Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #131 - Bateria do GoPro HERO 5/6/7/8 Black - różnice.

0
GoProsfera #131 - Bateria do GoPro HERO 5/6/7/8 Black - różnice.

W przypadku kamer GoPro HERO 5 Black, HERO 6 Black oraz ostatnim flagowym modelem HERO 7 Black, konsumenci mieli do wyboru tylko jeden rodzaj baterii. Wymienny akumulator był kompatybilny ze wszystkimi wcześniej wymienionymi kamerami GoPro, dzięki czemu nie mieliśmy bólu głowy podczas wymiany na nowszy model. W końcu po trzech latach, razem z premierą kamery GoPro HERO 8 Black, na rynek wychodzą również najnowsze baterie. Odpowiedzmy sobie na najbardziej nurtujące nas wszystkich pytania.

 


Czy baterie do GoPro HERO 5/6/7 Black, będą poprawnie działać z najnowszą kamerą HERO 8 Black?

Niestety, nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie. W przypadku używania najnowszej kamery GoPro HERO 8 Black z bateriami ze starszych wersji GoPro, kamera będzie działać poprawnie, zachowując tym samym taki sam czas pracy jak w przypadku pozostałych modeli. Niestety, w odróżnieniu do poprzednich GoPro, w przypadku "8" nie będziemy w stanie używać wszystkich dostępnych funkcji kamery*.
* W tym momencie (22.10.2019r.) nie ma dokładnych informacji mówiących nam, o które funkcje kamery dokładnie chodzi.

 

Bateria do kamery GoPro HERO 8 Black - kompatybilność.

Akumulator do kamery GoPro HERO 8 Black, naprzeciw wielu spekulacji, będzie również kompatybilny ze starszymi modelami. Najnowszej baterii będziemy w stanie użyć z kamerami GoPro : HERO 6 Black, HERO 7 Black oraz HERO 8 Black. Niestety do kamery GoPro HERO 5 Black, zostaje nam jedynie poprzedni model akumulatora. Wynika to z faktu zastosowania innego procesora obrazu w tej generacji GoPro (rodzina autorskiego GP1 dopiero od HERO6) - procesor ten nie współpracuje z parametrami baterii, którą zaprojektowano do HERO8.

Czy najnowsza bateria do GoPro HERO 8 Black będzie lepsza od poprzednika?

Z dostępnych informacji wynika, że nowa bateria do kamer GoPro, na jednym naładowaniu będzie pracować tyle samo czasu, co w przypadku poprzedniej baterii. Bardzo ważną informacją jest to, że kamera HERO 7 Black oraz HERO 8 Black podczas pracy na nowej baterii, nie powodują w niektórych przypadkach uciążliwego i znanego producentowi problemu - zawieszania się kamery. W przypadku wielu egzemplarzy poprzedniej kamery GoPro problem ten wcale nie występował, innym pomogła najnowsza aktualizacja do wersji oprogramowania v1.80, a dla pozostałych osób zbawieniem może okazać się najnowsza bateria.

W razie dalszych niejasności, zapraszam do kontaktu na czacie, mailowo pod adres poczta@gohero.pl lub telefonicznie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl