Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #16 - QuikStories

0

Jeżeli często korzystasz z kamer GoPro, jednak brakuje Ci czasu na montaż, producent przygotował świetne rozwiązanie dla użytkowników kamer HERO 5 Black i HERO 5 Session. QuikStories to wygodne rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim cenią sobie prostotę i łatwość obsługi. Nowa funkcjonalność aplikacji może wydawać się jednak zawiła dla nowych użytkowników, dlatego postaram się wyjaśnić, z czym to się je.QuikStories przede wszystkim magazynuje materiał, który został już nagrany w postaci podfolderów. Jeżeli odstęp czasowy między materiałem będzie większy niż 2 godziny, GoPro App rozdzieli je do dwóch różnych folderów. Materiałem, który nie jest składowany w QuikStories są zdjęcia seryjne, poklatkowe tradycyjne i nocne, automatyczny film poklatkowy jednak może być użyty do automatycznego montażu filmu.

Czy musimy pamiętać o zgrywaniu materiału do QuikStories? Absolutnie nie. Kamera automatycznie przesyła materiał do aplikacji (warunkiem jest włączenie Wi-Fi), oraz składuje go przez 72h, dając użytkownikowi do dyspozycji najświeższy materiał. Jeżeli jednak przepadł on nam po upływie tego czasu, lub chcemy zaznaczyć, co dokładnie ma być użyte w nagraniu montowanym przez Quik App, możemy dokonać selekcji w ręczny sposób.

QuikStories to funkcjonalność niezwykle uczulona na HiLight tagging materiału. Dlatego, jeżeli chcesz, by był on dynamiczny oraz zmontowany, tak by najciekawsze momenty były ujęte na nagraniu, zaznacz je w aplikacji. GoPro Quik nie pominie ich wtedy, dając nam dokładnie to, co nas interesuje.Czy można używać kamery GoPro podczas uploadu filmów i zdjęć w tle? Oczywiście, że tak. Należy jednak pamiętać, że czas pracy może ulec zmianie z racji połączenia z aplikacją GoPro. Jednak w momencie, gdy kamera osiągnie 20% naładowania akumulatora, upload materiału w tle będzie zatrzymany, na korzyść czasu pracy.

Gdy materiał będzie już zgrany, zostanie on przetransportowany do aplikacji Quik App, a tam wstępnie utworzony jako projekt oraz zmontowany. Dzięki temu w szybki sposób możesz podzielić się wspomnieniami zarejstrowanymi za pomocą kamery GoPro HERO 5 w mediach społecznościowych jak Facebook, Instagram czy Twitter.

Zgrywanie materiału w tle nie działa podczas podpięcia do drona GoPro Karma, natomiast funkcjonalność ta jest dostępna podczas pracy z gimbalem ręcznym GoPro Karma Grip. Ważne jest także, by kamera miała najnowsze oprogramowanie (v2.51).

Do uzyskania jak najlepszych efektów polecamy:

- nagrywać krótki materiał (najlepiej FullHD 1080p 25/50FPS)
- montować zarówno zdjęcia jak i filmy w jednym montażuKomentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl