Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

DJI Mini 3 Pro - Specyfikacja

0
DJI Mini 3 Pro - Specyfikacja

DJI Mini 3 Pro - Specyfikacja

Jakość DJI Mini 3 Pro to najważniejsza cecha całego drona. To właśnie na jej podstawie jesteśmy w stanie zdecydować, czy warto kupić nowego dron DJI. Specyfikacja DJI Mini 3 Pro jest dosyć bogata - mamy do dyspozycji świetnej jakości kamerę 4K, czujniki wykrywające przeszkody, funkcję śledzenia i wiele, wiele innych przydatnych funkcji, o których porozmawiamy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

 

 

Kamera 4K w nowym dronie DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro to kolejny dron z kamerą 4K, który zaskakuje swoimi możliwościami foto / wideo. DJI Mini 3 Pro posiada wysokiej klasy kamerę z matrycą o wielkości 1/1.3" CMOS, która pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę oraz 1080p FullHD w aż 120 klatkach na sekundę, co daje nam możliwość aż 4-krotnego spowolnienia materiału aby uzyskać wysokiej jakości wideo slow-motion z drona. Ponadto DJI Mini 3 Pro możemy robić świetnej jakości zdjęcia w rozdzielczości aż 48 MP, co daje nam ogromną ilość szczegółów na zdjęciu nawet po mocnym przybliżeniu. Cała kamera jest zawieszona na 3-osiowym stabilizatorze (gimbalu), który w idealny sposób poziomuje nam kamerę w trakcie lotu, dzięki czemu niezależnie w jakiej pozycji jest ustawiony dron, kamera cały czas będzie równo ustawiona. Kamera posiada jasny obiektyw ze stałą przysłoną f/1.7 oraz kątem widzenia 82.1 stopni, co jest ekwiwalentem dla 24 mm. Tak jasny obiektyw z pewnością pozytywnie wpłynie na jasność rejestrowanego obrazu szczególnie po zmroku. Dla porównania droższy i większy DJI Air 2S ma ciemniejszy obiektyw o stałej przysłonie f/2.8 (im wyższa wartość tym ciemniejszy obiektyw). Jasność obiektywu wpływa na ilość światła, które dociera do sensora. Im więcej naturalnego światła, tym mniej kamera musi sztucznie rozjaśniać obraz, co wpływa na jakość obrazu. Ponadto DJI Mini 3 Pro wspiera Dual Native ISO, które w znacznym stopniu zwiększa zakres tonalny kamery, poprawiając tym jakość materiałów w cięższych warunkach oświetleniowych takich jak przykładowo zachody słońca. Bardzo ważnym aspektem jest też sam focus - DJI Mini 3 Pro nie posiada Auto Focus, a stałą ostrość w odległości od 1 metra od obiektywu do nieskończoności, dzięki czemu nie musimy martwić się, czy odpowiednio ustawiliśmy ostrość na naszym nagraniu czy też zdjęciu, ponieważ kamera drona ma ostry obraz na całej wielkości matrycy. 

Kamera 4K w nowym dronie DJI Mini 3 Pro 

 

Czujniki wykrywające przeszkody w DJI Mini 3 Pro

To co jest zupełną nowością w dronach z serii DJI Mini to zastosowanie czujników wykrywające przeszkody. Do tej pory drony z kategorii: drony do 250g lub drony bez uprawnień ze względu na swoją bardzo niską wagę, nie miały możliwości zamontowania w nich dodatkowych czujników, które wykrywałyby przeszkody, przez co wiele osób, szczególnie początkujących bało się wejść w świat dronów. Teraz dzięki rozwijającej się technologii, DJI opracował specjalny moduł czujników, które udało się zmieścić w dronie poniżej 250g DJI Mini 3 Pro. Takie rozwiązanie z pewnością w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo oraz komfort latania. Dron automatycznie jest w stanie zatrzymać się przed przeszkodą, a nawet w odpowiednich warunkach może ją ominąć. Nie każdy o tym wie, ale wszystkie obecnie sprzedawane drony DJI, bez względu na to czy mają czujniki, czy też nie, są banalne w obsłudze. Nie należy ich się bać. Bez najmniejszych obaw możemy puścić drążki sterownicze, a dron będzie stać w miejscu utrzymując pozycję oraz wysokość. Czujniki w DJI Mini 3 Pro wykrywają przeszkody z przodu, z tyłu oraz od dołu drona, dając nam większą pewność latania i spokój psychiczny, że możemy dronem w coś uderzyć. Dodatkowo dron podczas lotu korzysta z GPS, Galileo oraz Beidou dzięki czemu świetnie utrzymuje swoją pozycję w poziomie. Dron posiada również barometr na podstawie którego precyzyjnie określa swoją wysokość. 

Czujniki wykrywające przeszkody w DJI Mini 3 Pro 

 

Funkcja śledzenia w DJI Mini 3 Pro

Kolejną, nową i długo wyczekiwaną funkcją to funkcja śledzenia w DJI Mini 3 Pro. Jest to bardzo zaawansowany algorytm, który ma na celu wykrycie zaznaczonego obiektu, a następnie skuteczne podążanie za nim. Uruchomienie tej opcji jest banalnie proste, tak jak w innych, droższych dronach DJI. Wystarczy za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android DJI Fly zaznaczyć palcem na ekranie obiekt, za którym dron ma podążać. Może to być człowiek, samochód, zwierzę - cokolwiek. Dron potrafi sam wykryć czy śledzi człowieka, czy samochód. Po prawidłowym oznaczeniu celu, wystarczy kliknąć start, a dron automatycznie zacznie podążać za obiektem. Aby funkcja działała jak najlepiej, warto zadbać o kontrastowość obiektu względem tła. Z racji tego, że dron do śledzenia nie wykorzystuje żadnych trackerów GPS, musi radzić sobie jedynie swoją kamerą. Cały algorytm bazuje na kontraście. Jeśli będziemy chcieli śledzić osobę w białej kurtce na śniegu, śledzenie może być mniej wydajne niż w przypadku osob w czarnej kurtce na śniegu. Jeśli obiekt zlewa się z otoczeniem, dron niestety może mieć problem ze śledzeniem, a nawet może go zgubić. Wtedy, jeśli taka sytuacja nastąpi, dron nie rozbije się, a przerwie procedurę śledzenia, a następnie zatrzyma się i będzie oczekiwać na dalsze polecenia operatora drona. 

Funkcja śledzenia w DJI Mini 3 Pro 

 

Nowy kontroler DJI Mini 3 Pro

Wraz z premierą nowego drona DJI, pojawił się również zupełnie nowy kontroler do DJI Mini 3 Pro. Mowa tu oczywiście o DJI RC. Jest to bardzo zaawansowany technicznie kontroler z wbudowanym, czytelnym oraz jasnym wyświetlaczem LCD. Kontroler ten dostępny jest w zestawie: DJI Mini 3 Pro + DJI RC. Kontroler ten posiada jeszcze więcej funkcji niż standardowe - mamy do dyspozycji przede wszystkim więcej przycisków fizycznych oraz oczywiście wbudowany wyświetlacz. Od frontu mamy dwa drążki do sterowania dronem w każdej płaszczyźnie, dwa przyciski fizyczne: przycisk power do włączania urządzenia oraz sprawdzania poziomu naładowania akumulatora oraz przycisk RTH i pauzy w jednym. Pomiędzy nimi mamy również standardowy przełącznik trybów lotu: Cine, Normal i Sport. Poniżej drążków i przycisków mamy bardzo duży ekran, na którym za pomocą zainstalowanej aplikacji DJI Fly mamy dostęp do wszystkich możliwych funkcji drona. Dodatkowo jako, że system jest oparty na Androidzie, po połączeniu kontrolera z Internetem możemy korzystać z przeglądarki internetowej oraz pobierać dodatkowe aplikacje takie jak np. Droneradar. Z tyłu otrzymujemy dodakowe dwa programowalne przyciski C1 oraz C2, takie same jak np. w DJI Smart Controller lub w kontrolerze od DJI Mavic 2 Pro. Za ich pomocą możemy ustawić daną funkcję, którą ma uruchomić dron - na przykład włączenie ustawień kamery czy widoku mapy. Wyżej mamy miejsce do schowania drążków. Od góry kontrolera znajdziemy jeszcze: dwa pokrętła: jedno od poruszania gimbalem w górę i w dół oraz drugie od np. zooma. Nad pokrętłami znajdują się jeszcze przyciski od spustu migawki oraz rozpoczęcia nagrywania. 

Nowy kontroler DJI Mini 3 Pro 

 

Czas lotu w DJI Mini 3 Pro

Długość lotu na jednym naładowaniu to bardzo ważny aspekt każdego drona. Pierwsze drony niestety nie grzeszyły długą pracą na jednym naładowaniu. Wraz z nowymi modelami, czas ten się za każdym razem wydłużał. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Nowy DJI Mini 3 Pro utrzyma się w powietrzu jeszcze dłużej niż jego poprzednik. Producent deklaruje, że jest on w stanie nieprzerwanie latać aż do 34 minut. Jest to bardzo długi czas, który powinien wystarczyć większości osobom, które wykorzystują drona rekreacyjnie do filmowania i robienia zdjęć na swoich wyjazdach. W ponad pół godziny powinniśmy na spokojnie z zapasem nagrać wszystko co chcieliśmy. Jeśli jednak taki czas nam nie wystarcza, mamy kilka rozwiązań: pierwszym z nich jest dokupienie kolejnego akumulatora, który na dam kolejne pół godziny lotu. Drugie rozwiązanie to zakup drona wraz z zestawem akcesoriów DJI Mini 3 Pro Fly More Kit. w takim zestawie mamy do dyspozycji aż 2 dodatkowe baterie wraz z potrójną ładowarką, dzięki której w łatwiejszy sposób możemy ładować większą ilość baterii. W przypadku zestawu drona wraz z Fly More Kit, mamy łącznie do dyspozycji aż do około 1,5h lotu, co powinno być wystarczające dosłownie dla każdego. Co jeśli jednak potrzebujemy długiego czasu lotu bez potrzeby lądowania? Producent przewidział to i ma dostępne do oddzielnego zakupu powiększone baterie, które wydłużą nam czas lotu na jednym naładowaniu aż do 47 minut (niedostępne w Europie)! Jest to dłuższy czas niż aktualnie posiada DJI Mavic 3. Oczywiście zastosowanie większej baterii wiążę się ze zwiększeniem masy drona, co skutkuje zmianą restrykcji lotów w danych miejscach. 

 

Zestawy DJI Mini 3 Pro

Jak już zapewne zauważyliście, nowy DJI Mini 3 Pro występuje w dwóch zestawach z dronem i jednym zestawem samych akcesoriów.  W poprzednich generacjach DJI Mini mieliśmy do dyspozycji tylko dwa zestawy, przykładowo: DJI Mini 2 w wersji standardowej, w której dostępny był dron, tylko jeden akumulator, kontroler oraz komplet zapasowych śmigieł. Drugim zestawem był DJI Mini 2 Fly More Combo, w którym mieliśmy drona, aż 3 akumulatory, potrójną ładowarkę z funkcją powerbanka, więcej zapasowych śmigieł, torbę transportową oraz ładowarkę sieciową. Był to zestaw już na prawdę bogaty, w którym jedynie brakowało karty pamięci.

W przypadku DJI Mini 3 Pro mamy do wyboru wersje: DJI Mini 3 Pro, w której jest dron, kontroler, jeden akumulator, śmigła zapasowe. DJI Mini 3 Pro + DJI RC, w którym poza całością zestawu standardowego, mamy do dyspozycji zupełnie nowy, lepszy kontroler DJI RC z wbudowanym, dużym, czytelnym ekranem. Taki zestaw w znacznym stopniu przyspiesza przygotowanie do lotu oraz zwiększa sam komfort z użytkowania, bo nie potrzebujemy do latania naszego smartfona. Dodatkowo, dokładnie tak jak to było w przypadku DJI Mavic 2, mamy możliwość zakupu zestawu dodatkowych akcesoriów DJI Mini 3 Pro Fly More Kit, w którym znajdziemy dodatkowe 2 akumulatory, potrójna ładowarka, torba transportowa i wiele śmigieł zapasowych. 

Zestawy DJI Mini 3 Pro 

 

Cena DJI Mini 3 Pro

Koszt zakupu nowego drona DJI to coś co najbardziej interesuje każdego potencjalnego klienta. Jak wiadomo, m.in. z powodu obecnej sytuacji na całym świecie, wzrostu kosztów produkcji, transportu i braków podzespołów potrzebnych do wyprodukowania urządzeń elektronicznych bezpośrednio wpływa na cenę końcową wszystkich produktów. Niestety nie inaczej jest w przypadku dronów DJI. Nowy DJI Mini 3 Pro jest znacznie droższy od swojego poprzednika. W przypadku wersji DJI Mini 3 Pro, koszt zakupu to 4099 PLN Brutto. W przypadku wersji DJI Mini 3 Pro + DJI RC, w której mamy zaawansowany kontroler z wbudowanym ekranem, to koszt 5099 PLN Brutto. Pamiętajmy o tym, że to są ceny zestawów z jedną baterią. Do tego dochodzi jeszcze oddzielny zestaw DJI Mini 3 Pro Fly More Kit w cenie 899 PLN Brutto.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl