada także 3 mikrofony, nagrywające dźwięk w stereo. Kształt znany z modeli HERO 5 Black i HERO 6 Black pozwala na zastosowanie filtrów, akumulatorów, obudowy i innych analogicznych akcesoriów w tym systemie (z wyjątkiem systemu KARMA oraz 3,5mm adaptera i pilotów GoPro).Wytrzymała i wodoszczelna obudowa pozwoli zanurzyć kamerę do 10m, jednak jest możliwość kupna oryginalnej obudowy, która umożliwi zejście nawet do 60m. Brakowało tego w Session, gdzie 10m było wartością graniczną. Można było się posiłkować zamiennikowymi, chińskimi obudowami o wątpliwej szczelności, jednak było to duże ryzyko.

Kamera posiada matrycę 1/2.3", o rozdzielczości 10MP, umożliwiającą robienie zdjęć pojedynczych, seryjnych (10kl./s.) oraz zdjęć poklatkowych (interwał 0,5s.). Nagrywanie materiału video odbywa się w dwóch rozdzielczościach – 1440p (FullHD 4:3) oraz 1080p (FullHD 16:9) z prędkością 30 lub 60 klatek/s. Ważna jest obecność cyfrowej stabilizacji obraz, która zapewni jeszcze lepszą jakość nagrania. Dzięki temu, nawet nie korzystając z najnowszego komputera bez problemu wyświetlimy i zmontujemy materiał na laptopie, PC lub smartfonie. Jest to ważne, ponieważ aplikacja GoPro Quik App wspiera maksymalnie format FullHD 60FPS.


Kolejną funkcjonalnością, która zwiastuje kierunek obrany przez GoPro jest synchronizacja kamery z Quikstories. Dzięki temu rozwiązaniu materiał będzie automatycznie przegrywany i montowany na telefonie. Funkcjonalność ta została zaprezentowana wraz z HERO 6 Black i jak widać, szybki montaż dla mniej zaawansowanych uzytkowników jest głównym celem propagowania marki.

Z wyższych modeli GoPro HERO przejęło też sterowanie za pomocą komend głosowych oraz połączenie WiFi+Bluetooth. Dzięki temu niemal wszędzie możemy zdalnie uruchomić kamerę i uzyskać podgląd przez aplikację, a także sterować nią głosowo w momencie gdy mamy zajęte ręce. Nagrywany materiał w kodeku video H.264 z maksymalnym bitrate 60mbps sugeruje, że pomijając inne funkcjonalności jak nightlapse, GPS, zdjęcia RAW, HDR i inne dodatki kamera GoPro HERO posiada jakość obrazu znaną z poprzedniego flagowca – HERO 5 Black.Do kogo skierowana jest kamera GoPro HERO? W mojej opinii najlepiej trafi do osób, które szukają pierwszej kamery na start, niekoniecznie naszpikowanej funkcjami, które nie będą użyte. To proste i efektywne narzędzie do uwieczniania wyjątkowych chwil, niezależnie czy mówimy o zdjęciach, czy materiale wideo. Świetnie sprawdzi się, gdy szukamy podstawowej kamery, która mimo wszystko będzie wytrzymała i zapewni świetną jakość nagrań.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl