Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #161 - Nowy dron DJI Mavic Air 2 - kiedy w ofercie?

0
GoProsfera #161 - Nowy dron DJI Mavic Air 2 - kiedy w ofercie?

Jeżeli ktoś wahał się nad kupnem starszego Mavica Pro lub Mavica Air teraz ma jeszcze cięższy wybór, ponieważ nowy dron oferuje jeszcze większe możliwości. Wprowadzenie fizycznie większej matrycy to znacząca zmiana zarówno podczas nagrywania jak i fotografowania z Mavica Air 2. Nowy sensor to jednak nie jedyna znacząca zmiana, która powoduje, że dron ten jest naprawdę ciekawą propozycją dla ambitnych amatorów latania.

Dodatkowo mówimy o nawet 34-minutowym czasie lotu, nagrywaniu w 4K60FPS i 1080p240FPS w kodeku H.265 i przepustowości danych do 120Mb/s. Warto także wspomnieć o możliwości nagrywania filmów HDR oraz robieniu zdjęć o wysokiej rozdzielczości nawet 48MP, co jest zasługą technologii QuadBayer, która grupuje piksele z matrycy 12MP, podobnie jak ma to miejsce w topowych smartfonach wielu producentów. Jeżeli jednak po nagraniu chcemy intensywnie pracować nad kolorystyką to dron daje możliwość wyboru płaskiego profilu D-Cinelike, pozwalając na swobodną kolor-korekcję. Dzięki dużej ilości danych, nowemu kodekowi oraz płaskim profilom, nawet dla osób, które zajmują się dalszą edycją materiału, nowy dron DJI będzie bardzo poręcznym narzędziem.

Poręcznym, ponieważ jak przystało na wielowirnikowiec z rodziny Mavic, nowy Air 2 jest konstrukcją składaną, przez co podczas transportu zajmuje niewiele miejsca i bardzo łatwo przygotować go do startu. Waga DJI Mavic Air 2 wynosi zaledwie 570g, ale nie odbyło się to kosztem materiałów. Zarówno wykonanie, jak i spasowanie materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie, tak jak ma to miejsce w droższych konstrukcjach. Za bezpieczeństwo podczas lotu odpowiadają nie tylko systemy pozycjonowania bazujące na satelitach GPS i GLONASS, ale także czujniki omijania przeszkód (z przodu, od dołu i od tyłu) oraz nowatorski system APAS 3.0, który pozwala na obliczanie trajektorii lotu podczas powrotu w sposób autonomiczny.

Kolosalną zmianą w porównaniu do DJI Mavic Air pierwszej generacji jest przede wszystkim użyta technologia transmisji obrazu. Przejście z Wi-Fi na OcuSync 2.0 stosowany w wyższych modelach w ofercie jak Mavic 2 Pro, Phantom 4 Pro v2.0 lub Inspire 2 pozwala nie tylko na wyższą jakość przesyłu obrazu (wzrost rozdzielczości z 720p do 1080p w czasie rzeczywistym), ale także skutkuje lepszym zasięgiem (w zależności od środowiska ok. 5-10 krotnie większym), a także znacznie większą odpornością na zakłócenia przez zewnętrzne urządzenia.

 

DJI Mavic Air 2 – kiedy w sprzedaży?

Zarówno wersja podstawowa w cenie 3999 zł brutto, jak i rozszerzona Fly More Combo w cenie 4999 zł mają pojawić się w regularnej ofercie na początku czerwca tego roku. Oczywiście dla osób zdecydowanych przed pierwszymi dostawami dostępna jest także opcja przedsprzedaż, dzięki czemu mają pewność, że jako pierwsze w Polsce otrzymają nowego drona i będą mogły cieszyć się jego możliwościami.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl