Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

DJI Matrice 200

Dostępność: Skontaktuj się z nami
Cena: 1,00 zł 1.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: DJI
Kod produktu: FD35-1088A

Opis 

Pierwszy taki dron

DJI Matrice 200 to profesjonalny model przemysłowy, który sprawdzi się m. in. w inspekcjach, pracach geodezyjnych, poszukiwawczych i ortofotomapach. Seria Matrice odznacza się wyjątkową kompatybilnością, którą można rozbudowywać o dodatkowe akcesoria. Najwyższej jakości silniki bezszczotkowe zostały zoptymalizowane pod kątem pracy z 17-calowymi śmigłami, co zapewnia stabilność lotu, nawet przy silnym wietrze. Zasilanie odbywa się za pomocą dwóch akumulatorów, które dodatkowo ogrzewają cele podczas lotu w niskich temperaturach. Zamknięta, doszczelniona konstrukcja zapewnia odporność na deszcz i zanieczyszczenia (stopień ochrony IP - 43), dzięki czemu możemy latać nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Prostota i bezpieczeństwo

Matrice M200 to dron niezwykle wygodny w transporcie i rozkładaniu, dostarczany w walizce, która pomieści wszelkie potrzebne dodatki do danego zastosowania. Dron jest kompatybilny z kamerami X4S, X5S, XT i Z30 (specjalny adapter jest potrzebny do montażu Zenmuse XT). Użyty po raz pierwszy właśnie w M200 system DJI AirSense, pozwalaja wykryć samoloty załogowe w pobliżu, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
Inteligentny lot

Drony z serii Matrice 200 wyposażone są w czujniki i sensory z góry drona, od dołu i po bokach gwarantujące bezpieczeństwo lotu. Dron posiada również tryby inteligentnego lotu - Activetrack pozwala na śledzenie poruszających się ludzi lub innych obiektów np. podczas akcji ratunkowych, natomiast w trybie Point of Interest dron okrąża interesujący nas obiekt, pozwalając na swobodne zbieranie danych np. podczas inspekcji wież lub turbin. Tryb Spotlight zablokuje kamerę na wybranym celu, zachowując swobodę lotu, a Tripod ułatwia lot w wąskich przejściach.Nowy system zasilania

Matrice 200 oferuje dwie konfiguracje zasilania. Akumulatory TB50 lżejsze i wygodniejsze w transporcie, natomiast powiększone TB55 stosuje się przy konfiguracji dwóch gimbali w celu wydłużenia czasu lotu. Poniżej znajdziemy wykres przedstawiający maksymalny czas lotu modeli z serii Matrice 200, w zależności od konfiguracji i ładunku.
Wszechstronność

DJI Matrice 200 odznacza się dużą wszechstronnością, jeżeli chodzi o kompatybilność kamer, które są potrzebne przy danym zastosowaniu. Gimbale z kamerą, które można z łatwością zamontować na dronie to Zenmuse XT (termowizja), Zenmuse Z30 (przybliżenie optyczne 30x), Zenmuse X4S i Zenmuse X5S.

 Zastosowania przemysłowe

Celem twórców DJI Matrice 200 było stworzenie profesjonalnej, kompletnej platformy przemysłowej, dlatego urządzenie jest idealnym rozwiązaniem w wielu branżach:
  • Inspekcja linii energetycznych: Połączenie drona z kamerami Z30 i XT zapewnia większa precyzję i pozwala wykryć uszkodzenia nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

  • Akcje poszukiwawczo-ratownicze: Kamery Z30 i XT czyli połączenie termowizji z przybliżeniem nie tylko pozwala na odnalezienie zaginionych osób, ale także najkrótszej powrotnej drogi do ewakuacji.

  • Inspekcje turbin wiatrowych: Nadzwyczajna stabilność połączona z kamerą Z30 pozwala na znalezienie nawet milimetrowych uszkodzeń w każdej części turbiny.

  • Inspekcje mostów: Po zamocowaniu gimbala na górze drona możemy przeprowadzić sprawną inspekcję mostów minimalizując jej koszty i poprawiając bezpieczeństwo.

  • Precyzyjne rolnictwo: Obraz z kamery X4S i termowizja z kamery XT pozwalają na szybki przegląd plonów.

  • Inspekcje paneli słonecznych: Wykrywanie uszkodzeń w panelach za pomocą kamery X4S i XT.
Specyfikacja

 

Model M200
Wymiary 716 x 220 x 236 mm - złożony; 887 x 880 x 378 mm - rozłożony
Waga 3,8 kg z TB50; 4,53 kg z TB55
Maks. masa startowa 6,14 kg
Maks. ładunek 2,34 kg z TB50; 1,61 kg z TB55
Maks. prędkość kątowa Pitch 300°/s; Yaw 150°/s
Maks. prędkość  wznoszenia 5 m/s
Maks. prędkość opadania
3 m/s
Maks. prędkość 23 m/s
Maks. wytrzymałość na wiatr
10 m/s
Czas lotu
13 - 38 minut (zależnie od ładunku i używanych akumulatorów)
Temperatura pracy -20° - 45°
Maks. zasięg sygnału 7 km (3,5 km w UE)
Maks. szerokość urządzenia mobilnego 170 mm
Zasięg pracy czujników przednich 0,7 - 30 m
Zasięg pracy czujników dolnych 10 m (sonar - 5 m)
Zasięg pracy czujnika górnego 5 m
Kompatybilne gimbale Zenmuse X4S, Zenmuse X5S, Zenmuse Z30, Zenmuse XT
Akumulator TB50 - LiPo 4280 mAh (w standardzie); TB55 - LiPo 7660 mAh

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl