DJI Ronin SC Pro Combo - gimbal DJI
Opis
DJI Ronin SC to jeszcze lżejsza wersja docenianego Ronina S, jednak waży jeszcze mniej i zajmuje minimalną ilość miejsca w transporcie - teraz w wersji Combo - z dodatkowym pokrętłem sterowania ostrością aparatu. Ronin SC bez wątpienia sprawdzi się jako stabilizator na planach filmowych, podczas reportaży, nagrywania teledysków i wielu innych. Nowy gimbal DJI jest kompatybilny z większością aparatów bezlusterkowych, co umożliwia zmianę ustawień kamery, trybów poprzez aplikację Ronin App, a także sterowanie ostrością za pomocą uzwględnionego w zestawie silnika DJI Focus.
Niższa waga - większe możliwości
DJI Ronin-SC to przykład braku kompromisów przy tworzeniu nowych rozwiązań dla twórców video. Z racji na male gabaryty i niską wagę nie będzie przeszkadzał w transporcie, gdzie dochodzi dodatkowy ekwipunek. Cechuje się on także udźwig maksymalny do 2kg, dzięki czemu bez problemu użyjesz go z bezlusterkowcem i cięższymi obiektywami. Konstrukcja ze stopów aluminium i magnezu zapewnia nie tylko niską wagę (1,1kg), ale także zwiększoną odporność.
Jeszcze lepsza kompatybilność
DJI Ronin SC spełnia najwyższe i najbardziej rygorystyczne standardy pracy pod pełnym obciążeniem. Maksymalny udźwig wynosi 2kg, więc nawet przy takim obciążeniu może on pracować przy dynamicznych ujęciach. Dodatkową funkcją jest możliwość sterowania kamerą - ustawieniami migawki i ostrości z poziomu gimbala.
Aparaty kompatybilne z DJI Ronin-SC to m.in. (pełna lista tutaj: https://www.dji.com/pl/support/compatibility)
- Nikon Z6
- Canon EOS R
- Sony Alpha A7
- Panasonic GH5
- Fujifilm XT-3
Nadzwyczajna stabilność
Niezależnie, czy poszukujesz stabilizatora do dynamicznej pracy podczas nagrywania aktywności sportowych, czy do płynnych, kinowych ujęć przy pracy nad teledyskiem, reklamą lub relacją z wydarzeń - gimbal DJI Ronin SC jeszcze lepiej dopasowuje się do zmiany kierunków, zapewniając stabilizację na najwyższym poziomie.
Konstrukcja DJI Ronin-SC
Nielimitowany zakres osi Roll Odpowiada ona za przemieszczenie ramienia gimbala i kamery na boki względem horyzontu. W nagrywaniu przydaje się jednak czasem przechylić kamerę. Jeżeli potrzebujesz więc uzyskać tzw. holenderską perspektywę lub ujęcia z obrotem, rodem z "Incepcji" - teraz masz możliwość uzyskać ujęcia znacznie ciekawsze niż ze starszych konstrukcji bez takich możliwości.
|
Nielimitowany zakres osi Pan Nowa konstrukcja to także nielimitowany obrót osi panoramowania - pozwala to na uzyskanie ciekawych ujęć, filmów poklatkowych, a także daje większe pole manewru przy tworzeniu nowych nagrań. |
Ergonomiczna konstrukcja Wyprofilowana rączka gimbala nie tylko zapewnia lepszy chwyt w krytycznych sytuacjach, ale także pozwala na wygodniejszą pracę i łatwy dostęp do przycisków funkcyjnych gimbala na rękojeści. |
Tryby automatyczne
DJI Ronin-SC w swoim arsenale funkcji posiada także tryby autonomiczne, które można wykorzystać przy panoramowaniu, tworzeniu filmów poklatkowych, czy projektowania ścieżki przejścia kamery z punktu A do B. Automatyzacja ma dużą zaletę - możesz zaufać gimbalowi i skupić się na dodatkowych ustawieniach.
Active Track 3.0Ronin SC posiada najnowszy system śledzenia obiektów - Active Track 3.0, który debiutuje właśnie przy premierze tego gimbala. Smartfon zamontowany na aparacie, aplikacja Ronin App oraz sam gimbal pozwalają na jeszcze doskonalszy proces automatycznego śledzenia obiektów, które zaznaczysz do ujęcia, dodatkowo odciążając operatora kamery. |
Force MobileNowa, autorska funkcja DJI, za pomocą której masz kontrolę nad ruchami gimbala poprzez żyroskop w swoim telefonie ma teraz zastosowanie w gimbalu Ronin SC. Force mobile zwiększa płynność ruchów w porównaniu do wirtualnego joysticka, a telefon zamocowany na statywie z głowicą olejową zapewnia wysoką stabilność obrotu kamery na gimbalu. |
Ronin App
Gimbal posiada także aplikację do jego obsługi - DJI Ronin App. Pozwala nie tylko na zmianę trybów i ustawień, ale także zaprogramowanie presetów do rodzaju pracy, w jakiej wykorzystujemy gimbala. Nowością jest samouczek dotyczący wyważania gimbala, co przyda się początkującym, a także poradniki pokazujące techniki pracy z gimbalem.
Blokada osi
Możliwość blokady osi pozwala na dokładne wyważenie gimbala w przypadku zmiany obciążenia - na przykład po zmianie obiektywu. Każde z ramion dodatkowo posiada podziałkę, na której można zaznaczyć najlepsze ustawienia ramion dla danego set-upu do nagrywania. Zablokowanie osi do transportu oznacza też brak ponownego balansowania po transporcie.
W zestawie
Gimbal
Uchwyt BG18 (z wbudowaną baterią)
Przedłużenie uchwytu / Tripod
Płytka mocowania aparatu typu Quick Release
Podwyższenie dla aparatu
Walizka z pianki EPP
Mocowanie urządzenia mobilnego
Wspornik obiektywu
Osłona portu 8-pinowego x2
Klucze do śrub x2
Śruby do mocowania aparatu x3
Śruby M4 x4
Kabel kontrolowania kamery (Typ-C) x1
Kabel kontrolowania kamery (Multi-USB) x1
Kabel USB-C
Adapter USB-C / Micro USB
Silnik Focus
Mocowanie Silnika Focus
Pokrętło Focus
Opaska z zębatką do systemu Focus
Śruby do systemu Focus
Rozdzielacz RSS
Dane techniczne:
Masa |
Gimbal: ok. 830 g, Uchwyt: ok. 258 g, Statyw: 160 g |
---|---|
Wymiary |
Gimba: złożony - 220 x 200 x 75 m, rozłożony - 370 x 165 x 150 mm |
Zasilanie |
Akumulator litowy 18650, 2450 mAh |
Akumulator |
1300 mAh LiPo 3,85 V |
Częstotliwość bluetooth |
2,40 GHz -2,48 GHz |
Temperatura pracy |
-20° - +45° C |
Maksymalny czas czuwania |
11 godzin |