Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

DJI Mini 3 Pro - Premiera

20
DJI Mini 3 Pro - Premiera

Premiera DJI Mavic Mini 3 Pro

Już jest! Długo wyczekiwany zastępca najlepszego, lekkiego drona ze śledzeniem od DJI, który nie potrzebuje dodatkowych uprawnień. Jaka jest specyfikacja DJI Mini 3 Pro, jaka jest cena DJI Mini 3 Pro, czy warto kupić DJI Mini 3 Pro? Tego wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym wpisie. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Nowy DJI Mini 3 Pro – Specyfikacja

Nowy DJI Mini 3 Pro 2022 to rewolucja w świecie kategorii - drony bez uprawnień. Pomimo swojej niewielkiej wagi, poniżej 250 gramów, dron w dalszym ciągu zadziwia swoimi parametrami. Jakość DJI Mini 3 bije aktualnie każdą konkurencję w tej kategorii wagowej. Nowy dron DJI Mini 3 Pro oferuje nam wysokiej jakości kamerę na 3-osiowym gimbalu z matrycą o wielkości 1/1.3 cala CMOS. Kamera Mini 3 Pro wspiera Dual Native ISO, które znacząco wpłynie na jakość wykonywanych zdjęć i rozszerzenie rozpiętości tonalnej. Dron wspiera HDR, co również wpłynie na szeroki zakres tonalny rejestrowanego obrazu. Mini 3 Pro posiada jasny obiektyw o stałej przysłonie f/1.7, co w znacznym stopniu poprawi jakość materiałów przy słabszym świetle. Filmy w 4K 60FPS oraz zdjęcia 48 MP z możliwością zapisu w RAW to tylko początek możliwości, które oferuje nowy dron DJI. Czy DJI Mini 3 Pro ma czujniki? Oczywiście, że tak! Teraz nawet latając tak niewielkim dronem, nie będziesz musiał/a martwić się o przeszkody, które mogą przeszkodzić w lataniu. W parze z czujnikami dochodzi również funkcja śledzenia w DJI Mini 3 Pro. Śledzenie w Mini 3 to coś, na co czekali wszyscy. W znacznym stopniu pomoże to na tworzenie jeszcze ciekawszych i skomplikowanych ujęć.

 

 

DJI Mavic Mini 3 Pro – Wersje

DJI przyzwyczaił już nas do możliwości wyboru konkretnej wersji drona. W tym przypadku jest bardzo podobnie, lecz z jedną zasadniczą różnicą. Nowy DJI Mini 3 Pro występuje teraz w 2 różnych wersjach wraz z jednym zestawem akcesoriów – pierwsza wersja podstawowa DJI Mini 3 Pro standard, taka jak w każdym innym dronie tego producenta, czyli mamy do dyspozycji drona DJI Mavic Mini 3 Pro, kontroler, jeden komplet zapasowych śmigieł i jeden akumulator. Drugi zestaw to DJI Mavic Mini 3 Pro + DJI RC, w którym poza dronem i akumulatorem posiada również zupełnie nowy kontroler DJI RC, w którym nie potrzebujemy dodatkowego urządzenia w postaci telefonu / tabletu do obsługi Mini 3. Zaawansowany kontroler z wbudowanym, dużym i czytelnym wyświetlaczem, nawet w jasnym świetle. Taka wersja z pewnością przyspieszy przygotowanie do lotu DJI Mini 3 Pro, aby jak najszybciej wzbić się w powietrze i zacząć pracę. Nowy DJI RC w Mini 3 Pro umożliwi również wygodny podgląd nagranych filmów i wykonanych zdjęć oraz zapis logów lotu drona w razie kolizji lub wypadku. Dodatkowo mamy jeszcze do dyspozycji, tak jak to było w DJI Mavic 2, zestaw DJI Mini 3 Pro Fly More Kit, w którym znajdziemy akcesoria takie jak dodatkowe akumulatory, torbę transportową, śmigła zapasowe i potrójną ładowarkę. 

 

 

Kamera w DJI Mini 3 Pro

To co jest największą różnicą względem starszych modeli z serii DJI Mini oraz wszelkiego rodzaju konkurencji w tej wadzę takiej jak przykładowo Autel EVO Nano+ to kamera. Mamy teraz do dyspozycji bardzo zaawansowany technicznie sensor o rozdzielczości 48 MP, który umożliwia wykonywanie pełnych szczegółów zdjęć. Dodatkowo kamera w Mini 3 Pro obsługuje Dual Native ISO, co w ogromnym stopniu wpłynie na jakość zdjęć w cięższych warunkach oświetleniowych. Dual Native ISO w Mini 3 zwiększy rozpiętość tonalną wykonywanych zdjęć, dzięki czemu będziemy mogli wyciągnąć jeszcze więcej szczegółów z chociażby cieni. Zabawę w edycji zdjęcia umożliwi nam wsparcie zapisu fotografii w formacie RAW, który dzięki braku kompresji zawiera ogromną ilość informacji.

Kamera w Mavic Mini 3 Pro posiada ogromny, jak na tę wielkość i wagę drona, sensor, czy też matrycę o wielkości 1/1.3” CMOS. Zastosowanie tej wielkości matrycy również w znacznym stopniu wpłynie na jakość filmów nie tylko za dnia, ale również wieczorem a nawet w nocy. Teraz nawet dron z serii Mavic Mini będzie w stanie wykonywać zdjęcia lub filmy dobrej jakości o zachodzie słońca i po zmroku.

Nowy dron DJI wyposażony w tej klasy sensor umożliwia użytkownikom na kręcenie bardzo wysokiej jakości filmów w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę. Zapewni to obraz bogaty w szczegóły nawet po przybliżeniu. Ponadto w niższej rozdzielczości takiej jak 1080p mamy do dyspozycji aż 120 klatek na sekundę co umożliwia nam filmowanie slow motion DJI Mini 3 Pro. Filmy w zwolnionym tempie nigdy nie były tak proste do osiągnięcia jak teraz z nowym DJI Mavic Mini 3 Pro.

 

Pionowe zdjęcia Mini 3 Pro

To co jest zupełną nowością w serii Mavic Mini to możliwość fotografowania oraz filmowania w pionie, zupełnie tak jak to było w bardzo starym już dronie DJI Mavic Pro pierwszej generacji. Było to świetne rozwiązanie, które producent na jakiś czas porzucił ze względu na konieczność dopracowania niezawodności gimbala, który był w stanie obrócić kamerą o 90 stopni. Do tej pory, aby można było zrobić pionowe zdjęcie dronem, należało zrobić pionową panoramę, która niestety nie zawsze wychodziła idealnie i za pierwszym razem. Teraz nowy DJI Mini 3 Pro może to zrobić za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy obrócić kamerę o 90 stopni, a następnie skupić się na pięknych ujęciach, które dużo lepiej będą komponować się na wszelkiego rodzaju social mediach, postach, relacjach.

 

DJI Mini 3 Pro – czujniki wykrywania przeszkód

Nowy dron DJI poza lepszą kamerą ma też zupełnie nowe funkcjonalności, których na próżno mogliśmy szukać w DJI Mini 2 lub w DJI Mavic Mini. Mowa tu między innymi o zaawansowanych czujnikach, które mają za zadanie wykrywać przeszkody, które mogą potencjalnie zagrozić bezpieczeństwu lotu. Czujniki w DJI Mini 3 Pro wykryją zagrożenie z przodu, z tyłu oraz z dołu drona. W przypadku wykrycia przez drona takiego zagrożenia, Mini 3 Pro w zależności od ustawionego trybu zatrzyma się przed przeszkodą lub sprawnie ją ominie, tak aby ujęcie było płynne. DJI zaimplementował w nowym dronie system APAS 4.0, co wykrywa niebezpieczne obiekty na żywo w trakcie lotu, co umożliwia Mini 3 ominąć je nawet w ciasnych, skomplikowanych warunkach.

 

Funkcja śledzenia w DJI Mini 3

Są czujniki, to też w parze funkcja śledzenia w DJI Mini 3. Coś czego brakowało praktycznie każdemu użytkownikowi poprzednich generacji Mini. Dzięki ActiveTrack 4.0 w Mavic Mini 3 Pro (po update), mamy możliwość bardzo dokładnego śledzenia praktycznie dowolnego obiektu na ziemi. Przykładowo możemy zaznaczyć nasz samochód, za którym dron ma podążać i go filmować. Funkcja śledzenia w znacznym stopniu poszerzy możliwości drona, dzięki czemu nasze produkcje będą jeszcze ciekawsze i bardziej kompleksowe.

 

Zasięg w DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro reprezentuje flagowy system transmisji obrazu na żywo na duże odległości. Producentowi udało się w tak niewielkiej i lekkiej konstrukcji umieścić obecnie najlepszy i najbardziej zaawansowany system transmisji obrazu O3 (dawniej OcuSync), który umożliwia na płynną transmisję obrazu w wysokiej rozdzielczości – 1080p 30FPS na odległość aż do 12 km. Ogromny zasięg w DJI Mini 3 Pro to nie tylko dalekie latanie, ale też znacznie większe bezpieczeństwo lotu. Ryzyko utraty połączenia z dronem jest zredukowane do minimum, dzięki czemu cały czas będziemy mieć kontrolę nad latającym wielowirnikowcem. Każda utrata połączenia czy wizji może skutkować poważnymi problemami takimi jak uszkodzenie drona, mienia lub stworzenie zagrożenia życia lub zdrowia osób postronnych. DJI stawia ogromną uwagę na bezpieczeństwo, dlatego też autorski, zaawansowany system transmisji między kontrolerem a dronem jest na najwyższym możliwym poziomie.

 

 

Nowa konstrukcja Mini 3 Pro

To co na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę, to zupełny zmieniona konstrukcja drona. Tak jak w przypadku Mavic Mini i DJI Mini 2, oba drony były bliźniaczo do siebie podobne, tak teraz nowy dron DJI postawił na zupełnie inny design urządzenia, a to wszystko za sprawą m.in. zupełnie nowej kamery i czujników.

Zmieniony został przede wszystkim przód wielowirnikowca. Posiada on teraz dwa czujniki wykrywające przeszkody z przodu, które zostały sprytnie zaprojektowane, tak aby ryzyko pojawienia się ich w kadrze było jak najmniejsze. Czujniki nie są na jednym, prostym panelu, a na konstrukcji w kształcie litery U. To co również przeszło sporą zmianę, to sposób mocowania gimbala. Teraz z racji tego, że sama kamera jest większa, uchwyt również został powiększony, a sam moduł jest lekko wysunięty do przodu. Może to mieć związek z bardzo ograniczonym miejscem w tej wielkości urządzeniu, jak i z prawidłowym wyważeniem drona. Co ciekawe, aby jak najbardziej odchudzić drona, moduł czujników przednich oraz tylnych jest teraz w jednym miejscu. Producent tak zaprojektował zarówno konstrukcję drona jak i jego oprogramowanie, tak aby pomimo zmiany umiejscowienia tylnych czujników, w dalszym ciągu świetnie wykrywały potencjalne przeszkody, które mogą pojawić się za dronem.

To co też zostało w ogromnym stopniu ulepszone względem poprzednich modeli z serii Mavic Mini, to wysokość, na której znajdują się zarówno silniki ze śmigłami jak i sama kamera. W poprzednich generacjach ogromnym problemem była wysokość drona, przez którą ciężko było rozpocząć lot z nierównych powierzchni takich jak trawa. Teraz nowy Mini 3 Pro dzięki swojemu nowemu designowi ma znacznie wyżej umiejscowioną kamerę wraz z silnikami, dzięki czemu ryzyko zahaczenia kamerą lub śmigłami o trawę jest zminimalizowane.

W podobny sposób ramiona drona zostały zmodyfikowane. Teraz to przednie ramiona rozkładane są ruchem obrotowym skierowanym w dół, a tylne płasko. Zupełnie odwrotnie niż w dotychczasowych dronach DJI. Ponadto otrzymały one lekko bardziej opływowy kształt, który z pewnością wpływa na stabilność oraz czas lotu drona.

W górnej części zostały umieszczone diody wskazujące poziom naładowania oraz przycisk Power. Sam akumulator jest umieszczany od tyłu drona, dokładnie tak jak w DJI Mavic 3. Ponadto jest możliwość zastosowania opcjonalnego większego akumulatora, lecz wiąże się to ze zwiększeniem wagi DJI Mini 3 Pro.

Karta pamięci w Mini 3 Pro posiada slot nad baterią w tylnej części drona, a zaraz obok umieszczony został port USB-C do ładowania.

U dołu drona standardowo zostały zainstalowane czujniki wykrywające przeszkody.

 

 

DJI Mini 3 Pro – przepisy, czy mogę latać w mieście

Nowy Mini 3 Pro z racji na swoją niewielką wagę mieszczącą się w limicie <250g nie wymaga żadnych uprawnień. W Polsce jedyną czynnością wymaganą prawnie jest zarejestrowanie się jako operator na stronie drony.ulc.gov.pl. Rejestracja jest darmowa, w pełni online i zajmuje dosłownie 3 minuty. Po wypełnieniu potrzebnych danych od razu otrzymujemy numer operatora, który musimy umieścić w widocznym miejscu na dronie. Może to być tabliczka, naklejka, a nawet napis flamastrem. Najważniejsze jest, aby sam numer był czytelny.

Aby sprawdzić czy w danym miejscu możemy latać, a żadna strefa powietrzna nam w tym nie przeszkadza, wystarczy pobrać darmową aplikację Droneradar, dostępną na urządzenia z systemem Android oraz iOS, a następnie można zobaczyć na mapie czy w danym, konkretnym miejscu istnieją ograniczenia dotyczące lotów dronami.

 

DJI Mini 3 Pro – Cena

Z racji na obecną sytuację na świecie, która powoduje nieuniknione podwyżki cen podzespołów, transportu i wielu innych usług, nawet obecne drony niestety podrożały. Jako że DJI Mini 3 Pro to obecnie najbardziej zaawansowany technicznie dron tej kategorii wagowej, koszt zakupu jest wyższy niż jego poprzedników. Dla przypomnienia, koszt w dniu premiery pierwszej generacji DJI Mavic Mini zaczynał się od niespełna 2 tysięcy złotych, koszt DJI Mini 2 to już niecałe 2500 złotych, koszt najnowszego DJI Mini 3 zaczyna się od 4 tysięcy złotych za wersję podstawową, 5 tysięcy za wersję DJI Mini 3 Pro + DJI RC oraz 899 PLN za zestaw DJI Mini 3 Pro Fly More Kit. Taka cena ma jednak uzasadnienie w zastosowanych rozwiązaniach w dronie. Przede wszystkim funkcje typu śledzenie, wykrywanie przeszkód, czy też znacznie lepsza kamera z dużą matrycą, które udało się zmieścić w lekkim dronie poniżej 250 gramów, który nie wymaga dodatkowych uprawnień. Z tego typu funkcjonalnościami do tej pory ma problem konkurencja w swoich znacznie cięższych i często też droższych odpowiednikach.

Komentarze do wpisu (20)

10 maja 2022

Czy Mini 3 Pro będzie miało swoją wersje bez pro?

10 maja 2022

Miałem kupić Mini 2 po majówce a tu już Mini 3 Pro

10 maja 2022

I tak Mini 3 Pro nie będzie lepsze od Autela

10 maja 2022

mało zmian wprowadza jak na taką cene.

10 maja 2022

A czujniki wykryją drzewo?

10 maja 2022

Krzyn, tak wykryja. no chyba ze to jakies male galazki beda

10 maja 2022

A bateria z Mini 2 bedzie pasowac do Mini 3 Pro?

10 maja 2022

Bez sensu. Powinni najpierw wypuścić Mini 3 a dopiero potem Mini 3 Pro

10 maja 2022

a można w nim włączyć nagrywanie bez latania?

10 maja 2022

Chodzi ci o filmowanie jak zwykłą kamerą?

10 maja 2022

No tak jak z pocket 2

10 maja 2022

No to na luzie możesz tylko że nie wiem czy on sie nie przegrzeje bez chłodzenia

10 maja 2022

A tryb 90 stopni można włączyć podczas nagrywania?

10 maja 2022

Pewnie nie bo po co

10 maja 2022

A w wersji DJI Mini 3 Fly More Combo są filtry ND jak w Air 2s?

10 maja 2022

Wreszcie nie trzeba będzie maty do lądowania zabierać ze sobą do latania Mini 3 Pro

10 maja 2022

A czy Mini 3 Pro ma ADS-B?

10 maja 2022

Co to ads-b?

10 maja 2022

To co jest w Air 2s że ci samoloty wykrywa w okolicy

10 maja 2022

pewnie nie bo by air 2s sie nie sprzedawal

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl