Producent
Dostępność
Cena
-
od
do
Kamery GoPro wreszcie taniej! - Wyrównanie cen z ofertą na gopro.com
Porównanie DJI Mavic 3 vs DJI Air 2S
DJI FPV
Nie od dziś wiemy, że rynek dronów rozwija się w zaskakującym tempie. Najpierw pojawiały się proste platformy latające, później pojawiła się możliwość podłączenia do nich kamer GoPro aż finalnie mamy możliwość zakupu drona z profesjonalną kamerą na 3-osiowym gimbalu.
Jednak DJI, który jest liderem na rynku dronów nie osiada na laurach i cały czas stara się stworzyć coś nowego. Jak zapewnie wiecie, drony klasy DJI Mavic, Phantom, bądź Inspire to wielowirnikowce stricte stworzone do płynnych, wręcz kinowych ujęć w ogromnej rozdzielczości oraz profesjonalnych zdjęć. W ostatnim czasie jednak w znacznym stopniu wzrosło zainteresowanie dronami wyścigowymi FPV (racery), co też DJI zauważył. Czym są tak naprawdę drony FPV? Urządzenia to nic innego jak mały, solidny dron, który porusza się z bardzo dużą prędkością oraz (co najistotniejsze w tym przypadku) nie posiada ograniczeń ruchu tak jak to jest w dronach z serii Mavic, Phantom itp. Oznacza to, że dronem możemy zrobić różnego rodzaju figury, akrobacje, skomplikowane przeloty co byłoby niemożliwe standardowym wielowirnikowcem. Niestety z tego też powodu racery, które obecnie są dostępne na rynku w bardzo prosty sposób można rozbić. Potrzebują one dużo więcej uwagi pilota oraz przede wszystkim dużo więcej praktyki, aby móc coś spektakularnego nagrać. To co też wyróżnia obecne racery, to to, że profesjonalne drony FPV są budowane samodzielnie przez pilotów, czyli należy samodzielnie zakupić ramę, silniki, płyty główne i resztę osprzętu, aby następnie w specjalnym programie to wszystko zaprogramować. Takie rozwiązanie niestety odstrasza niedoświadczone osoby, które nigdy nie miały styczności z elektroniką, programowaniem oraz samym lataniem nieco bardziej wymagającymi dronami. DJI to zauważyło i postanowiło stworzyć swojego pierwszego, gotowego do lotu prosto po wyjęciu z pudełka drona FPV, na którym możemy zacząć przygodę z racerami.
To co wyróżnia produkt DJI od reszty to przede wszystkim prostota. Nie musimy kupować oddzielnie wszystkich części, składać tego w jedno, a następnie programować. Otwieramy pudełko, ładujemy akumulatory i latamy.
Warto też wspomnieć o różnego rodzaju dodatkach, których w normalnym racerze nie znajdziemy na przykład: RTH (automatyczny powrót do miejsca startu), różne tryby lotu (np. tryb dla początkujących, w którym dron sam utrzymuje wysokość oraz pozycję, tryb dla zaawansowanych, w którym pilot musi samodzielnie wszystkie parametry utrzymywać), moduł GPS oraz wiele innych zaawansowanych systemów, które w samodzielnie budowanym dronie nie znajdziemy.
DJI FPV dostępny będzie w zestawie standardowym oraz combo. Obie wersje różnią się tylko akcesoriami znajdującymi się w pudełku – w DJI FPV Combo jest ich po prostu więcej. Najprawdopodobniej poza samym dronem, kontrolerem oraz goglami w wersji combo znajdziemy więcej baterii, HUB’a do ładowania ich oraz kompaktowa torba transportowa. Tak jak to w przypadku innych dronów od chińskiego producenta, DJI FPV Combo najpewniej będzie bardziej opłacalnym wyborem niż wersja standardowa, ponieważ oddzielna wartość zawartości dodatkowej w FPV Combo będzie większa niż różnica w cenie między wersją standardową DJI FPV.
Dron DJI FPV Combo
Dron DJI FPV Combo
Jedyny taki, kompletny dron wyścigowy DJI FPV w wersji COMBO.
Dostępność: brak towaru