Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #32 - GPS w kamerach GoPro

6

Od premiery kamer generacji HERO 5, w najwyższych modelach Black została wprowadzona funkcjonalność modułu GPS. Działa ona na dwa sposoby, które nie tylko ułatwiają użytkownikowi segregowanie materiału, ale także pozwoli na nałożenie danych telemetrycznych na materiał video, który nie tylko go urozmaici, ale także pokaże wszelkie zmiany parametrów w czasie rzeczywistym. Jak więc używać tej funkcjonalności?

Pierwszą funkcją, która jest dostępna w każdej wersji oprogramowania w kamerach GoPro HERO 5 BlackHERO 6 Black jest geotagowanie materiału. Tyczy się to zarówno zdjęć jak i nagrań i umożliwia łatwiejsze sortowanie materiału po lokacji podczas importu plików w programie GoPro QUIK. W momencie, w którym wracamy z wyjazdu, możemy szybko zaznaczyć materiały i zmontować je, mając pewność, że program uwzględni je na podstawie posegregowania.

W kamerze GoPro HERO 5 Black od wersji v1.51 i wyżej oraz w każdej wersji oprogramowania w HERO 6 Black mamy możliwość naniesienia ww. danych telemetrycznych na materiał video. Niezależnie, czy zjeźdżasz na rowerze w dół trasy, na nartach w dół zbocza, bierzesz ostry zakręt podczas jazdy na torze, albo właśnie łapiesz dużą falę podczas surfowania – interesujące Cię parametry możesz nałożyć na film w formie wskaźników za pomocą aplikacji GoPro QUIK Desktop na urządzenia z Windows 10 x64 lub MacOS.

To co możemy uwzględnić na nagraniu to:
- prędkość
- przeciążenia
- trasa przejazdu
- zmiana wysokości
- kompas
- czas
- przebyty dystans

Dzięki temu Twoja twórczość nabierze nowej jakości, nie tylko wprawiając w zachwyt widzów, ale także motywując do pokonywania nowych barier i zdobywania kolejnych kamieni milowych podczas uprawiania aktywności sportowej. Parametry możemy także ustawiać wybiórczo, dostosowując wygląd do naszych potrzeb, zarówno pod względem ilości komunikatów, ale także ich wielkości na ekranie.Jeżeli chodzi o szczegółowe zapoznanie się z licznikami i wykresami, które ilustrują wszelkie zmiany w zapisie GPS prezentuje się to następująco:

- Info Cluster to w formie tabeli pokazanie w czasie rzeczywistym parametrów jak: przebyty do tej pory dystans (w milach lub kilometrach), poziom nad poziomem morza, zmiana wysokości względem punktu początkowego, data i czas.

- Speed, gdzie mamy podgląd do prędkościomierza oraz kompasu pokazującego, w którym kierunku jedziemy, graf prędkości, który nie tylko pokazuje zmiany prędkości na pokonywanej trasie, ale ułatwia znalezienie najszybszych, najbardziej intensywnych momentów na nagraniu, by ułatwić późniejszy montaż video.

- GPS Path, który pokazuje przebytą trasę, oraz nasze położenie pokazane w postaci markera na przebytej ścieżce

- G-Force pokazuje nam za to przeciążenie, które działało na nas podczas np. pokonywania zakrętu lub zjazdu na nartachWarto pamiętać, że użycie GPS jest obarczone krótszym czasem pracy baterii, ale wzamian kamera odwdzięcza się nam bardzo dużymi możliwościami. Jeżeli więc używasz kamery GoPro pod kątem aktywności sportowej, realizujesz swoją ekstremalną pasję lub po prostu chcesz sprawdzić jak to wygląda – warto włączyć GPS i pobawić się ustawieniami. Gwarantuję, że da to więcej satysfakcji, niż zwykły montaż materiału.

Poniżej przykładowy film z wybranymi licznikami z samolotu pasażerskiego AirBus A320:


źródło: Göker Aksoy

Komentarze do wpisu (6)

19 lutego 2018

GPS fajny bajer - dobre wskazówki!

18 lutego 2020

A teraz już tego nie ma po aktualizacji w wersji 5 black

13 maja 2020

Czy tylko mi w Go Pro Hero 8 nie może znaleźć sygnału gps?

23 maja 2020

mam go pro hero 8 i gps nie wyszukuje sygnału - do serwisu ??

27 maja 2020

Ej mi też

9 kwietnia 2021

A jeśli się ją zgubiło to można ją dzięku gps zlokalizować?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl