Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Filmowanie GoPro w wysokich temperaturach

0
Filmowanie GoPro w wysokich temperaturach

Filmowanie GoPro w wysokich temperaturach

Niezależnie jakiego urządzenia używamy, kamera GoPro, dron DJI, telefon, czy cokolwiek innego, żadne urządzenie "nie lubi" pracy w skrajnych niskich oraz w skrajnie wysokich temperaturach. Korzystanie z urządzenia w takich warunkach może wiązać się najczęściej ze zmniejszoną wydajnością produktu, krótszym czasem pracy, a nawet samoczynnym wyłączaniem się z powodu przegrzania. Poniżej przedstawimy Państwu kilka wskazówek, co zrobić, aby kamera pracowała jak najlepiej nawet w wyższych temperaturach. Zapraszamy do wpisu. 

 

 

Ustawienia kamery

Pierwszą rzeczą, którą możemy najłatwiej dostosować do danych warunków są używane ustawienia kamery. W obecnych kamerach GoPro mamy niezliczone możliwości kombinacji wszelkiego rodzaju ustawień rozdzielczości, klatkażu, stabilizacji i wiele więcej, co ma znaczący wpływ na prace kamery, jej nagrzewanie oraz zużycie baterii. Jeśli masz taką możliwość, w przypadku wysokich temperatur otoczenia, zmniejsz rozdzielczość wraz z klatkażem w kamerze, tak aby mogła ona nieco odciążyć bardzo wydajny procesor, który w znaczącym stopniu wpływa na czas pracy i temperaturę urządzenia. Najlepiej eksperymentalnie, w zależności od sytuacji testować różne ustawienia kamery aby znaleźć złoty środek, który sprawdzi się w naszej pracy. Pamiętaj, że kamery GoPro posiadają szczelną konstrukcję, przez co odprowadzanie ciepła jest znacznie utrudnione. 

 

 

Odpowiednie chłodzenie kamery GoPro

Jako, że kamery GoPro są kamerami sportowymi, nie posiadają one żadnych elementów mechanicznych wewnątrz swojej konstrukcji takich jak wentylator, czy też optyczna stabilizacja, które mogłyby w bardzo szybki sposób ulec uszkodzeniu mechanicznemu podczas ekstremalnego użytkowania. Ponadto kamery GoPro HERO 5, HERO 6, HERO 7, HERO 8, HERO9, HERO 10 i MAX posiadają wodoszczelną konstrukcję, która również w znacznym stopniu utrudnia odprowadzanie ciepła z procesora kamery, przez co też obudowy kamer dosyć mocno mogą się nagrzać, ponieważ służą jako jeden, wielki radiator odprowadzający pasywnie ciepło. Aby kamery GoPro służyły nam jak najdłużej nawet w upały należy zadbać o jak najlepszy przepływ powietrza wokół urządzenia. Nawet lekkie podmuchy powietrza podczas zwykłego spaceru potrafią bardzo pomóc ochłodzić się kamerze. Jeśli masz taką możliwość, staraj się mocować GoPro tak, aby nie zasłaniać jej dopływu powietrza lub po prostu korzystaj zgodnie z przeznaczeniem - podczas sportów, kiedy kamera cały czas jest w ruchu i samoczynnie się chłodzi. 

 

 

Dodatkowe czynniki wpływające na nagrzewanie się GoPro

Kamery GoPro posiadają ogromną ilość funkcji, które włączone potrafią mocno obciążyć nasze urządzenie. Staraj się na bieżąco kontrolować, czy aby na pewno funkcję, które są włączone w Twojej kamerze na pewno Ci się przydadzą podczas danego nagrania. Funkcje takie jak: Wi-Fi, GPS, sterowanie głosowe potrafią bardzo mocno obciążyć kamerę. Dodatkowo sprawdź, po jakim czasie zgasną ekrany kamery kiedy ich nie używasz. 

Jeśli jednak korzystasz z kamery w bardzo wysokich temperaturach i żadna z naszych wskazówek nie pomoże, nie martw się. Kamera nie uszkodzi się, ponieważ została wyposażona w specjalne czujniki, które wykryją zbyt wysoką temperaturę. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie, kamera automatycznie zatrzyma nagrywanie, zapisze film, a następnie pojawi się komunikat informujący o zbyt wysokiej temperaturze, po którym kamera automatycznie wyłączy się oraz (jeśli była podłączona) odłączy się od aplikacji GoPro Quik w celu schłodzenia się. 

Rozwiązaniem takich sytuacji mogą być krótsze klipy wideo, które potem możemy w prosty sposób połączyć w dowolnym programie edycyjnym wideo. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl